HAZMBURSKÝ HASIČ – NEJTĚŽŠÍ ZÁVOD TFA LIGY SEVERU

8 října, 2022
received_5668809316517194

V sobotu se naši dorostenci  Ondra Kubiš a Martin Kejval vypravili na poslední a zároveň nejtěžší závod TFA LIGY SEVERU NA HAZMBURK.

HAZMBURSKÝ HASIČ patří mezi jedny z nejtěžších závodů TFA. Celá dráha měří necelé 2 km se startem pod kopcem a cílem v bráně hradu Hazmburk. Už samotný terén dá pořádně zabrat…k tomu naši borci běželi s dýchacím přístrojem na zádech a před sebou měli na trati řadu náročných překážek.

Jsme na ně nesmírně pyšní.  Zvládli to parádně a oba dva závod úspěšně dokončili.  A jak svůj boj popsal Ondra?

ONDRA KUBIŠ: Před závodem jsem byl docela nervózní, ale po vyběhnutí ze startu to ze mě spadlo. Byl jsem v pohodě a soustředil se jen na běh. Nejvíce mě překvapily barely na 1. stanovišti, když místo hlášených 7kg na barel vážil najednou 23kg jeden barel. Na 2. stanovišti při přelézání bariéry jsem se chvíli zasekl. Další úkol, běh asi 100m do prudkého kopce s podpůrnými lany jsem zvládl celkem rychle. Po vyběhnutí kopce jsem byl ovšem vyčerpaný, takže k hammer boxu jsem spíš došel i když rychlou chůzí. Poslední úkol, balení hadice a doběhnutí do cíle byl už jen takový odpočinek. Už se těším na další závod.

Ondra Kubiš cílem proběhl v parádním čase 17.36,60  a umístil se v TOP TEN na 8.místě  hned za ním na 9. místě  v čase 18.24,60 se umístil Martin Kejval také v TOP TEN.

A když už jsou naši kluci takové hvězdy, tak ať to o nich ví každý 💪👍….z tohoto závodu udělala krásnou reportáž  TV NOVA , kde hned v úvodu uvidíte naše borce v akci.

GRATULUJEME K VASI ÚŽASNÉ BOJOVNOSTI a rodičům za podporu v závodu.