26.9.2021 LHENICKÝ DVOJBOJ – ZLATÁ NEDĚLE PRO SRBICE

26 září, 2021
IMG-20210926-WA0043

Dnes jsme vyjeli na náš oblíbený závod LHENICKÝ DVOJBOJ, kde se týmy utkají ve dvou disciplínách – běhu na 60 m s překážkami a požárním útoku. Do týmového boje se vždy počítají 4 nejlepší časy ze šedesátek a čas z útoku. V součtu pak zvítězí ten nejlepší. Pro nás to navíc byly i rozlučkové závody. Naši nejstarší (Martin Kejval, Ondra Kanta, Jindra Srb a Ondra Kubiš) si zaběhli svůj poslední požární útok v kategorii starších žáků. A i v mladších se dnes s útoky loučili tři závodníci Milan Zyka, Péťa Prchal a Matyáš Tomanec.

Byl to parádní den, plný sluníčka a přijeli jsme si ho vlastně všichni hlavně užít … na tu rozloučenou. Přijela i spousta rodičů a tak měli naši závodníci skvělou podporu ze zálohy ;-).

Závod šedesátek rozeběhli parádně….všichni mladší si dali své osobní rekordy, někteří dokonce hned 2x a dostali ze sebe všechno. I starší makali na maximum a většina dala osobáky a ti další se k nim výrazně přiblížili. Po první disciplíně jsme sice nevěděli průběžné pořadí, ale věděli jsme, že naši do toho dali maximum a měli jsme z nich velikou radost.

Pak šli na řadu požární útoky na jednotný „pomalejší“ stroj, ale podmínky byly pro všechny stejné. Mladší žáci šli na start ze své kategorie jako poslední, ale útok předvedli parádně ve složení: Milan Zyka – koš, Zuzi Spálová – savice, Matyáš Tomanec – béčka, Fáňa Maule – rozdělovač, Martin Chládok –  Cé, Petr Prchal a Vítek Spála – proudy. Útok zaběhli skvěle a sestřelili terče v čase 18:31 s. Což je rekord jejich týmu a jak jsme zjistili, tak je to vůbec nejrychlejší čas srbických mladších žáků v historii. REKORD 18:31 s. Byl nejlepších časem ze všech týmů a tak v požárním útoku brali 1. místo a čekalo se na součty s šedesátkami.

Pořadí MLADŠÍ ŽÁCI ČAS
1. SRBICE 18:31
2. OBORA 22:50
3. VĚDOMICE A 25:33
4. LHENICE 27:00
5. VĚDOMICE B 120:0

Další šli na řadu starší žáci : Ondra Kubiš – koš, Honza Reihs – savice, Martin Kejval – stroj, Tonička Mauleová – béčka, Jidnra Srb – rozdělovač, Tobiáš a Ondra Kantovi – proudy. Naše parta chtěla jít na rekord, ale to s touto mašinou nešlo i tak zaběhli parádní výkon a s čekáním na vodu sestřelili terče v nejrychlejším času dne 16:39s. Z požárních útoků jsme tak brali druhé zlato.

Pořadí Starší žáci ČAS
1. SRBICE 16:39
2. VĚDOMICE 18:86
3. OBORA 22:80
4. KOSTOMLATY 52.15

A teď už jsme jen čekali na vyhlášení. Oba tými do toho dali vše a tak ať by byl výsledek jakýkoliv, my jsme byli jako trenéři s jejich výkony více než spokojení. Ale zveřejnění výsledků dodalo na jinak úžasném dni krásnou ZLATOU TEČKU. PRVNÍ !!!!!!!! OBA TÝMY !!!!!!! PRVNÍ !!!!!!

4. KOSTOMLATY 143,14 52.15 90,99

DĚKUJEME VŠEM ZÁVODNÍKŮM A GRATULUJEME JIM K ÚŽASNÝM VÝKONŮM osobním i týmovým. Děkujeme rodičům za podporu a pomoc.  Kája a Lenka Hasiči Srbice

VÝSLEDKY BĚHU NA 60 m s PŘEKÁŽKAMI

Zuzi Spálová: Zuzanka startovala naposledy v kategorii Mladší díky A 6-8 let. A loučení s touto kategorií dala parádně. V prvním pokusu si zaběhla osobní rekord 21.94 s a průběžně byla na 1. místě. V druhém pokusu si osobní rekord ještě vylepšila na 21.54 s a ve své kategorii zvítězila. ZLATO PRO ZUZI !!!

