6.11.2021 JABLONECKÁ HALA MLADÝCH HASIČŮ – STARŠÍ ŽÁCI

6 listopadu, 2021
20211106_093638

Na závodě v jablonecké hale platila stejná covidová opatření jako v Praze, ale ani tady nás od účasti neodradila. Na rozdíl od Prahy mohli být chlapci i dívky na hale zároveň a tak se mohli naši závodníci více podporovat a pomáhat si. Jako první šla na start kategorie starších chlapců, kde jsme měli 6 závodníků a po poledni šli na start starší dívky, kde máme 2 závodnice.

Startovní číslo 14 měl  a jako první z našich šel na start Míra Fidrich. V prvním pokuse si zaběhl krásný zajišťovací čas kousek nad osobákem 16:33 s. Druhý pokus měl rozjetý opravdu parádně a škoda zdržení na proudnici díky, kterému proběhl cílem v čase 16:91 s. Věříme, ale že u něj letos ten osobáček ještě uvidíme. Celkově se umístil na 81. místě ze 118 závodníků.

Další na start šel s číslem 33 Ondra Kanta. První pokus doběhl s časem 14.47 s a byl to v tento den ten lepší pokus. Celkově se umístil v bodované TOP 50  na pěkném 45.místě.

Za Ondrou se na start s číslem 52. připravil jeho mladší bratr Tobiáš Kanta a ten ukázal, že dnešek byl JEHO DEN „D“.  Hned v prvním pokusu si doběhl pro OSOBÁK 14:77 s. Druhý pokus ještě zrychlil a bylo z toho opět zlepšení osobního rekordu na 14:56 s. Díky tomuto  zlepšení se Tobík dostal do TOP 50 a umístil se na krásném 48. místě a získal tak své první body do Českého halového poháru.

S číslem 76 šel na start Martin Kejval. První pokus mu nevyšel a tak šel druhý trochu víc na jistotu. I tak, ale předvedl pěkný čas 13:91 s a s ním se umístil na krásném   32. místě  a získal tak 19 bodů do ČHP.

Jako další šel na start Ondra Kubiš s krásným startovním číslem 112. Ondra si sice nezaběhl osobák, ale oba časy 15:86 z prvního pokusu a zlepšený v druhém 15:20 s jsou na hranici jeho letošního maxima a tak mohl být s výsledkem spokojený. Celkově se umístil na 60. místě ze 118 závodníků.

Jako poslední z našich kluků šel na start s číslem 150 Honza Reihs. Hned v prvním pokusu napálil překážku tak, že  z ní málem odletěl rovnou do cíle, ale ustál to parádně a do cíle doběhl v osobním rekordu 17:21 s. Při druhém pokusu si už „let“ přes bariéru trošku pohlídal a o to víc vylepšil spoje a cílem proběhl v dalším osobáčku 17.10 s. Celkově se umístil na 88.místě ze 118.

Po přestávce šli na start naše slečny Tonička Mauleová s číslem 158 a Emka Nejedlá s číslem 184.

Tonička zaběhla první pokus kousek nad svým osobákem 14:16 s. Ve druhém pokusu se zdržela na spojích a cílem proběhla v čase 14:44 s.  S tímto časem se umístila v TOP TEN na 48. místě ze 139 závodnic.

Emka si dala v prvním pokusu pěkný zajišťovací čas 14:90 s. Na druhý pokus si pak pořádně počkala. Před jejím rozběhem došlo k poškození časomíry a až cca po půl hodině se rozhodlo, že dívky závod doběhají na 3 dráhy. Emičce se, ale nakonec čekání vyplatilo a cílem proběhla v osobním rekordu 14:50 s. Celkově se umístila na 62.místě.

Všem moooooc gratulujeme Kája a Lenka Hasiči Srbice