LETNÍ HASIČSKÉ SOUSTŘEDĚNÍ SRBICE 30.6. – 6.7.2021

7 července, 2021
210180593_1230622547387256_5653694398222843136_n

PRVNÍ LETNÍ SRBICKÉ HASIČSKÉ SOUSTŘEDĚNÍ

30.6. – 6.7.2021

 

Na naše první letní soustředění jsme vzali všechny naše Stimaxáky a to celkem 17 dětí.

Za starší „dorost“ : Martin  Kejval, Ondra Kanta, Jindra Srb a Ondra Kubiš,

za starší: Tonička Mauleová, Ema Nejedlá, Tobiáš Kanta, Honza Reihs, Míra Fidrich a Matěj Maule

za mladší: Matyáš Tomanec, Petr Prchal, Milan Zyka, Fáňa Maule, Vítek Spála, Tobík Tomanec a Zuzi Spálová

Ubytování jsme měli nakonec zajištěno na sále Kulturního domu v Srbicích a bylo to tam parádní. Obědy a večeři nám dováželi a na snídaně děti spořádali tuny 😉 křupek s mlékem. Každý den jsme vyráželi na naši hasičskou dráhu na tréninky, do toho jsme dávali pěší výlety do okolí a na kolech na Miladu.

1.DEN 30.6.2021 středa

Kolem 16 hodiny nám začali najíždět děti a my jsme hned využili toho, že jsme na dráze a začal trénink. Dorost doplněný staršími žáky začal své první trénovaní na velký útok…zatím jen předek na sucho, protože jsme ještě nebyli v kompletní sestavě. Mladší žáci mezitím trénovali spojování koše. Pak se šlo na první večeři…grilovaná kuřata.  Po večeři jsme se ještě vrátili na dráhu a tréninky jeli dál. Navečer jsme se přesunuli na sál, zabydleli se a šlo se do hajan.

2.DEN 1.7.2021 čtvrtek

Ráno po budíčku jsme hned vyrazili na rozcvičku. Po snídani jsme pak už v komplet sestavě i se všemi našimi dorostenci vyrazili na trénink. A protože jsme měli mít Kubišáka jen dva dny tak se jeli hlavně tréninky dorostového útoku i s velkým náběrem. Sestavu Kája upravil: Ondra Kanta – levý proud, Martin Kejval – pravý proud, