27.5.2012 – Obrnický soptík

27 května, 2012

Na závody do Obrnic jsme vyrazili se třemi družstvy. V Obrnicích nás čekal již tradiční požární útok, ale k tomu navíc i štafeta dvojic. Oboje se běželo na dva pokusy. Jako první zahajovala závody ve štafetě dvojic naše Přípravka.

Štafeta A: Anička – velitel, Jirka a Vojta – napojení hadice na hydrant a na proudnici, Tonička – rozpojení hadice od hydrantu a proudnice, Kuba Milec – smotání hadice

Štafeta B: Tobík – velitel, Honzík a Máťa – napojení hadice na hydrant a na proudnici, Vašík – rozpojení hadice od hydrantu a proudnice, Ondra – smotání hadice

Obě družstva závod úspěšně zvládla. Štafeta dvojic je náročná na správnost provedení a tak na to že to jednou trénovali byli skvělý. Časem pak byly druzí za družstvem přípravky z Obrnic.

Potom odběhli své dva pokusy i mladší a starší žáci.

Mladší žáci – Zděnda – velitel, Terka – zapojení na hydrant, David P. – zapojení proudnice, Kuba – rozpojení hadice od hydrantu a proudnice, Markéta – smotání hadice.

Starší žáci – Milan – velitel, Marcela – zapojení na hydrant, Dan – zapojení proudnice, Vojta – rozpojení hadice od hydrantu a proudnice, David K.- smotání hadice.

Časy našich družstev na štafetě včetně trestných bodů

Přípravka: 221,4s
Mladší žáci: 105,3s
Starší žáci: 71,6s

Potom přišli na řadu požární útoky a opět začínala naše přípravka:

První útok ve složení: Sací: Ondra, Jirka, Vašek, Béčka – Honza, Rozdělovač – Kuba M., Levý proud – Matěj, Pravý proud – Vojta.

Druhý útok: stejné složení jen na proudech byla výměna Tobík a Tonička.

Naše přípravka předvedla bezchybný a rychlý útok a s časem 29,63s byla v požárním útoku nejlepší. Druhý útok byl asi 36s a i to je obrovské zlepšení od minula. Součtem obou disciplín skončila naše přípravka na 2.místě.

Mladší žáci ve složení: Savice – Kuba, Sací koš – Terka, David P. – bé spoj + bé na mašinu, Honza – bé spoj na rozdělovač, Markéta – rozdělovač, Zděnda – levý proud, David S. – pravý proud. Mladší žáci měli ten lepší útok s časem 32,47s a celkově se umístili na krásném 2.místě.

Starší záci ve složení: Sací koš – Milan, Náběr – Vojta, Savice + cé spoj – Lucka, Strojník – David, Rozdělovač – Marcela, Levý proud + bé spoj na mašinu- Kačka, Pravý proud + bé spoj – Dan. Při prvním a lepším útoku dosáhli času 28,63s a součtem obou disciplín skončili na 3.místě.

Celému týmu Srbičátek gratujeme za dvě krásná 2. místa a jedno 3.

Chcete náš příspěvek sdílet?