16.9.2023 TFA LIGA SEVERU JUNIOR- CHARVATCE

16 září, 2023
received_136247929565036

HŘIŠTĚ V MARTINĚVSI

Letos jsme si vyzkoušeli, že disciplína TFA naše hasičata opravdu chytla za srdce. Od dorostu, který s ní začal v loňském roce se postupně nakazili všichni od starších žáků až po ty nejmenší. Zkušenosti náš tým, závodníci i trenéři teprve získáváme, ale naši borci už zvládají parádně obstát ve velké konkurenci, která na lize severu závodí. Na TFA ligu severu – junior vyrazil náš tým poprvé a přivezli jsme sebou 13 závodníků . Navíc s námi jako pomocník a podpora týmu vyrazil dorostenec Ondra Kanta – děkujeme a podpořit kamarády přijel i František.

V kategorii chlapců 6-8 let za náš tým závodili Lukáš Šašek, který se umístil na parádním 13.místě, Jindra Puchmeltr na krásném 15.místě a Vašík Drobný na pěkném 26.místě. Kluci se s tratí krásně popasovali bojovali …no jako srbičtí tygříci ;-).

V kategorii 9-11 let  jsme měli 2 chlapce a 2 dívky. Nejlépe ze všech si vedl Matěj Vlasák, kterému bedna utekla jen o vlásek a bral parádní bramborové 4.místo. Kousek za ním na krásném 6.místě se umístil Martin Chládok, kterému benda utekla kvůli penalizaci, jinak cílem proběhl ve 2 nejlepším čase. Na krásném 8.místě se v kategorii dívky umístila Zuzi Spálová. Štěpánka Frausová pak doběhla na krásném 13.místě. Pro obě holky to byla premiéra v této disciplíně.

Kategorie 12-15 let chlapci na závěr dne šli do akce naši nejstarší. Tobiáš Kanta dostal od trenéra Káji pořádnou dávku motivace 😉 a šel do toho na plno od prvního kroku až do cíle. A ono to vyšlo – parádní 2.místo.  I dalším klukům se dobře dařilo. Péťa Prchal se umístil na krásném 8.místě a hned za ním na 9.místě Míra Fidrich. Na své první závody po zlomenině se postavil Vítek Spála – zvládl  krásně celou dráhu a cílem proběhl na 13.místě.

Kategorie 12-15 let dívky naše ladies šli na start na závěr soutěžního dopoledne. Tonče při závodě vypadla z ruky proudnice a musela se vracet…i s tímto zdržením, ale proběhla cílem na průběžném 2.místě. Emka šla na start hned za ní a stejně doběhla i do cíle  – průběžné 3.místo. Holky pak už nikdo další nepřekonal a byla s toho krásná bedna.

Závod jsme si všichni užili na maximum. A tahle pro nás nová disciplína chytla všechny za srdce. Už těšíme na další kolo. Děkujeme pořadatelům za krásný závodní den s úžasnou atmosférou a perfektní organizací.