1. MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY V BĚHU NA 60 m s překážkami v Benešově

28 září, 2022
20220925_181454

1.MISTROSTVÍ ČR V BĚHU NA 60m s překážkami v BENEŠOVĚ

V letošním roce poprvé SDRUŽENÍ HASIČŮ ČECH, MORAVY A SLEZKA vyhlásilo 1.ročník MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY V BĚHU NA 60 m s překážkami pro kategorie mladších dívek, mladších chlapců, starších dívek a starších chlapců. Krajské sdružení hasičů Ústeckého kraje pak jako nominační závod vybrali náš oblíbený STIMAX CUP, kterého se účastníme pravidelně již několik let. Po 4.kole Stimax cupu  kraj vybíral 6 nejrychlejších závodníků z každé kategorie.

Na začátku seriálu nás hned navnadila Emka Nejedlá, která si z prvního kola Stimaxu v Ústí odvážela úžasné 3.místo a další dva borci Tobiáš Kanta a Tobiáš Tomanec se umístili na 5.místě ve svých kategoriích. Ani Tonča Mauleová nebyla po prvním kole bez šance, když se umístila na 6.místě. Cesta před námi, ale byla ještě dlouhá a naši borci museli dokázat skvělé výsledky ještě v dalších 3 kolech.

Na druhém kole v Mariánských lázních to cinklo po druhé a poprvé Tonče, která se umístila na 3.místě. Tobiáš Kanta pak opět na 5.místě. Další kolo bylo opět v Ústí nad Labem a ani toto kole nebylo vyjímkou a cinklo nám. Tonča se umístila na parádním 2. místě, Tobík Tomanec na krásném 4.místě a Tobiáš Kanta již na tradiční 5. příčce. Na 4. kole v Děčíně se už rozhodlo….6 nejlepších z kraje postoupilo na MČR a my jsme mohli slavit!!!!

POSTUP NA MČR SI ZA SDH SRBICE VYBOJOVALI: mladší chlapci: TOBIÁŠ TOMANEC, starší dívky: EMA NEJEDLÁ A ANTONIE MAULEOVÁ, starší chlapci: TOBIÁŠ KANTA !!!

V sobotu 24.9.2022 se konalo poslední kolo Stimax cupu a hned v neděli nás čekalo vysněné MČR. Na závěr seriálu Stimaxu naši borci ukázali, že si místo mezi těmi nejlepšími určitě zaslouží. Tonička Mauleová si z posledního kola odvážela ZLATO, Tobiáš Kanta si poprvé vystoupal až na bednu a bral BRONZ, Emka Nejedlá dosáhla svého druhého nejlepšího umístění a brala bramborovou 4.příčku.

NEDĚLE 25.9.2022 MISTROVSTVÍ ČR V BENEŠOVĚ.

TENTO VELKOLEPÝ DEN SI JELI NAŠI BORCI- TOBIÁŠ TOMANEC, TOBIÁŠ KANTA, ANTONIE MAULEOVÁ A EMA NEJEDLÁ  HLAVNĚ UŽÍT. ÚČAST SI VŠICHNI ČTYŘI TVRDĚ VYBOJOVALI A TAK DNEŠNÍ DEN PATŘIL JIM.

NEJLEPŠÍ VÝKON PŘEDVEDL Z NAŠICH ZÁVODNÍKŮ TOBIÁŠ TOMANEC, který si hned prvním pokusem zaběhl svůj osobní rekord 15,65 s a s tímto časem vybojoval nejlepší umístění z našich závodníků 35. místo ze 120ti nejlepších závodníků z celé České republiky …obrovská gratulace.

TOBIÁŠ KANTA si svůj parádní osobák zaběhl už v sobotu na Stimaxu, kdy si ho vylepšil o půl vteřiny  a i na MČR ukázal, že to v sobě má. Prvním pokusem si zaběhl čas jen o chloupek pomalejší než v sobotu a s časem 13,21 s se umístil na 44.místě ze 120 ti závodníků.

Tonče a Emce první pokus nevyšel a tak šli do druhého trochu na jistotu a proto z toho osobáky nebyly.  I tak, ale holky ve druhých pokusech předvedly pěkné výkony.  Tonička Mauleová si ve druhém pokusu zaběhla čas 13.41s a umístila se na 47. místě a Emka Nejedlá s časem  13.71s  na 62 . místě ze 120ti nejlepších z celé ČR. Gratulujeme.

BYLO NAM CTÍ BÝT  SOUČÁSTÍ TĚCHTO ZÁVODŮ A BUDEME NAŠIM BORCŮM DRŽET PALCE DO DALŠÍCH LET.
Kája a Lenka Mauleovi Hasiči Srbice