24.9.2022 STIMAX CUP CHOMUTOV – ZLATÝ DEN PRO SRBICE

24 září, 2022
20220924_170232

ZÁVĚREČNÉ KOLO STIMAX CUPU 2022 V CHOMUTOVĚ

Na závěrečné kolo Stimaxu jsme vyjeli kvůli marodce jen s 12ti závodníky. Mladší žáci: Zuzi Spálová, Tobiáš Tomanec a Martin Chládok, Starší dívky: Antonie Mauleová a Ema Nejedlá, Starší chlapci: Tobiáš Kanta, Míra Fidrich, Matyáš Tomanec, Fáňa Maule a Vítek Spála. Dorost: Martin Kejval a Ondra Kubiš.

Rozkaz zněl jasně 😉 jít do toho naplno a užít si poslední závod Stimaxu na maximum.

Mladší žáci dnes naběhli do závodu jako první a bojovali jako lvi. Bohužel štestíčko dnes úplně nestálo na jejich straně, ale hlavní bylo, že si závody s námi užili na maximum. Zuzi si zaběhla čas 20,97 a umístila se na 23.místě. Tobík Tomanec proběhl cílem v pěkném čase 17,28 s a umístil se v TOP TEN na 8.místě a i celkově si z letošního seriálu Stimaxu odváží krásné 9.místo. Martin Chládok si s časem 18,20 s doběhl pro 11.místo.

Starší dívky měly před sebou velkou výzvu, zaběhnout na hraně maxima a co nejlépe se umístit nejen v tomto kole, ale i celkově v seriálu Stimaxu. Tonička si hned prvním pokusem zaběhla svůj vysněný dvanáctkový čas 12,89 s , kousek nad osobákem a čekalo se kolik dvanáctek tam tentokrát padne. Emka si prvním pokusem zaběhla také jen kousíček nad osobákem 13:50 s a s napětím se čekalo na výsledky. Aaaaa? Dnes už nikdo lepší čas než Tonička nedal a tak si Tonička poprvé vystoupala na stupeň nejvyšší a brala parádní 1.místo.          Emku už předběhly jen další 2 závodnice a tak se umístila na krásném 4.místě z 52 závodnic. Celkově se Tonička umístila na paráním 3.místě a Emka na šťastné 7. Gratulujeme k úžasnému výkonu.

Starší chlapci : Tobiáš Kanta šel na start jako první z našich a hned prvním pokusem si zaběhl osobák 13:64 s, do druhého pokusu to pak, ale ještě napálil a cílem proběhl ve skvělém čase a novém osobáku 13:15 s. A čekali jsme jak si povedou jeho soupeři. Tento čas se, ale nakonec v tomto kole podařilo překonat už jen 2 závodníkům a tak se Tobina dnes poprvé postavil na Stimaxu na bednu a umístil se na úžasném 3. místě v tomto kole a celkově v seriálu Stimaxu na krásném 4.místě.

A jak se říká to nejlepší nakonec tak jako poslední ze starších žáků se na start postavil náš Míra Fidrich a svým druhým pokusem si zaběhl krásný osobák 14,95 s a umístil se na 17.místě.  Se svým výkonem může být spokojený Matyáš Tomenec, který si posunul osobák o půl vteřiny na 15,20 s a umístil se na krásném 22.místě. Fáňa Maule zůstal za svým osobákem a s časem 17,09 s se umístil na 33 . místě. Vítek Spála a se svým výkonem jen 3 setinky nad osobákem 17,22 s se umístil na 37. místě . Všichni předvedli obrovskou bojovnost . Gratulujeme.

Dorost : Martin Kejval se rozloučil s touto kategorií opravdu parádně. Prvním pokusem si zaběhl krásný čas 19,14 s a umístil se na úžasném 2.místě. Ondra Kubiš se už věnuje hlavně disciplíně TFA, ale sám se chtěl ještě se stovkovou dráhou rozloučit a povedlo se mu to opravdu skvěle. Posunul si osobák o více jak vteřinu a s časem 21,03 s se umístil na 6.místě. Gratulujeme.

DNEŠEK BYL ÚŽASNÝ DEN, PLNÝ KRÁSNÝCH SPORTOVNÍCH VÝKONŮ A MY JSME NA VÁS VŠECHNY PYŠNÍ. GRATULUJEME VÍTĚŽŮM, ALE TĚMI JSTE PRO NÁS VLASTNĚ VŠICHNI.

A ZÍTRA ČEKÁ NAŠÍ ČTYŘKU OPRAVDU VELKÝ DEN….ZE SERIÁLU STIMAXU SE PROBOJOVALI 4 NAŠI ZÁVODNÍCI NA MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY V BĚHU NA 60 m S PŘEKÁŽKAMI: TOBIÁŠ TOMANEC – MLADŠÍ ŽÁCI, ANTONIE MAULEOVÁ, EMA NEJEDLÁ, TOBIÁŠ KANTA – STARŠÍ ŽÁCI . UŽ SAMOTNÁ ÚČAST JE PRO NÁS OBROVSKÝM ÚSPĚCHEM. GRATULUJEME A DRŽÍME PALCE .

Kája a Lenka Hasiči Srbice

Fotky: https://sdhsrbice1.rajce.idnes.cz/Zaverecne_kolo_Stimax_cupu_Chomutov_24.9.2022/

 

 

Chcete náš příspěvek sdílet?