3.9.2022 Stimax cup Děčín-Postup na MČR

3 září, 2022
20220903_084353

Na atletickém stadionu v Děčíně nás přivítalo krásné slunečné počasí i krásná vyhlídka do okolí. Na tomto kole pro nás byly nejdůležitější průběžné výsledky Stimaxu, protože se na tomto kole mělo rozhodnout o postupu na Mistrovství ČR. Šest nejrychlejších v součtu 3 kol z každé kategorie bude mít možnost reprezentovat Ústecký kraj na MČR v Benešově a my měli pár želízek v ohni a tak jsme drželi všechny palce. Do Děčína nás přijelo 14:

Mladší žákyně B: Zuzi Spálová a Jovča Savi´c

Mladší žáci B: Tobiáš Tomanec a Martin Chládok

Starší žákyně: Ema Nejedlá a Antonie Mauleová

Starší žáci: Tobiáš Kanta, Milan Zyka, Míra Fidrich, Matyáš Tomanec, Vítek Spála, Fáňa Maule a Péťa Prchal

Střední dorostenec: Martin Kejval

Martin Kejval: Pro nejlepší individuální úspěch si v Děčíně doběhl Martin Kejval . Stovku doběhl v osobním rekordu 19,11 s a bylo z toho úžasné 3.místo. Obrovská gratulace.

Tobiáš Kanta, Ema Nejedlá a Antonie Mauleová : Tahle trojka před sebou měla obrovskou výzvu a to boj o postup na MČR. Tobina s Tončou už si parádní základ udělali v předchozích kolech a po třetím kole byli na předních příčkách Tonča na 1. a Tobina na 2. a tak měli za úkol udržet se i po tomto kole v první postupové šestce a povedlo se. Oba se v děčínském kole umístili na 6.místě ve svých kategoriích, ale hlavně …DOKÁZALI TO!!!! POSTOUPILI NA MČR A TO SHODNĚ JAKO 2. Z KRAJE. Emka před sebou měla ještě větší bitvu, protože kvůli velkému výpadku z části sezóny kvůli zranění dnes musela zaběhnout pěkný čas, aby měla šanci zabodovat. A ono to vyšlo….PARÁDA i Emka se PŘIPOJILA K TĚM NEJLEPŠÍM. V děčínském kole se umístila na 8.místě, ale celkově poskočila na 5.místo postupujících z kraje.

Tobík Tomanec: Tobík se před dnešním závodem pohyboval na postupových příčkách a tak jsme drželi všechny palce, aby to udržel. A ONO TO VYŠLO. V kategorii mladší žáci nás bude jako 6.z kraje REPREZENTOVAT NA MČR!!!

Milan Zyka: Milan je neuvěřitelně talentovaný závodník. Zlepšuje se každým kolem a i když je teprve letos zapojil mezi nejmladší závodníky z kategorie starších tak o sobě dává svým soupeřům pořádně vědět a za sebou nechává spoustu starších soupeřů. Už v této sezóně dokázal   neuvěřitelné zlepšení. Každé kolo pořádný osobák a ani tento závod nebyl vyjímkou. Cílem proletěl v čase 14,62 s. O to víc nás mrzelo, že mu postup o jednu příčku utekl. Ale Milan nemá proč smutnit. Naopak jsme na něj pyšní, protože dostat se v první sezóně mezi 7 nejlepších z kraje je neuvěřitelně úžasný výkon. A těšíme se na jeho další a další výkony – tenhle skvělý kluk má svou karieru ještě před sebou.

I ostatní závodníci předvedli skvělé výkony.

Míra Fidrich dal dnes neuvěřitelný osobák a to hned o 2 vteřiny na 14:96s. Jovanka Savi´c předvedla v prvním pokuse neuvěřitelnou bojovnost, když se jí hadice sekli pod náběhem a druhým pokusem si doběhla pro osobák 20:37s. Zuzi Spálová si zaběhla druhý pokus kousek nad osobákem s pěkným časem 18,85s. Martin Chládok dnes poznal jak zrádná umí být kladina a i přes pád dokončil první pokus a do druhého naběhl s pořádnou dávkou odhodlání a cílem proběhl v čase 18:35s. Matyáš Tomanec si v prvním pokusu zaběhl krásný čas 16:55s. Vítek Spála šel do obou pokusů na bomby a oba pokusy byly jak přes kopírák a to doslova….cílem v obou pokusech doběhl ve shodném čase 17:47s. Fáňa Maule zůstal za svým maximem, když mu nevyšel rozdělovač a cílem proběhl v čase 17:50 s. Péťa Prchal nám udělal obrovskou radost, když to opravdu napálil a zlepšil si osobák o vteřinu na 19:05s.

ANI NEDOKÁŽEME POPSAT VŠECHNY NAŠE POCITY, PŘEDEVŠÍM JE TO ALE PÝCHA A HRDOST NA TO JACÍ JSTE ÚŽASNÍ. NEJEN VAŠE SPOROTVNÍ VÝKONY, ALE PŘEDEVŠÍM VAŠE SOUDRŽNOST, KOLEKTIVITA, KAMARÁDSTVÍ A TO NEJEN V TÝMU, ALE I MEZI OSTATNÍMI ZÁVODNÍKY. HASIČI – JSTE PROSTĚ VŠICHNI ÚŽASNÁ PARTA A TO JE TO HLAVNÍ.