HALOVÉ MISTROVSTVÍ a OSTRAVSKO-BESKYDSKÉ ŠEDESÁTKY 18.11.2023

19 listopadu, 2023
20231118_170640

HALOVÉ MISTROVSTÍ ČR A OSTRAVSKO-BESKYDSKÉ ŠEDESÁTKY – Vrchol sezóny sedl SRBICÍM DOKONALE !

BÁJEČNÝ DEN PLNÝ SKVĚLÝCH OSOBNÍCH REKORDŮ,  ÚŽASNÝCH UMÍSTĚNÍ A VRCHOLNÉ ROZLOUČENÍ NAŠICH „DVAOSMIČEK“ S KATEGORIÍ STARŠÍCH ŽÁKŮ.  EMOCE – BOJOVNOST – TÝMOVOST  – PODPORA – RADOST –  HRDOST – PÝCHA = NEJLEPŠÍ DEN SEZÓNY !!! 

NÁŠ HVĚZDNÝ TÝM STARŠÍCH ŽÁKŮ : ANTONIE MAULEOVÁ,  EMA NEJEDLÁ, TOBIÁŠ KANTA,  MÍRA FIDRICH,  PETR PRCHAL,  MILAN ZYKA, FRANTIŠEK MAULE,  VÍTEK SPÁLA,  MARTIN CHLÁDOK 

GRATULUJEME VÁM VŠEM , BYL TO PARÁDNÍ ZÁVOD, DALI JSTE ZE SEBE VŠE A JSTE NAŠE HVĚZDIČKY. JDE VIDĚT, ŽE KAŽDÝ SI MŮŽE JÍT ZA SVÝM SNEM A KDYŽ DO TOHO DÁ VŠE, TAK TO KLAPNE !!!

NA HALOVÉ MČR SE NÁM NOMINOVALA NAŠE HVĚZDNÁ TROJKA , PRO KTEROU LETOS TATO KATEGORIE KONČÍ.  

EMA NEJEDLÁ, TOBIÁŠ KANTA, ANTONIE MAULEOVÁ

Tahle trojka měla velké cíle a s ničím menším než osobákem, by se nespokojila.  A nač troškařit…makali na sobě celou sezónu a dnešní den patřil jim….překonali všechna očekávání. Byl to den SPLNĚNÝCH SNŮ s velkým S. 

ANTONIE MAULEOVÁ  –  OSOBNÍ REKORD A NEUVĚŘITELNÝ ČAS 11,99 s, kterým se Tonča vyšvihla mezi TOP závodnice ČR. Sen a CÍL zaběhnout si jedenáctkový čas si Tonča dala už v prosinci 2022, kdy si doběhla pro osobák 12,53 s. Od té doby se jí do cesty připletlo mnoho překážek – zlomená noha, pády z kladiny – Tonča to nikdy nevzdala, přes slzy a bolest makala co to šlo. Čas se krátil a nakonec jí zbýval už jen jediný závodní den. V týdnu před, se jí podařilo poprvé dosáhnout svého snu a jedenáctku si zaběhla v tréninku. Začala věřit, že to klapne. A ONO JOOOOO!!! Hned prvním pokusem si doběhla pro čas 11,99 s a úžasné 6.místo v OSTRAVSKO – BESKYDSKÝCH ŠEDESÁTKÁCH z 340 závodnic z celé ČR. Tímto časem se probojovala i do SEMIFINÁLOVÉHO BĚHU – TOP 8 ZÁVODNIC. Dokonce se jí podařilo  proběhnout cílem v jedenáctkovém čase ještě dvakrát 11,81 s a 11,84 s – NP u těchto pokusů se, ale zvedl červený praporek a byla neplatné. GRATULUJEME, NEMŮŽEME BÝT VÍCE PYŠNÍ. TOHLE BYLO ROZLOUČENÍ NA TÉ NEJVYŠŠÍ ÚROVNI.

 

EMA NEJEDLÁ – Emce celá letošní sezóna vyšla na výbornou. V šedesátkách se pořád krůček po krůčku zlepšovala, cinkala medailemi ze Stimax závodů a ukrajovala stále ze svého osobáku. Poslední osobák si zlepšila při nominačním závodě na MČR v Praze, kde si zaběhla 12,47 s. A chtěla víc. Ve druhém pokusu Ostravsko-Beskydských šedesátek přišla její chvíle. Cílem proběhla v parádním čase a OSOBNÍ REKORD 12,05 s. S tím to časem se zařadila hned za Tonču na úžasné 7.místo v OSTRAVSKO-BESKYDSKÝCH ŠEDESÁTKÁCH z 340 závodnic z celé ČR a tak se SEN STAL SKUTEČNOSTÍ a Emka se postavila mezi 8 nejlepších závodnic do SEMIFINÁLOVÉHO BĚHU. Dokonce si ho naše holky zaběhly společně. ÚŽASNÝ VÝSLEDEK. I v závodě MČR si vedla dobře a s časem 12,71 s se umísitila na krásném 34.místě. GRATULUJEME K BÁJEČNÉMU VÝSLEDKU – ROZLOUČENÍ VE VELKÉM STYLU.

