27.6.2021 Hrobce Podřipská hasičská liga

28 června, 2021
205789245_4182827795143626_1204840007475800085_n

Na závěr letošní netradiční hasičské sezóny jsme poprvé vyrazili s týmem mladších i starších žáků na závod Podřipské hasičské ligy do obce Hrobce ;-). Na těchto závodech se družstva utkají v požárním útoku a to hned ve dvou závodech v jeden den. Na závodech této ligy jsou povolené silnější mašiny než u nás v okrese a tak naši borci šli do závodu s naší Tohatskou proti super mašinám…souboj trabantů versus ferrari. A hlavně v kategorii mladších žáků byl tento rozdíl znát.

Mladší žáci vyjeli v sestavě: Vítek Spála – koš, Zuzi Spálová – Cé spoj a savice, Matyáš Tomanec – béčka, Fáňa Maule – rozdělovač, Milan Zyka – levý proud, Tobiáš Tomanec – pravý proud.

Oba pokusy byly povedené, ale na každém bylo pár rezerv pro zlepšení ;-).  Předvedli dokonce lepší čas než naši starší 😉 … V jejich kategorii bylo hodně znát, že ostatní týmy měly nadupané mašiny a tak jim i drobná zaváhání při zapojování dohnala rychlá mašina. Každopádně ani s naším „trabantem“ se naši borci neztratili a umístili se v obou závodech na krásném 5. místě z 12ti družstev. Moooooooc gratujeme.

 

Starší žáci vyjeli v pozměněné sestavě: Ondra Kubiš – koš, Emka Nejedlá – savice, Martin Kejval – stroj, Tonička Mauleová – béčka, Jindra Srb – rozdělovač, Ondra a Tobiáš Kantovi – proudy.

 

Na tomto závodě si vybrali „Černého Petra“ naši jinak suproví a neomylní proudaři Kaňťáci. Při prvním pokusu bohužel Ondra cvakl středy na jeden zub, ale pochvala týmu jak skvěle si poradili a situaci zvládli během chvilky vyřešit s časem 23,92 s nakonec brali z prvního závodu 3.místo. Ve druhém závodu si smolíka vybral Tobík….Ondrovi a hlavně celému týmu to klaplo parádně a Ondra zastavil časomíru v 15ti vteřinách…parádní výkon za který celý tým sklidil velkou pochvalu a uznání od ostatních týmů. Nejvíce všichni obdivovali náš „zadek“ …;-) tedy náběr ve složení Kubišák a Emka…..byl to parádní výkon. Výsledný čas pak byl nakonec díky prostřiku 19:47s . S tímto časem jsme se až do konce závodu drželi dokonce na 1. místě. Bohužel při opakovaných pokusech …kdy blbla časomíra došlo k dalším sporným výsledkům, které nakonec vedli ke zrušení celého 2.závodu starších žáků. Pro nás jste, ale hvězdy a věříme, že na Podřipské ještě ukážete co ve vás je.

 

Menší pomsta 😀 za prostřiky ;-).

Krásné 3.místo z 11ti týmů.

 

I přes technické problémy s časomírou se našim borcům závod líbil a chtěli by ukázat sobě i ostatním, že dokáží mnohem lepší časy. Tak to vypadá, že jsme na Podřipské hasičské lize PHL nebyli naposledy ;-).

 

Kája a Lenka Hasiči Srbice

 

 

 

 

 

Chcete náš příspěvek sdílet?