Český pohár v běhu na 100 m Noční stovky Kamenec u Poličky 5.8.2023

6 srpna, 2023
VideoCapture_20230806-150619

Český pohár v běhu na 100 m Noční stovky Kamenec u Poličky 5.8.2023

Dorostenci z SDH Srbice se v sobotu 5.8.2023 historicky poprvé zúčastnili závodu Českého poháru v běhu na 100 m s překážkami. Sami si tento závod vyhledali a ukecali trenéra 😉 : Antonie Mauleová, Tobiáš Kanta a Ondra Kubiš naše trojka aktivistů a k nim se přidala ještě Niki Kubizňáková z SDH Křešice (jinak členka týmu z MČR SDH Vědomice). Holky to brali jako přípravu na další sezónu, Tobina na zkušenou a Ondra se rozhodl s minimem tréninku zkusit opět tuto disciplínu a vůbec poprvé si zaběhl stovku s velkými překážkami – bariéra 2m a vysoká kladina.

Brzy ráno jsme vyjeli a v Kamenci nás přivítal nádherný areál, ale bohužel i déšť, který nás provázel ve větší či menší intenzitě celý den. Celý den jsme i přes nepřízeň počasí, kdy všechny závodníky krom deště sužovala i pěkná zima, viděli úžasné výkony. Byla radost koukat na ty nejlepší závodníky z celé ČR . Padali i národní rekordy!!! Bylo úžasné, že se naši dorostenci mohli porovnat s těmi nejlepšími.

ONDRA KUBIŠ – Ondra je letos poprvé v kategorii staršího dorostu a v Kamenci navíc běžel zároveň s kategorií mužů. Svou první stovku dal pěkně a zvládl všechny překážky. Cílem proběhl v čase 23,05 s. Cíl byl splněn !!! Ondru tato disciplína opět chytila a držíme mu palce. Celkově se umístil na 54.místě.

TOBIÁŠ KANTA – Tobinu v letošní sezóně zlobí rozdělovač a tak zněl rozkaz jasně…dráhu napálit, ale opravdu pořádně pojistit zapojení rozdělovače. I přes zpomalení před rozdělovačem to dokázal a cílem proběhl v osobním rekordu 20,29 s. Celkově se umístil na 29. místě.

ANTONIE MAULEOVÁ – Tonča šla z našich dorostenců na start jako poslední. V tu dobu už jsme byli všichni na kost promrzlí. Déšť ještě zesílil i tak šly ale dorky na tréninky. Pak už se, ale z nebe spustil takový ceďák, že  pořadatelé soutěž přerušili a hodinu se čekalo na umoudření počasí a my čekali jestli se závod vůbec uskuteční. Déšť úplně neustal, ale už nebyl tak intenzivní a tak se soutěž znovu rozběhla. Tonču v prvním pokusu zasekl rozdělovač a cílem proběhla v čase 21,07 s. Druhý pokus zas bohužel seskočila z kladiny, ale naštěstí za čáru a závod dokončila v čase 20,43 s. Celkově se umístila z našich nejlépe na 22.místě.

Všem patří obrovská gratulace. Všichni zvládl závod se ctí a rozhodně se ve startovním poli neztratili. Byla to cenná zkušenost a jsme rádi, že jsme se toto závodu mohli zúčastnit. Gratulujeme všem vítězům i když za nás jsou vítězové všichni. Podmínky byli náročné a i přesto jsme byli svědky úžasných výkonů a úžasné bojovnosti.

Kája a Lenka Hasiči Srbice

Chcete náš příspěvek sdílet?