TOBIÁŠ KANTA – Poslední dílek do skládanky naší velké trojky DVAOSMIČEK. Tobina si pro úspěch doběhl už v loňské sezóně, byl na vrcholu. Dostal se spolu s nejlepšími z kraje na MČR a jel na vítězné vlně. V letošní sezóně se mu podařilo pořádně zrychlit běh, ale to štěstíčko a zklidnění na spojích né a né přijít. Tobina to nevzdal a nabombil to přesně v tu správnou chvíli. Na nominačním závodě na MČR v Praze si do doběhl pro úžasný čas – pro svou první dvanáctku 12,80 s a dostal se tak mezi ty nejlepší. I on chtěl, ale ještě předvést víc. A ono to klaplo. Tobina si počkal opravdu až na samotný konec a úžasný OSOBNÍ REKORD 12,69 s si zaběhl v HALOVÉM ZÁVODĚ MISTROVSTVÍ ČR a umístil se na krásném 40.místě. GRATULUJEME, GRATULUJEME, GRATULUJEME – tomu se říká správně si načasovat formu.

DVAOSMIČKY TONČA – EMA – TOBINA jste úžasná parta, co spolu drží už neuvěřitelných 12 let. 12 let u hasičů, 12 let spolu. Stali se z vás úžasní závodníci, ale především úžasní lidé – skvělá parta, co vždy drží při sobě a může se na sebe stoprocentně spolehnout. Jsme na Vás neuvěřitelně pyšní. A jdeme dál – vstříc novým výzvám nyní už jako DOROSTENCI. DRŽÍME VÁM PALCE, AŤ SE VÁM DAŘÍ.

Do Ostravy jsme poprvé vzali tuto kompletní partu starších žáků a jsme moooc rádi,  že jsme do toho šli.  Myslím,  že v nich máme kvalitní nástupce a tak si v tento závod symbolicky předali štafetu do dalších sezón. Děkujeme Terezce Dudysové za odvoz části našich závodníků do Ostravy.  Díky díky díky A JAK SI VEDLI? VEDLI SI SKVĚLE!!!

MÍRA FIDRICH – Míra si zaběhl nejrychlejší čas z našich chlapců a cílem proběhl v čase 14.04 s. Umístil se na krásném 81.místě z 212 závodníků. Gratulujeme

MILAN ZYKA Milanovi se druhý pokus podařil krásně nabombit rychlost a cílem proběhl v čase kousek nad osobákem 14.80 s a umístil se na 113 místě.

FRANTIŠEK MAULE Františkovy se po slepáku konečně vrátila kondice…dva týdny před Ostravou chodil i na sólo tréninky a vyplatilo se. Cílem proběhl v osobáku 15.17 s a umístil se na 126. místě.

MARTIN CHLÁDOK : Martin je v této kategorii první rok,  ale neskutečně se vyšvihl a neustále se zlepšuje.  V Ostravě do toho dal všechno a předběhl spoustu starších starších kluků.  Cílem proběhl v čase 15.28s a umístil se na 129.místě.

VÍTEK SPÁLA Vítkovi se po zlomenině z léta vrátila jeho rychlost a i on si dal parádní osobáky 15.52 s v prvním pokuse a druhý ještě zrychlil na 15. 41s. Umístil se na 134.místě.

PETR PRCHAL Péťa v letošní sezóně neměl závod,  kde by si nedal osobák a ani Ostrava nebyla výjimkou.  V druhém pokuse si doběhl pro osobák 16.29s a umístil se na 165. místě.

GRATULACI MÍŘÍME K CELÉMU TÝMU.  BYLO ÚŽASNÉ VÁS V OSTRAVĚ SLEDOVAT. PARÁDNÍ PRÁCE.  

Co ještě dodat na závěr….NEJLEPŠÍ DEN!!! DĚKUJEME VÁM ZA TO JACÍ JSTE.  BOJOVNÍCI- SKVĚLÁ PARTA prostě naši SRBIČTÍ TYGŘI.

Kája a Lenka Hasiči Srbice

A odměna za osobáky…

Chcete náš příspěvek sdílet?