18.6.2011 – Pohár starosty SDH Košťany

18 června, 2011

Na závod v požárním útoku do Košťan jsme přihlásili jedno družstvo mladších žáků a jedno družstvo starších.

Na závodech v Košťanech mělo každé družstvo dva pokusy.

Jako první na start přišlo družstvo mladších žáků ve složení: Patrik – savice, David S. – koš, Kačka – béčka, Markétka – rozdělovač, Davídek P. – bé spoj na rozdělovač, Zdenda – levý proud, Verča – pravý proud.

V Košťanech se stříkalo na 3 plechovky a 1.pokus se mladším úspěšně zadařil  v čase 24,50s. Po prvním kole tak obsadili průběžné první místo. Při druhých pokusech jejich čas překonalo družstvo Duchcov A časem 22s. Našim se podařilo původní čas ještě vylepšit na 24,25s a s tímto časem se umístili za družstvem z Duchcova na krásném druhém místě a v rekordním čase.

Družstvo starších žáků bylo ve složení: David K.- mašina, Lucka – savice, Vojta – náběr, Miluna – koš, Marcela – rozdělovač, Kačka – proud + bé spoj, Dan – proud + bé spoj na mašinu.

Při prvním pokusu došlo k zaváhání na sacím vedení a časem 27s obsadili po prvním kole 4.místo a na vítěze ztráceli 3s. Při druhých pokusech došlo u soupeřů k zlepšení časů a když na start jako poslední nastupovali tak již průběžné 1.místo zaujímal Háj v čase 19,58s. Naši starší se překonali a podali skvělí výkon a s rekordním časem 20,15s obsadili 2.místo za Hájskými.