12.5.2012 – Požární útok v Modlanech

12 května, 2012

Na závody v požárním útoku do Modlan jsme vyrazili se čtyřmi družstvy dětí ze Srbic.

Jako první se na start připravilo 1. družstvo naší přípravky a to ve složení:

Ondra – savice, Jirka – savice, Anička – béčka, Kuba M. – rozdělovač, Matěj – rozdělovač, Tonička – pravý proud, Tobík – levý proud

Zaběhli nám útok úplně skvěle. Byl to jejich první závod v požárním útoku a celý ho nádherně zvládli. Jen bohužel byl pro všechna družstva jednotný strojník, který nám do hadic pustil vodu příliš brzy a tak se zbytečně dřeli s těžkými hadicemi. To se potom hodně promítlo v čase a tak skončili na 6. místě.

Jako poslední v kategorii přípravky nastoupili opět Srbice s druhým týmem a to ve složení:

Ondra – savice, Jeník F.- savice, Tonička – béčka, Kuba M. – rozdělovač, Vašík – rozdělovač, Pravý proud – Martínek, Levý proud – Honzík.

Ani druhé družstvo přípravky nás nezklamalo. Ba naopak. Zvládli to s přehledem šikulky a nakonec předběhli i naše první družstvo a skončili tak na 5. místě.

Po krátké přestávce pokračovala kategorie mladších žáků. Nastoupili ve složení:

Kuba W. – savice, Terka – koš, David P. – béčka, Honza – bé spoj na rozdělovač, Markéta – rozdělovač, David S. – pravý proud, Zděnda – levý proud.

Požární útok se jim moc povedl a nebýt drobného zaváhání mohli být první. I tak ale skončili na krásném druhém místě z dvanácti týmů. Takže moc gratulujeme.

Jako poslední šli na start starší žáci. Bohužel našemu týmu na tyto závody vypadla Marcela z rozdělovače a tak jsme v pátek narychlo měnili sestavu a naši tak běželi pouze v šesti a to:

Milan – koš, Vojta – náběr, David K. – strojník, Lucka – rozdělovač, Dan – pravý proud, Kačka – levý proud.

Při útoku se bohužel ukázalo, že tuhle sestavu ještě nemají natrénovanou a tak skončili na 9. místě ze 14.

Další závody nás teď čekají 27.5.2012, kdy nás pozvalo na závody v požárním útoku a štafetě dvojic družstvo z OBRNIC.

Chcete náš příspěvek sdílet?