5.5.2024 STIMAX CUP Ústí 🥇🥇

6 května, 2024
20240505_082404

5.5.2024 STIMAX CUP ÚSTÍ – ZLATÉ KRÁLOVNY ZUZI A EMKA

Na začátek Stimax cupu jsme si kvůli změně termínu počkali, ale to čekání rozhodně stálo za to. Tento seriál je naše SRDCOVKA.

Na závod jsme přivezli 16 závodníků – zkušené závodníky, ale i spoustu nováčků. Nově se také naši dorostenci kromě závodění zúčatnili Stimaxu i jako rozhodčí a já jim za to mooooooc děkuji.

Závod byl úžasný a obrovské DÍKY patří organizátorům….jako vždy úžasný den a parádní podmínky pro závod.

KRÁLOVNY ÚSTECKÉHO STIMAX CUPU – SRBICKÉ TYGŘICE ZUZI A EMKA

ZUZKA SPÁLOVÁ – Zuzi je naše zkušená závodnice a v kategorii mladších žáků jí čeká poslední sezóna a vstoupila do ní famózně!!! V prvním pokusu šla hodně na jistotu a nevyšli jí spoje, druhý pokus byl, ale už ve velkém stylu a cílem proběhla  V OSOBNÍM REKORDU 15,54 s a ve své kategorii ZVÍTĚZILA – PARÁDNÍ 1.MÍSTO !!!

EMKA NEJEDLÁ – Emka patří mezi ty nejzkušenější závodnice – 13 let u hasičů 😉 a letos  poprvé na STIMAXU v kategorii dorostu. V prvním pokusu si dala krásný zajišťovací čas jen pár setin za osobákem což stačilo na průběžné 1.místo. To jí ale nestačilo a do druhého pokusu ještě pořádně zabrala. Cílem proletěla V ÚŽASNÉM OSOBNÍM REKORDU 18,80 s . V kategorii dorostenek už nenašla soupeřku a ZVÍTĚZILA – ÚŽASNÉ 1.MÍSTO!!!

A jak si vedli ostatní naši závodníci…prostě parádně. Všichni do toho dali vše, bojovali a makali…někomu úplně nepřálo štěstí, ale všichni můžou být se svými výkony spokojení. Všem patří OBROVSKÁ GRATULACE.

MLADŠÍ CHLAPCI 6-8 LET

Jindřich Puchmeltr: Pro Jindříška to byl první závod na šedesátkách a zhostil se ho parádně. Celou dráhu krásně zvládl. V prvním pokuse proběhl cílem v čase 27.39s . Druhý pokus pak ještě pořádně zrychlil a s časem 25,63 s se umístil na krásném 8.místě z 18ti závodníků.

MLADŠÍ DÍVKY 9-11 LET – ZUZI A ELLA

ELLA MILSIMEROVÁ – Ella je u nás nováček, první závod vůbec si zaběhla v sobotu na TFA a hned druhým závodem pro ní byla šedesátka na Stimaxu. Ella ukázala, že je obrovská bojovnice. V prvním pokusu jí bohužel nešťastně zašlápla hadici závodnice ve vedlejší dráze a Ellu to cuknutí shodilo z kladiny. Naštěstí se vše obešlo bez zranění, což je to nejdůležitější. Ella je bojovnice a chtěla nastoupit i na druhý pokus a dobře udělala. Celou dráhu krásně zvládla a s časem 22,00 s se umístila na 24.místě z 47 závodnic.

STARŠÍ DÍVKY 11-15 LET – 78 závodnic

Jovča Savic‘: Pro Jovču to byl první závod v kategorii starších a první závod na rotkové hadice. Jovča do této kategorie vstoupila parádně s krásným časem 15.82 s se umístila na 32.místě

Nela Kalinová: Nelča je u nás úplný nováček,  ale s tím největším hasičským srdíčkem.  Ve svém prvním pokuse pokořila dvacítku a s pěkným časem 19.91 s vstoupila do této závodní disciplíny.

STARŠÍ CHLAPCI 11-15 LET – 54 Závodníků

Našim klukům sice osobáky necinkali,  ale většina od nich nebyla daleko.

Míra Fidrich – s časem 14.55 s 12.místo

František Maule – s časem 15.69 s 25.místo

Vítek Spála – s časem 15. 71 s 26.místo

Petr Prchal- s časem 16.58 s 34.místo

Martin Chládok- s časem 16.88 s 39.místo

Milan Zyka – s časem 20.99 s 51.místo

DOROST a MUŽI

Královnou dne se stala Emka, která si tak doběhla pro vytouženou Zlatou placku ze Stimaxu.  A jak si vedli ostatní?

Ondra Kubiš – si v osobním rekordu 21.05 s doběhl pro 25.místo v kategorii MUŽI.

Martin Kejval – s časem 21.71 s 28.místo v kategorii MUŽI

Antonie Mauleová- s časem 22.83  -18.místo

Tobiáš Kanta – s časem 23.50 s – 18.místo

Všem závodníkům ještě jednou gratulujeme. Poděkování míříme k rodičům, kteří také přiložili ruku k dílu a největší pak ještě jednou organizátorům.  Těšíme se na další kolo.

Kája a Lenka Mauleovi Hasiči Srbice