Letní hasičské soustředění SRBICE 2022

30 června, 2022
20220705_125735

Letní hasičské soustředění SRBICE

30.6.- 6.7.2022

Letošního soustředění se zúčastnilo 18 mladých hasičů ze Srbic, které jsme rozdělili napříč kategoriemi do 4 týmů (Pupíčci, Pjudiči, Asio, Hasiči). V týmech fungovali úžasně, nejen v různých závodech, které jsme pro ně připravili, ale i mimo ně. Ukázalo se opět jaká skvělá parta jste. Byli jsme svědky skvělých sportovních výkonů, ale hlavně skvělého přátelství, které mezi Vámi je. Jsme na Vás pyšní . 

PUPÍČCI: ONDRA KANTA, EMKA NEJEDLÁ, MATYÁŠ TOMANEC, PÉŤA PRCHAL, ZUZI SPÁLOVÁ

PJUDIČI: MARTIN KEJVAL, TONČA MAULEOVÁ, FÁŇA MAULE, TOBÍK TOMANEC, MARTIN CHLÁDOK. 

ASIO: ONDRA KUBIŠ, TOBINA KANTA, MATĚJ MAULE, MILAN ZYKA

HASIČI: JINDRA SRB, HONZA REIHS, MÍRA FIDRICH, VÍTEK SPÁLA

1.DEN    30.6.2022 

První den jsme se začali scházet na 16 hodinu a postupně se zabydleli na sále Kulturního domu v Srbicích. Po skvělé večeři v Srbické krčmě jsme vyrazili na procházku  – kolem Modlaňáku na Kateřinu a zpět.

2. DEN 1.7.2022

Ráno rozcvička, na kterou si doběhli na zónu. Na dráze jsme si udělali fotky našich týmů (názvy si zvolili sami) A trénink útoků jsme začali právě v těchto týmech. Posty si domluvili mezi sebou. Viděli jsme nejen úžasné výkony, ale i skvělé časy. Pak si dali závod týmů v motání hadic. A už přišlo na řadu losování….losování postu do útoků napříč všemi kategoriemi. A opět to byli pořádné výzvy a zvládli je parádně …….. padl i šestnáctkový čas. Potom ještě zvládli  sprinty na čistou šedesátku. Časy se započetli i do týmů. Nesmíme opomenout, že celý den sledujeme online MČR…dnes závodí týmy dorostenek.
PS: a zvládli jsme úžasnou pyramidu

3.DEN 2.7.2022

Dopoledne trénovali dorost útoky, pak dali všichni losované a ještě stihli trénovat překážky…břevno, bariéry a okno. Po polední pauze jsme postavili TFA dráhu a začal boj o nejlepšího železného hasiče. Večer byl volnější….povinná očista a příprava vybavení na zítřejší MČR . Pak volno na dráze, kde místo odpočinku blbli až do devíti.

4.DEN 3.7.2022   MISTROVSTVÍ ČR Dorostu jednotlivců v požárním sportu

Ráno se soustředění rozpustilo a my jsme s našimi závodníky Toničkou Mauleovou a Martinem Kejvalem a s podporou dorostu vyjeli za závody.  Naši borci CÍL zvládli parádně…..oba dva si dali ve svých závodech osobáky a shodně se ve svých kategoriích umístili na 12.místě.👏👏👏
GRATULUJEME
Děkujeme všem i za podporu ze zálohy….když všichni co měli možnost sledovali naše borce z domovů online 😘.
Byla to neskutečná atmosféra, kterou jsme s nimi všichni zažívali poprvé.
Na večeři jsme se opět všichni  sešli v Srbicích. Po večeři měl náš dorost slíbený klid u vody a tak se vyblbli u nás v bazénu. Ostatní pak měli volnou zábavu na dráze, kde hráli vybiku nebo blbli se džberovkami. Večer přišli opět na řadu hry, kytara a sledování záznamu z MČR.

5.DEN 4.7.2022

Dnes jsme konečně vytáhli kola. Sice se to neobešlo bez karambolů, ale všichni přežili včetně kol😉. Vyrazili jsme na Miladu a tam si dali koupačku a pak zpátky. Před obědem bylo chvilku volno a náš dorost si vymyslel umělecké focení…historie Stimax.
Odpoledne jsme na dráze připravili lajnu na sprint na 94m o největšího sprintera a časy všech se započítávali i do týmů. A protože se nakonec udělalo krásně tak přišla na řadu pěna. A i  v té si dali nejdřív týmovku 🤣.
Po večeři pak měl dorost pořádný trénink na Krušnohorskou ligu a Noční Štrbice a moc děkujem Kubíkovi Šípovi z SDH Duchcov za pomoc na koši. Ostatní měli volno a prostřídali se i u nás v bazénu.

       

 6. DEN  5.7.2022

Ráno jsme si dali opět rozcvičku na zóně. Po snídali jsme vyrazili na dráhu a protože to pro dva naše závodníky byl poslední den dali jsme rovnou vyhlášení soutěže týmů:
1. místo PUPÍČCI
2. místo PJUDIČI
3. místo ASIO
4. místo HASIČI
Skvělé výkony, ale předvedli VŠICHNI. A proto odměna patřila všem – nová trička HASIČI SRBICE ;-).
Potom jsme si dali opět losované útoky a zvládli jsme i velkou akci FOCENÍ. Focení pyramidy v nových hasičských tričkách a pak velké týmové foto v nových dresech, které se opravdu moooooc povedlo.
Mezitím proběhlo pár koupelí sedmispáčů a pjudičů 🤣. Odpoledne a večer věnované útokům v soutěžních sestavách a všichni se i vystřídali v bazénu. 😉

7. DEN  6.7.2022

Poslední jsme si udělali na rozloučenou pořádnou procházku   SRBICE  – MILADA  – SRBICE
Užili si koupačku na Miladě a cestou se pořádně vyřádili. Po obědě nás čekalo velké balení, úklid sálu a přesun na dráhu, kde jsme si udělali táborák a večer jsme se se všemi rozloučili.

Soustředění jsme si s Vámi moc užili. Viděli jsme spoustu úžasných sportovních výkonů, bezva partu i prdlé pjudiče. Prvně jsme zkusili akce v týmech a bylo to úžasné….nejen soutěže, ale i to jak jste se o sebe vrámci týmů starali.
Teď už se loučíme  a těšíme se na Vás příští sezónu 2022/2023…..možná bude i Soustředění .
Kája a Lenka Hasiči Srbice

Chcete náš příspěvek sdílet?