Hasičata Srbice SEZÓNA 2018 – článek pro Srbické listy 2019

1 ledna, 2019

HASIČI SRBICE

Hasičská sezóna 2018 byla pro srbické hasiče hodně úspěšná.

Starší žáci, kteří do ní vstupovali jako nováčci čerstvě přešlí z mladších, předčili všechna očekávání. Jejich výkon se nesl ve ZLATÉ BARVĚ. V požárním útoku se umístili na prvních závodech hned na bedně na 3. místě. Druhé závody už pak s přehledem vyhráli a po zbytek sezóny je z nejvyššího trůnu již nikdo nesesadil. Na kontě tak měli jedenkrát 3. místo a pětkrát 1. místo. Nejlepší dosažený čas byl na domácí půdě v Srbicích 18:90 s.

Mladší žáci se nám v loňské sezóně hodně rozrostli a tak velká část týmu měla za úkol především získávání zkušeností. Do některých závodů jsme mohli zapojit i dva týmy najednou. Mladší žáci se v požárním útoku umístili třikrát na krásném druhém místě. V dalších závodech se umístili do 6.místa. Nejlepší čas sezóny byl 21:39s, ke kterému se několikrát výrazně přiblížili.

Kromě naší parádní disciplíny – požárního útoku jsme se v loňské sezóně začali na plno věnovat BĚHU NA 60 m S PŘEKÁŽKAMI. S týmem mladších a starších žáků jsme se zúčastnili seriálu závodů STIMAX CUP ve Lhenicích, Lovosicích a Krupce. Naši závodníci si v této disciplíně neustále vylepšují svá osobní maxima.

Poprvé jsme také vyrazili s týmem starších žáků na velké halové závody do Prahy, kde kluci nasbírali spoustu cenných zkušeností. V březnu letošního roku si účast na halových závodech zopakovali, tentokrát v Jablonci nad Nisou. Na tomto závodě si výrazně vylepšili své osobní rekordy.

Navíc se ještě v sezóně 2018 naše týmy úspěšně zúčastnily Branného závodu v Unčíně, Hasičata v akci v Duchcově a Modlanské vařečky .

V letošním roce budeme pořádat již 7. ročník soutěže mladých hasičů v požárním útoku. Tímto Vás srdečně Vás zveme:

Kdy: 15.6.2019 od 10:00 hod

Kde: hasičská dráha v areálu fotbalového hřiště

Přijímáme nové členy do obou kategorií ve věku 6-13 let.

Více informací naleznete na internetových stránkách www:sdhsrbice.cz

Karel Maule

starosta SDH Srbice

vedoucí mládeže

tel.: 606 861 681

Chcete náš příspěvek sdílet?