Fáňa Maule: František si v prvním pokusu doběhl pro osobák 17:51 s a druhým pokusem si osobák ještě zlepšil na 17:43 s. Celkově se umístil na 8. místě.

Martin Chládok: Pro Martina byly tyto závody premiérové a poprvé si tak vyzkoušel běh na 60 m s překážkami. Do závodu vstoupil s pěkným časem v prvním pokusu 22:50 s. Druhým pokusem si pak osobák ještě parádně posunul na 21:18. Celkově pěkné 13. místo.

Milan Zyka: Milan se předvedl hned v prvním pokusu parádně a svůj osobák posunul na patnáctku !!! 15:79 s což je nejrychlejší čas, který kdy náš mladší zaběhl. Milan chtěl, ale ještě víc a šel si pro to. Druhý pokus ještě vylepšil na 15:52 s. Celkově to Milanovi cinklo a umístil se na skvělém 3. místě. Parádní rozloučení s kategorií mladších žáků.

Vítek Spála: Vítek se hned prvním pokusem vytvořil nový osobák 18:80 s. Druhý pokus už mu bohužel nevyšel. I tak, ale skvělý výkon a celkově 10. místo.

Matyáš Tomanec: První pokus mu bohužel sabotovalo špatné postavení hadic. Druhý pokus už měl hadice v pořádku a šedesátku zaběhl skvěle. Osobák si zlepšil parádně na 16:81 s. a celkově se umístil na krásném 6. místě.

Petr Prchal: Péťa hned prvním pokusem parádně zlepšil svůj osobák na totožný čas jako Vítek 18:80 s. Druhý pokus mu už nevyšel, ale i pak parádní výkon a pěkné 11. místo.

Antonie Mauleová:  Tonička prvním pokusem dala skvělou týmovou třinácku 13:93 s, kousek za svým osobákem. Druhý pokus pak zaběhla v čase 14:02 s. Celkově se umístila v TOP pětce na 5. místě.

Honza Reihs: Honza ukázal, že bariéra už pro něj není překážka a hned prvním pokusem si parádně zlepšil osobák na 17:62 s. Druhý pokus pak ještě zrychlil na 17:43 s. Celkově se umístil na 16. místě.

Míra Fidrich: Mírovi bohužel při prvním pokusu spadla půlspojka ještě než odstartoval, ale popral se s tím skvěle a závod dokončil. Druhý pokus už měl vše v pořádku a zaběhl parádně v osobním rekordu 16:04 s. Celkově se umístil na 14. místě.

Tobiáš Kanta: Tobík první pokus zaběhl parádně a těsně nad svým osobákem v čase 15:57s. Druhý pokus byl o chlup pomalejší 16:30 s. Celkově se umístil na 12. místě.

Ondra Kubiš: Ondra si zaběhl parádní časy a znovu se po dvou letech dostal na čtrnáctku. Oba pokusy měl jak přes kopírák 14:77 s a 14:69 s. Celkově se umístil na 7. místě.

Jindra Srb: Jindra hned prvním pokusem parádně posunul osobák i týmový nejlepší čas na 13:34 s.  Celkově se umístil v TOP pětce na 4. místě.

Ondra Kanta: Ondrovi v prvním pokusu nevyšel rozdělovač. Druhý pokus, ale parádně napálil a zlepšil si osobák na 13:44 s. Celkově se umístil v TOP pětce na 5.místě.

Martin Kejval: Martinovi při prvním pokusu nevyšli středy. Druhý pokus, ale také nenechal nikoho na pochybách, že UMÍ a  cílem  proběhl v  osobáku a  ještě zlepšil  srbický nejlepší čas na 13:32 s. Celkově  se  umístil na parádním 3. místě.

OBROVSKÁ GRATULACE VŠEM. PARÁDNÍ VÝKONY A BYLA RADOST NA NĚ KOUKAT. DĚKUJEME ZA TO JAK NA SOBĚ VŠICHNI MAKÁTE A STÁLE SE POSOUVÁTE VPŘED.