Jablonecká hala 16.4.2023 DOROST

16 dubna, 2023
20230416_081138

Letos jsme do Jablonce vyjeli již podruhé. Tentokrát jsme vyvezli na závod v běhu na 100 m s překážkami naše dorostence.

V kategorii starší dorost nás reprezentoval Martin Kejval, střední dorost Ema Nejedlá a Tobiáš Kanta a za mladší dorost Míra Fidrich a František Maule.  Jako doprovod týmu jeli naši zranění Antonie Mauleová a Milan Zyka.

Tento závod byl pro většinu něčím nový.  Pro Martina poprvé bariéra 2 m a vysoká dlouhá kladina. Pro Míru a Fáňu jejich první běh na 100m navíc dlouhá kladina a bariéra 175 cm. Jen Emka a Tobina tuto dráhu už vyzkoušeli loni. A jak si všichni vedli?

Martin Kejval Martin svůj úvod v této kategorii  zvládl skvěle a dobře si poradil s vysokokou bariérou i kladinou.  Cílem proběhl v čase 20.67 s a umístil se na  41.místě .

Tobiáš Kanta Tobina si tuhle dráhu už vyzkoušel v loňské sezóně a tak šel na start porazit sám sebe a v druhém pokuse to klaplo.  Cílem proběhl v osobáku 20.40s a umístil se na 44.místě.

Míra Fidrich Míra se na start stovky postavil úplně poprvé a s vyšší bariérou i dlouhou kladinou si poradil parádně.  Konečně mu i krásně cvakli spoje a byl z toho pěkný čas  21.95 s a umístil se na 20. místě.

František Maule Fáňa překvapil už samotným startem v této kategorii.  Donedávna pro něj byl boj překonat bariéru 150cm, ale v týdnu před závody na sobě zapracoval a zvládl přeskočit i 175. Trať proběhl krásně v čase 25.91 s a umístil se na 35.místě.

Ema Nejedlá a to nejlepší nakonec;-). A bylo to opravdu na konci dlouhého předlouhého dne, kdy se na start konečně postavila. Během dne si byla zaběhat s Tončou a vyplatilo se. Emce to vyšlo a zaběhla si pěkný osobák  20.46 s.

Všem závodníkům moc gratulujeme.  Dnes odjíždíme s tím,  že to všem vyšlo a všichni získali cenné zkušenosti.  Moc děkujeme také naší podpoře za zálohy…Tonče a Milanovi .

Kája a Lenka Hasiči Srbice

Chcete náš příspěvek sdílet?