8.9.2012 – závody McDONALD´S Teplice

2. ročník závodů mladých hasičů o pohár starosty OSH Teplice

Závod byl na netradičním místě – na parkovišti sponzora závodů McDonalds v Teplicích a i samotný útok byl jedinečný.

Závodili 7členné tými. Velitel č. 1 vyběhl první a překonal kladinu, postavil plechovky a odstartoval ostatní závodníky. Dva závodníci číslo 2.3. byly naběrači, kdy kýbli naplnili z kádě vodu do džberovek. Číslo 4.a 5. byly proudaři, kteří běželi s hadicí a proudnicí „D“, vše zapojili a poté stříkali na plechovky. Číslo 6.a 7. nejprve běží rozvinout hadicí „C“ a schodit s její pomocí kuželky a poté přiběhnout ke džberovkám a pumpují.

Závod to byl moc pěkný a počasí nám také přálo. Na start jako první nastoupilo družstvo přípravky, které jako jediná kategorie běželo dva pokusy.

1. Velitel – Adámek, 2. Naběrač – Jeník, 3. Naběrač – Kuba, 4. Proudař – Anička, 5. Proudař – Tobík, 6. Pumpař – Jirka, 7. Pumpař – Martínek

Oba pokusy předvedly úplně skvěle a právem závody vyhrály. Moc jim gratulujeme !!!!

Jako další přišli na řadu mladší žáci kam nam přišli z přípravky dva nový členové Ondra Kanta a Ondra Kubiš. Oba se hned stali cennými posilami týmu a své první závody v této kategorii zvládli skvěle.

1. velitel – Kuba, 2. Naběrač – Markéta, 3. Naběrač – David S., 4. Proudař – Ondra Kanta, 5. Proudař – Ondra Kubiš, 6. Pumpař – Verča, 7. Pumpař – David P.

Mladší žáci už měli pouze jeden pokus a ten velmi slušně zvládli a získali 3. místo. A my ji také Gratulujeme!!!

Jako poslední na start šli starší žáci a naši byli ve složení: 1. velitel – Dan, 2. naběrač – Milan, 3. naběrač – Vojta, 4. proudař – Kačka, 5. proudař – Zděnda, 6. pumpař – Marcela, 7. pumpař David K.

Celé družstvo si vedlo skvěle, ale nakonec jim vítěžství zajistila skvělá práce pumpařů, kteří schodili nejvíce kuželek a tím získali nejméně trestných bodů a celkové vítěžství družstva 1. Moc gratulujeme za 1. místo ze sedmi zůčastněných družstvem.

Další závody nás čekají na začátku října opět netradičním závodem „Hasičata v akci“, který se koná v Duchcově.