15.10.2022 BRANNÝ ZÁVOD V UNČÍNĚ

BRANNÝ ZÁVOD V UNČÍNĚ 15.10.2022

Na branný závod jsme vyjeli s 21 závodníky ve třech kategoriích – mladší žáci, starší žáci a dorost. Na trati dlouhé 2,6 km je čekala střelba ze vzduchovek, hod kroužky, překonání lana, dopravní značky, hod granátem, hasičský hlavolam, přenesení nosítek a řezání dřeva.

Mladší žáci – 1. tým : Jovanka Savic´, Štěpánka Frausová a Amálka Fleigerová. Holky šli na start braňáku poprvé a všechny tři si ho naplno užily a zvládly ho skvěle. Dráhu proběhly v čase 23:16 (11 trestných) a umístily se na 10.místě ze 16ti týmů. Gratulujeme.

Mladší žáci – 2. tým – Jan Sabó, Lukáš Šašek a Jindřich Puchmeltr . I pro kluky to byl úplně první branný závod a pro Jindru úplně první závod v životě. A moc gratulujeme, že to kluci zvládli a braňák úspěšně dokončili v čase 25:50 (10 trestných) a umístili se na 12. místě.

Starší žáci – 1. tým : Tobiáš Kanta, Ema Nejedlá a Tonča Mauleová – tak tahle parta už ani nespočítá kolikrát tento závod běželi a patří mezi naše nejzkušenější závodníky. Očekávání od nich bylo jediné …. vítězství.  Nač si dávat menší cíle 😉 ….cílem proběhli i díky delšímu čekání na stanovištích v čase 17:11, ale díky tomu, že celou dráhu proběhli jen s 1 trestnou minutou tak se podle očekávání umístili na 1.místě ze 14ti týmů. Gratulujeme.

Starší žáci: 2. tým: Milan Zyka, Míra Fidrich a Matyáš Tomanec – tahle parta neměla běžecky žádnou konkurenci i přes ošklivý pár Míry cílem doběhli v nejrychlejším čase 15:56 s , ale bohužel 6 trestných minut je odsunulo na 3. místo. Parádní výkon a úžasná bojovnost….gratulujeme.

Starší žáci: 3.tým : František Maule, Tobiáš Tomanec a Vítek Spála – Celou trať proběhli v čase 18:00 a zvládli ji s druhým nejmenším počtem trestňáků – 4 . Bedna jim unikla o pouhé 4 vteřiny a umístili se na bramborovém 4.místě ze 14ti týmů. Gratulujeme.

Starší žáci: 4.tým : Péťa Prchal, Martin Chládok a Matěj Vlasák – náš nejmladší tým ve starších ukázal obrovskou kuráž a bojovnost . S časem 22:00 a 8mi trestnými se umístili na 13.místě.

Dorost: 1. tým – Ondra Kubiš, Martin Kejval a Ondra Kanta – naši dorostenci pojali braňák i jako přípravu na TFA – železného hasiče a tak si braňák zaběhli v kanadách. Ukázali, že bojovat umí  a tuhle trať už znají skoro nazpaměť . Cílem proběhli v nejrychlejším čase dne 15:10 s (3 trestné)  a ve své kategorii zvítězili a dokázali splnit i další úkol a to porazit naší jedničku ze starších….o jednu setinku …ale i to se počítá. Gratulujeme.

CELKOVÉ VÝSLEDKY BRANNÉHO ZÁVODU – PŘÍPRAVKA, MLADŠÍ, STARŠÍ A DOROST

Gratulujeme všem závodníkům ke skvělým výkonům a úžasným výsledkům i navzdory nepříznivému počasí. Děkujeme pořadatelům a těšíme se zase za rok 😉 .

Kája a Lenka Mauleovi Hasiči Srbice

fOTKY:

https://oshteplice.rajce.idnes.cz/Brany_zavod_Uncin_15.10._2022

https://sdhsrbice1.rajce.idnes.cz/15.10.2022_Branny_zavod_v_Uncine