24.6.2023 Pohádkový hasič Bílina

24 června, 2023
20230624_092237

Na závěr předprázdninové sezóny jsme vyjeli na poslední závod, kam jsme původně chtěli vzít hlavně naše prťata. Bohužel velká absence nám 5 přihlášených týmů zkrouhla na 3 a přišli jsme právě o ty nejmenší.

Do Bíliny jsme nakonec vyjeli s 3 týmy. Branný závod se konal v úžasném prostředí pohádkového lesa, kde se naši starší a dorost rychle proměnili v malé děti a prolezli si tam, kde co ;-).

Na braňáku na ně čekala trať dlouhá 1 km a na ní řada disciplín : bludiště, labyrint, překážková dráha, uzle, zdravověda,  topografické značky, hasičské značky, hod na cíl, žebřík a občerstvovací stanice na závěr.

V Bílině měli své vlastní rozdělení kategorií:

Ročník 2013-2010 jako Mladší žáci:

SRBICE A: Milan Zyka, Péťa Prchal, Fáňa Maule a Vítek Spála – jako první šli na start naši borci r.2010, kteří jinak běhají za starší a kluci do toho šli opravdu na bomby a při vyhlášení výsledků jsme zažili krásné překvapení. DALI TO!!! a s přehledem a velkým náskokem ve své kategorii zvítězili – gratulujeme!!!

SRBICE B: Tonda a Terka Vohradský, Jovča Savic´a Zuzi Spálová takhle parta běhá běžně za mladší a Terka by dokonce patřila ještě o kategorii níž, ale bojovali jako lvi a jen o jednu vteřinku jim unikla bedna. I tak z toho bylo krásné 4.místo gratulujeme.

Ročník 2006 a 2005 jako dorost:SRBICE Míra Fidrich, Tobiáš Kanta, Tonča Mauleová a Martin Kejval ročníkově tam sice spadal jen Martin, ale ostatní to nedali znát. Tato kategorie byla nejméně početná a tak jsme nic jiného než zlato nebrali jako úspěch. Naše parta potvrdila parádní formu a zvítězili v nejlepším čase dne.

A ještě jedno malé překvapení nás čekalo….Hanka Vohradská – mamka Terky a Tondy ukecala a přihlásila do závodu ještě naše dospěláky ….složení týmu bylo opravdu hvězdné 😉 ….dva skvělí běžci Hanka s přítelem a dva chromajzlové trenéři Kája a Lenka. Do teď nechápu proč jsme na to kývli :-D. No i přes pár škrábanců a bolístek jsme se za mohutné podpory celého týmu dostali nějak přes všechny disciplíny a překážky až do cíle…a dokonce jsme nebyli ani poslední …ale předposlední ;-).

Byl to úžasný den a poté co jsem našla plíce a Kája kolena můžu říct, že to opravdu stálo za to. Děkujeme pořadatelům , závod to byl opravdu parádní, úžasné zázemí a vše skvěle připravené. Během dne jsem se i vyřádila s focením s pohádkovými postavičkami a celý to byl krásný den …. už se těšíme na další ročník.