18.-21.11.2021 OSTRAVA šedesátky

21 listopadu, 2021
IMG_20211120_145359

OSTRAVSKÁ HALA a OSTRAVSKOBESKYDSKÉ ŠEDESÁTKY dva závody starších žáků 20.11.2021

Na závody do Ostravy jsme vyjeli s týmem starších žáků: Martin Kejval,  Ondra Kanta,  Jindra Srb,  Ondra Kubiš,  Tobiáš Kanta,  Honza Reihs,  Ema Nejedlá,  Tonička Mauleová a jako maskot a pomocník Fáňa Maule. Byly to pro nás poslední závody letošní úspěšné sezóny a pro naší čtyřku budoucích dorostenců to bylo i rozloučení s kategorií starších žáků.  Tím, že se konaly 2 závody v jeden den, tak měli naši borci 4 pokusy na zlepšení osobních rekordů.  Hlavní bylo, ale si tuto poslední akci užít.

Ondra Kanta OS 13.21 s pro Ondru to byl parádní den. Hned v prvním pokusu si dal pěkný zajišťovací čas kousek nad svým osobákem.  Druhý pokus už napálil, ale s klidnou hlavou na rozdělovači a klaplo mu to parádně.  Cílem proběhl v osobním rekordu 13.21 s a jeho výkon už z našich závodníků nikdo nepřekonal.  Gratulujeme. V závodě Ostravské haly se Ondra umístil na skvělém 16. místě ze 107 závodníků.  Celkově se pak umístil v Českém halovém poháru s 60 body  na úžasném 32. místě z 203 závodníků . Gratulujeme mooooc a v tuto chvíli Ondra drží nejen osobní rekord, ale i celkově nejlepší čas v historii našich mladých závodníků.  👏👏👏

Tonička Mauleová – OS 13.63 s Tonička běžela hezky, ale stále zůstávala nad svým maximem na 14 s. V posledním závodě dne ji, ale do cíle doprovodilo mohutné podporování trenéra Káji.  Tonička kopla do vrtule a cílem proletěla v parádním osobáku 13.63 s. V závodě Ostravskobeskydské šedesátky za svůj výkon brala super 35. místo ze 166 závodnic.  Celkově se v Českém halovém poháru umístila s 19 body na 63 místě z 261 závodnic.  Gratulujeme.

Martin Kejval – 13.72 s Martin zaběhl své závody na pěkných třinátkových časech. S nejlepším výkonem dne 13.72 s se v závodě Ostravské haly umístil v TOP 50 na pěkném  30. místě.  Celkově se v Českém halovém poháru umístil s 58 body na parádním 34. místě.  Gratulujeme.

Jindra Srb – 13.84 s Jindra v nejlepším závodě dne proběhl cílem s pěkným časem kus nad osobákem  13.84 s. Bohužel se v tento den štěstěna obrátila zády k jeho hadicím a Jindra  v dalších pokusech bojoval na dráze se spadlou hadicí před seběrem.  Za jeho nejlepší výkon v závodě  Ostravské haly bral pěkné 32. místo ze 107 závodníků.  Celkově se v Českém halovém poháru umístil s 31 body v TOP 50 na krásném  45.místě z 203 závodníků. Gratulujeme.

Ema Nejedlá – OS 14.07 s Emka si v prvním běhu zaběhla svůj o setinku zlepšený osobák 14.49 s a v závodě Ostravské haly se umístila na pěkném  67. místě ze 166 závodnic. A pořádně ji to nabudilo do dalšího boje.  V druhém závodě pak svůj osobák ještě pořádně vyšperkovala s časy 14.13 a nejlepším výkonem 14.07 s. V závodě Ostravskobeskydské šedesátky tak parádně získala svůj první bod do ČHP, když se umístila na parádním 50.místě  . Celkově se v Českém halovém poháru umístila s 1 bodem na pěkném  86.místě z 261 závodnic.  Gratulujeme.

Tobiáš Kanta – OS 14.14 s V závodě Ostravskobeskydských šedesátek ukázal Tobina konečně toho bojovníka,  kterého v sobě má a s vidinou slíbené odměny 😋🤣 proletěl cílem v parádním osobním rekordu  14.28 s. V druhém pokusu se ještě zrychlil a v cíli se časomíra zastavila na skvělém čase 14.14 s. Věřím,  že kdyby běžel v tu chvíli ještě jednou tak tam tu třinácku má.  Takhle si na ní bude muset počkat do další sezóny.  V závodě Ostravskobeskydské šedesátky se umístil v TOP 50 na parádním  37. místě ze 107 závodníků.  Celkově se v Českém halovém poháru umístil se 17ti body na pěkném  65.místě z 203 závodníků.  Gratulujeme.

Ondra Kubiš – 15.12 s Ondra zaběhl všechny závody jako přes kopírák kus nad svým osobákem. Dokonce to vzal přes kopírák tak dokonale,  že si v obou závodech zaběhl na setinku stejný čas  15.12 s. V obou závodech se navíc umístil shodně na 58.místě ze 107 závodníků.  Celkově se v Českém halovém poháru umístil na 86.místě z 203 závodníků.  Gratulujeme.

Míra Fidrich – 16.14 s pro Míru je letošní sezóna první v kategorii starších žáků a už se v ní parádně zdokonaluje.  V Ostravě předvedl parádně svůj poslední pokus. S časem kousek nad osobákem 16.14 s se v závodě Ostravskobeskydské šedesátky umístil na 77. místě.  Celkově se v Českém halovém poháru umístil na 102. místě z 203 závodníků.  Gratulujeme.

Honza Reihs – 17.75 s Honza si v obou závodech zaběhl sednáctkové časy kousek nad svým letošním maximem.  Cílem proběhl v časech 17.75 s a 17.77 s a umístil se na 93. a 97. místě. Celkově se v Českém halovém poháru umístil na 123 místě z 203 závodníků.  Gratulujeme.

Jsme moc rádi,  že jsme na tyto poslední závody vyrazili a užili si tak poslední velkou akci letošní sezóny.  A stálo to opravdu za to. Byli jsme svědky úžasných výkonů těch nejlepších závodníků, kteří se na tyto závody sjeli z celé České republiky.

Na závody jsme vyjeli už ve čtvrtek a na pátek pro naše závodníky připravili výletový den. Dopoledne jsme si vyrazili do Ostravy do Hornického muzea a odpoledne jsme přejeli do Kopřivnice do Muzea Tatry.

Děkujeme Jindrovi a Radkovi za doprovod a pomoc při celé akci.