7.5.2023 O pohár HZS Teplice

7 května, 2023
20230507_131836

O POHÁR HZS TEPLICE 7.5.2023

Tento závod se běží dvě disciplíny: Štafeta 4x 60 m s překážkami a požární útok.  Na umístění se sčítají výsledná pořadí z obou disciplín.

Štafetu jsme měli připravenu jednu,  ale v den závodů jsme zjistili změny v propozicích a tak jsme narychlo nakombinovali i druhou štafetu.  Ve dvojce běželi: Vítek: kladina,  Míra- bariéra,  Péťa : hasičák a Martin Ch. : hadice.  Kluci to i bez přípravy dali moc pěkně a cílem proběhli v čase 52.16s . Pak šla na start naše jednička : Tobina: kladina, Tonča: břevno, Milan- hasičák,  František- hadice. Bohužel hned v prvním úseku to nevyšlo…opakovaná kladina je zbrzdila a i když pak makali ze všech sil,  byl z toho nakonec čas  54, 51 s a tak se nakonec do závodu počítal čas naší dvojky.

Po štafetách jsme se umístili doprostřed na 4. místo z 9ti týmů.

Do útoku už šli s tím,  ať zkusí předvést na co mají,  protože výsledek už nebyl úplně v našich rukách.  Útok běžel v sestavě: Tonča – stroj,  Milan – koš, Míra – savice, Martin Ch. – béčka, František- rozdělovač a Vítek s Peťou proudy. Na dráze na ně navíc čekali nastřikové terče,  ale nastavené jen na cca 2 l vody.

Dali ze  sebe všechno,  Vítek sestřelil terč jako první v čase 18.90 s , Péťu podkosila hadice, ale zvládl nstříkat i zlehu 😉 a výsledný  čas byl 20, 81 s .

Výsledek byl pěkný a tak z nich vše spadlo a šli si hrát 😉.

Na výsledky nikdo z nich už nečekal a o to víc si užili to překvapení na vyhlášení.

V požárním útoku byly nejlepší a součet umístění jim nakonec stačil na parádní  2.místo.

Gratulujeme.