KRAJSKÉ KOLO DOROSTU MEZIBOŘÍ 3.6.2023

KRAJSKÉ KOLO DOROSTU 3.6.2023 

Na krajské kolo do Meziboří jsme vyjeli se třemi dorostenci, kteří se probojovali z okresního kola.

Míra Fidrich: Míra letos pořádně zabral a jeho forma byla znát. Na krajském kole ho čekali dva závody – běh na 100 m s překážkami a dvojboj (okno a hasičák) . Jako první disciplína byla na řadě stovka. Hned první pokus Mírovi krásně sedl a zaběhl si úžasný osobák 21,01 s a jen jedna setinka sekundy ho dělila od o stupínek lepšího umístění. I v dvojboji proběhl Míra cílem v osobáku 19,48 s. Bohužel kluci v jeho kategorii byli ještě rychlejší, ale Míra dal ze sebe vše a gratulujeme ke krásnému 3.místu na Krajském kole dorostu.

Dvojboj 100m Datum Míra Fidrich
Okresní kolo 20.5.2023 19,54
Krajské kolo 3.6.2023 19,48
     
Závod 100 m s překážkami Datum Míra Fidrich
     
     
Krajské kolo 3.6.2023 21,01
Okresní kolo 20.5.2023 21,80
Jablonecká hala 16.4.2023 21,95

EMA NEJEDLÁ   A   ANTONIE MAULEOVÁ s týmem dorostenek z VĚDOMIC

Naše ladies v letošní sezóně reprezentují tým dorostenek z Vědomic, se kterým postoupili do Krajského kola. Čekali je celkem 3 discipíny – štafeta 4x 100 m s překážkami, běh na 100 m s překážkami a na závěr požární útok.

V první disciplíně dne štafetě si zaběhli obě naše závodnice. Tonča od pádu z kladiny přešla na úsek s břevnem a Emka si zopakovala svůj úsek na hasičáku. Na krajském kole měli navíc dorostenky ve štafetě na prvním úseku místo okna baráček. Holky rozeběhli svůj první pokus parádně a cílem proběhli v čase 1:15,49 s. Do druhé pokusu dali úplně vše a čas měli ještě rychlejší, ale bohužel kvůli špatné předávce z toho byl neplatný pokus. Naštěstí čas z prvního měli parádní, takže si z první disciplíny odnášeli 1. místo.

Potom byly na řadě stovky. Emka jí zvládla parádně a v prvním pokusu proběhla cílem v čase kousíček nad osobákem 19,87 s a byl z  toho druhý nejrychlejší čas. Tonča šla tentokrát kladinu na jistotu a zvládla to úžasně, se svým časem 20,89 s se umístila na 4.místě. Nejdůležitěší, ale bylo, že to zvládl skvěle celý tým a i ve stovkách se holky umístili na 1.místě.

Ale nic nebylo rozhodnuto a před sebou měli královskou disciplínu , která se běžela až na závěr celého soutěžního dne – požární útok. Tonča je v útoku na stroji a Emka na náběru. Hned první pokus zaběhli parádně a splnili limit , který jim určila jejich trenérka Kačka. Druhý pokus pak měli za úkol ještě zlepšit, což se jim povedlo nakonec jen z 50% ….jeden proud úkol splnil a to se počítá 😉 … druhý proud proskříkl,  ale nebylo proč smutnit. Holky i poslední disciplínu ovládli a i z útoků brali 1.místo.

Celkově v Krajském kole dorostu ZVÍTĚZILI A MI JIM GRATULUJEME K POSTUPU NA MISTROVSTÍ ČESKÉ REPUBLIKY, které se koná začátkem července v Domažlicích. Děkujeme celému týmu – dorostenkám a trenérům – byl to úžasný den plný parádních sportovních výkonů a jsme rádi, že jsme mohli být při tom.

Gratulujeme i všem ostatním závodníkům – bylo na co se koukat. Děkujeme pořadatelům za úžasný závod a držíme palce všem postupujícím na MČR.

PODĚKOVÁNÍ PATŘÍM I NAŠIM DOROSTENCŮM, KTEŘÍ SE PODÍLELI JAKO ZÁSTUPCI TECHNICKÉ ČETY NA HLADKÉM PRŮBĚHU ZÁVODU – MARTIN KEJVAL A ONDRA KUBIŠ.

Kája a Lenka Hasiči Srbice

https://sdhsrbice1.rajce.idnes.cz/Krajske_kolo_DOROSTU_3.6.2023/