31.10.2021 Duchcovská předávačka – ZLATO, STŘÍBRO, BRONZ pro SRBICE

3 října, 2021
20211003_142332

Poprvé jsme vyjeli na závod Duchcovská předávačka, kde se běží dvě disciplíny: Štafeta 4 x 60 m s překážkami (kladina, břevno/bariéra, hasičák a hadice) a Štafeta dvojic. Štafeta 4×60 se skládá z překážek šedesátek a tak jsme na ní v pátek trénovali hlavně předávky. Štafetu dvojic pak běželi tito závodníci většinou poprvé.  Stejně jako při Dvojboji i tady na celkové umístění sčítali časy z obou nejlepších štafet.

Mladší žáci: Milan Zyka, Fáňa Maule, Péťa Prchal, Vítek Spála a Zuzi Spálová. Ti se jako první postavili na start Štafety dvojic, kde byl jediný cíl….zaběhnout si jí bez trestňáků. Hned první pokus se jim povedl parádně a tak si zapsali z první disciplíny čas z lepšího prvního pokusu 76,53 s.  Na štafetě 4x 60 m si zaběhli prvním pokusem parádní čas pod minutu 59,70 s a průběžně byli v této disciplíně 3. Druhý pokus měli rozkaz jít na risk a vyšlo jim to parádně a zaběhli tuto štafetu v nejlepším čase 57,59 s. V celkovém součtu se naši borečci umístili na úžasném 2. místě z 11ti týmů a patří jim obrovská gratulace.

11. SDH ŠTRBICE II. 140,62 NP NP 140,62

Starší žáci Srbice I. běželi ve složení: Emka Nejedlá, Ondra Kanta, Ondra Kubiš, Martin Kejval a Míra Fidrich. Ti závod začínali štafetou 4x 60 m a i když šli první pokus na jistotu tak ho dali parádně v čase 43,22 s a nikomu jinému už se k němu přiblížit nepodařilo. V tu chvíli už začali brát vážně i druhou disciplínu…štafetu dvojic a sami si jí v mezičase trénovali. Cíl měli stejný jako mladší…..zaběhnout aspoň jeden pokus bez trestňáků ….a? ….. povedlo se. Zaběhli druhý nejrychlejší čas 62,25 s. V součtu disciplín měli, ale parádní náskok z 1. disciplíny a zvítězili. Paráda….gratulujeme.

Starší žáci Srbice II. ve složení: Tobiáš Kanta, Honza Reihs, Míra Fidrich a z mladších je doplnili Milan Zyka a Fáňa Maule. Také začínali štafetou 4x 60 m a zaběhli úžasně ….druhý nejrychlejší čas dne 50,69 s. Na štafetě dvojic se jim také podařilo zaběhnout parádně a bez trestňáků čas 69,53 s. V součtu obou disciplín se náš II. tým umístil na skvělém 3.místě. Gratulujeme….super.

6. SDH ŠTRBICE 152,68 59,96 92,72

Moc všem gratulujeme. Poděkování míříme k rodičům, kteří se starali o zázemí našich závodníků a velké díky patří i pořadatelům, kteří pro nás připravili úžasné závody a celý úžasný závodní víkend.