80.Výročí sboru SDH Srbice a sezóna 2017

1 ledna, 2017

80.Výročí sboru SDH Srbice a sezóna 2017

V letošním roce pořádáme hned 3 soutěže v požárním útoku, v kategoriích dětí i dospělých.

11.6.2017 od 10:00 hodin budeme pořádat soutěž mladých hasičů v požárním útoku.

9.9.2017 od 13:00 hodin budeme pořádat závěrečnou soutěž 21. ročníku Krušnohorské ligy.

9.9.2017 od 17:00 hodin budeme pořádat tradiční soutěž

v požárním útoku dospělých k 80. výročí založení SDH Srbice.

Z historie….

Hasičský sbor v Nových Srbicích byl založen v roce 1937.

Tento sbor patřil do hasičské župy krušnohorské č. 123. Sbor  Srbice zakládali členové z hasičského sboru Trnovany. Za tehdejšího župního činovníka Hermana Josefa dále Richtra Adolfa a Richtra Teodora a dalších členů.

Prvním starostou hasičského sboru v Srbicích byl občan Adolf Maule  a dalšími členy byli František Milec, Bohuslav Vašek, Vojtěch Dipold, Drahoš.

Napsal ……………………Nadporučík Karel Richter z OVPÚ Teplice

IMG 0485
IMG 0498

Další fotografie z historie sboru budou k nahlédnutí 9.9.2017 v rámci soutěže k 80. výročí založení sboru.

Družstvo mužů a žen  se bude dále účastnit série soutěží Krušnohorské ligy (11 soutěží) a dále máme v plánu i účast na několika pohárových soutěží v požárním útoku.

dos 1
dos 2

Mladí hasiči se budou již tradičně účastnit závodů v požární všestranosti, požárních útocích a netradičních závodech. Dále se budou účastnit Hry Plamen.

Požární útok Srbice 4

Dorostenky a dorostenci se budou účastnit již druhou sezónu série závodů STIMAX – běh 100m s překážkami.

Stimax 2

Hasiči Srbice (jmenovitě Petr Svoboda) se také účastní závodů TFA (Toughest Firefighter Alive), kde dosahuje ve své kategorii výborných výsledků. V letošním roce se i spolupodílí na pořádání této soutěže na HZS Teplice dne 1.4.2017, kde nás bude i reprezentovat.

Svoboda