OSTRAVSKOBESKYDSKÉ ŠEDESÁTKY 17.-20.11.2022

          OSTRAVA

Zase po roce, jsou tu Vánoce 😉 ………néééé tím Ježíškem je pro nás na závěr sezóny OSTRAVA!!!

Letos jsme už ze začátku sezóny dali nový postupový klíč na tyto závody a to 7 nejrychlejších starších žáků sezóny, tedy ti, kteří v letošní sezóně dostáhli nejlepšího času.

  1. ANTONIE MAULEOVÁ za osobák 12:87 s
  2. TOBIÁŠ KANTA               za osobák 13:15 s
  3. EMA NEJEDLÁ                za osobák 13:46 s
  4. MILAN ZYKA                    za osobák 14:62 s
  5. MATYÁŠ TOMANEC       za osobák 14:90 s
  6. MIROSLAV FIDRICH     za osobák 14:95 s
  7. FRANTIŠEK MAULE      za osobák 16:31 s

a poslední dvě místa v transitu jsme obsadili my trenéři – Kája a Lenka a jelo se. Jako každý rok jsme vyjeli o dva dny dříve ve čtvrtek, abychom se stihli aklimatizovat.

V pátek  18.11. jsme si naplánovali nový výlet a to do VELKÉHO SVĚTA TECHNIKY V OSTRAVĚ. Ale  byla to tedy parádní trefa do černého. ÚŽASNÝ VÝLET, KTERÝ SI UŽILI VŠICHNI NA MAXIMUM.

V sobotu se šlo do akce. Brzy ráno jsme vyjeli z Havířova vstříc Ostravskobeskydským šedesátkám. Cíle byly jasné, užít si poslední velký závod letošní parádní sezóny, zabojovat o osobák a dva závodníci bojovali o start ve finálovém závodě kam postupuje 52 nejlepších z celého Českého halového poháru. Tím, že jsme nejeli všechny závody tak měli naši závodníci situaci těžší i tak se před posledním kole drželi v postupových místech: Tobiáš Kanta na 48.příčce a Tonča Mauleová na poslední postupové 52.příčce.

Cíl číslo JEDNA byl myslím splněn stoprocentně a celý závodní den jsme si všichni parádně užili, cíl číslo dva (asi aby si neměli co závidět) – pro změnu nesplnil nikdo 😉 a na poslední cíl jsme si počkali, ale ….ALE klaplo to !!! a Tobina i Tonča postoupili do FILÁNOVÉHO ZÁVODU. Tobiáš to vytáhl na 38.místo v Celkovém pořadí ČHP a ve finále zabojoval a potvrdil své umístění….a ve finále se umístil na 38.místě. Tonča postoupila v Celkovém pořadí ČHP na 35. místo, bohužel ve finále nevyšel rozdělovač a bylo z toho 49.místo. GRATULUJEME A TĚŠÍME SE NA VAŠE VÝKONY PŘÍŠTÍ SEZÓNU. 

Nejlepší výkony dnešního dne –
Tonča 13.01 s
Tobina 13.22 s
Emka 13.77 s
Milan 14.91 s
Fáňa 17.20 s
Míra 18.38 s ( škoda disku při 1.pokusu 14.29s👍)
Maty 21.42 s
I přes to, že závod končíme bez osobáků,  jsme na Vás všechny nesmírně pyšní. Posouváte všichni své hranice. Kdo by si dřív, když jsme jezdili opravdu jen na vaše osobní maxima představil, že se jednou zařadíte po boku těch nejlepších.  GRATULUJEME DNES VŠEM…CELÉMU TÝMU STARŠÍCH ŽÁKŮ SRBICE….jste SUPER PARTA.
Ostrava byla super a zase nás všechny posunula získanými zkušenostmi o pořádný kus kupředu. Užili jsme si to s vámi na maximum.
Kája a Lenka Mauleovi Hasiči Srbice
Fotky: https://sdhsrbice1.rajce.idnes.cz/OSTRAVSKOBESKYDSKE_SEDESATKY_17.-20.11.2022/