KRAJSKÉ KOLO HRY PLAMEN Ústí n.L. 7.6.-8.6.2024 – A ÚŽASNÉ 2.MÍSTO PRO SRBICE

9 června, 2024
20240608_095811

KRAJSKÉ KOLO HRY PLAMEN a DOROSTU Ústí n.L.  7.6. – 8.6.2024

SDH SRBICE se poprvé v novodobé historii zúčastnili s týmem STARŠÍCH ŽÁKŮ:  Miroslav Fidrich, Petr Prchal, Milan Zyka, František Maule, Vít Spála, Martin Chládok, Jovana Savic‘, Zuzana Spálová, Ella Milsimerová a z Lhenic nám pomáhá Alžběta Mertlová, Krajského kola HRY PLAMEN .
Za střední dorost nám navíc postoupil na KRAJ – Miroslav Fidrich.
Za tým dorostenek z Vědomic závodili naše ladies – Antonie Mauleová a Ema Nejedlá.
Jeli jsme  si  dvoudenní závod hlavně užít a nasbírat nové zkušenosti a obojí vyšlo úžasně. Od prvního dne, od první disciplíny bylo vidět nejen parádní sportovní výkony, ale především úžasnou týmovost, úžasnou podporu napříč všemi závodními týmy. Bylo vidět, že i když každý přál štěstí svému týmu, tak podpora šla od každého a všem, nejen od závodníků, trenérů, diváků, ale i od všech pořadatelů, rozhodčích, technické čety – vypadalo to, že sem si to jeli užít všichni a to je to nejdůležitější.
A jak si vedli naši závodníci v jednotlivých kategoriích a disciplínách?
Postup na Mistrovství ČR dorostu 2024Antonie Mauleová a Ema Nejedlá s týmem dorostenek z Vědomic 1.místo – Štafeta 4x 60 m s našimi závodnicemi  a krásné 1.místo, běh na 100 m s překážkami a naše ladies Emka 1.místo, Tonča osobák a 2.místo a jako tým v součtu časů 1.místo, na závěr pak požární útok a 2. místo, CELKOVĚ 1.MÍSTO GRATULUJEME a děkujeme jejich trenérovi Vaškovi Sazečkovi z  Vědomic. Držíme palce na MČR, které se koná 29.6.2024 v Písku.
STARŠÍ ŽÁCI SRBICE – HRA PLAMEN – neuvěřitelné 2.místo na Krajském kole.
S postupem na KRAJ jsme nepočítali, ale o to víc jsme se po postupu opřeli do tréninků – smekáme před našimi závodníky. Zvládli to a makali. Náš cíl byl – účast se ctí a UŽÍT SI TO! A to jsme si SPLNILI NA MAXIMUM! Od první disciplíny bylo jasné, že výkony tu budou parádní. Po každé z nich bylo pořadí týmů trošku jiné … mezi prvními čtyřmi týmy se rozhodovalo doslova do posledního chvíle. A až druhé pokusy závěrečné královské disciplíny – požární útok  ROZHODLI. Naši závodníci to dokázali a každou disciplínu zaběhli v OSOBNÍM REKORDU.
Pátek 7.6.2024
Útok CTIF čas 55.27+5= 60,27 osobák a 3.místo (druhý pokus čas 53,23 +10 za příkop = 63,23)
Štafeta Dvojic čas  53.66 s a 58,23 sNEUVĚŘITELNÉ 1.MÍSTO – naše nejslabší disciplína v tréninku vyšla kouzelně – Vždy říkám, že co nezvládneš na tréninku to nemůžeš dát v závodě – tak beru zpět. Dokázali jste to a oba týmy proběhli cílem ve svých osobácích.
Štafeta CTIF čas 80.38 osobák a 4.místo
Po prvním závodním dni byly výsledky těsné – 1.místo Domoušice 5 bodů, 2.místo Strupčice 7 bodů, 3.místo Srbice 8 bodů, 4.místo Křešice 10 bodů, 5.místo Rumburk 16 bodů a 6.místo Chuderov 17 bodů. A my jsme odjížděli ze závodů sice unavení, ale šťastní, protože naše parta si to užívala a osobáky byly víc než jsme čekali. I přes nervozitu z velkého závodu, ze sebe dokázali dostat to nejlepší.
Sobota 8.6.2024
Štafeta 4x 60m čas 44.10 s a 49,40 osobáky a 2.místo – V této disciplíně byly čase nejvyrovnanější – čtyři týmy se srovnali za sebou v rozmezí jedné vteřiny a sedmi setin. 1.místo Křešice 43,35 s, 2.místo Srbice 44,10 s, 3.místo Domoušice 44,35 a 4.místo Strupčice 44,42 s.
● Požární útok čas 22.73 s osobák a 2.místo Během dvou závodních dní se pořadí průběžně měnila, ale první 4 týmy zůstávaly v kontaktu do poslední chvilky a tak nakonec vše rozhodli až druhé pokusy královské disciplíny – požární útoky a o celkovém pořadí rozhodovali setinky. 1.místo Domoušice 21,09 s, 2.místo Srbice 22,73 s, 3.místo Křešice 22,74 s, 4.místo 24,10 s Strupčice.
Neuvěřitelně nádherné přátelské závody plné úžasných sportovních výkonů, vzájemné podpory mezi týmy, férovosti a hasičského srdce. GRATULUJEME – JSME NA VÁS PYŠNÍ.
KRAJSKÉ KOLO DOROSTU – JEDNOTLIVCŮ
Střední dorost SRBICE – Miroslav Fidrich  – 3.místo  Míra zvládl svůj závod parádně. Po náročném dvoudenním závodu s týmem našich starších žáků zvládl zaběhnou na stovce svůj druhý nejrychlejší čas a zaběhl si parádní osobák v běhu na 100 m s PHP.
NA ZÁVĚR POSÍLÁME JEDNU VELIKOU GRATULACI VŠEM ZÁVODNÍKŮM – JEDNOTLIVCŮM I TÝMŮM. SLÁVA VÍTĚZŮM – ČEST VŠEM ZÚČASTNĚNÝM. BUDEME VŠEM DRŽET PALCE NA MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY – SDH DOMOUŠICE NA MČR HRY PLAMEN A VŠEM JEDNOTLIVCŮM A TÝMŮM NA MČR DOROSTU.
PODĚKOVÁNÍ MÍŘÍME VŠEM ORGANIZÁTORŮM, TÝMU BUBLINY, ROZHODČÍM, TECHNICKÉ ČETĚ. PODAŘILO SE VÁM PŘIPRAVIT ÚŽASNÉ ZÁVODY S PARÁDNÍ TÝMOVOU ATMOSFÉROU – S VAŠÍ PARTOU SI ČLOVĚK PŘIPRADÁ VŽDY JAKO DOMA.
PODĚKOVÁNÍ MÍŘÍME I DO NAŠICH ŘAD. VELKÉ DÍKY MARUŠCE MERTLOVÉ A PETŘE SPÁLOVÉ ZA ÚŽASNOU SRDCOVOU PODPORU A POMOC JAK NA TRÉNINCÍCH TAK I PŘI SAMOTNÝCH ZÁVODECH – S VÁMI V ZÁDECH JE ČLOVĚK HNED KLIDNĚJŠÍ.
A DĚKUJEME I NAŠIM ZÁSTUPCŮM, KTEŘÍ SE ZÁVODŮ ZÚČASTNILI JAKO TECHNICKÁ ČETA – MARTIN POHŮNEK, MARTIN KEJVAL A MARTIN KEJVAL.
Kája a Lenka Mauleovi  Hasiči Srbice