ZÁVĚR HRY PLAMEN

8 května, 2013

V letošním roce jsme se rozhodli poprvé účastnit celého kola Hry plamen s naším družstvem starších žáků. Už na podzim se konalo první kolo této soutěže. Tak se naši umístili ve Štafetě dvojic na 5.místě a Branném závody požární všestrannosti na 1.místě.

V Závěru hry plamen nás čekali ještě další 4 disciplíny. Z každé disciplíny se poté sčítá pořadí umístění a nakonec vyhrává družstvo s nejnižším počtem bodů. Jako poslední na řadu přišli dva pokusy v požárním útoku a předtím štafeta 4x60m s překážkami. Závody ale zahajovali disciplíny štafeta a útok CTIF. To jsou disciplíny, které jsme bohužel nikdy netrénovali a vlastně ani nikdy neviděli. Snažili jsme se připravit aspoň na útok CTIF ale vzhedem k tomu, že k němu nemáme potřebné překážky tak to byl trénink jen orientační a hlavně jsme sledovali instruktážní dvd.

Na tyto disciplíny bylo pořadí určeno předchozí den losem. A my doufali, že uvidíme ostatní družstva jak si s těmito závody poradí. Ale bohužel. Dostali jsme losem číslo 2. a vzhledem k tomu, že číslo 1 na závody nedorazilo tak jsme šli první.

Naše děti tak dráhu viděli prvně až na startu. A útoku CTIF si nakonec vedli poměrně dobře v čistém čase, ale naneštěstí se k tomu potom připočítávají za nesprávné plnění jednotlivých úkolů trestné vteřiny a těch naše děti nasbírali opravdu hodně. Tak jsme skončili na 4.místě.

Potom se šlo štafetu CTIF. To už není tak složitá disciplína a je hlavně o rychlosti. Tady se ukázalo jakou výhodou může být správné obutí. Našim dětem mokrý tartan pořádně klouzal a tak závodníci, kteří běhali v tretrách nebo i běžeckých botách měli nespornou výhodu. Bohužel při překonávání překážky nám jeden závodník upadl, ale naštěstí se mu nic nestalo a štafetu jsme řádně dokončili ale opět na 4.místě.

Po této disciplíně už bylo jasné že o postup do krajských závodů nehrajeme, ale aspoň jsme sbírali zkušenosti do dalších závodů a pokusit se bojoval alespoň o třetí místo.

Štafeta 4x60m s překážkami se našim povedla, jen nebyli tak rychlí jako ostatní a umístili se na 3.místě od 0.03s za 2.místem.

Nakonec přišla na řadu královská disciplína – požární útoky. První dvě družstva stále bojovala o postup na kraj a měli mezi sebou jen 2 bodový rozdíl a tak obě družstva přála srbickým pěkný výkon na útoku. Při prvním pokusu ale došlo k prostříkání na pravém proudu a při druhém pokusu si to kluci prohodili a prostříkal pro změnu levý proud. Byla to škoda, protože čas levého proudaře by byl vítězný.

Celkově jsme tak zůstali o jeden bod za třetími na 4. místě. Děti i my vedoucí jsme ale nasbírali zkušenosti a snad je zůročíme v dalších sezónách.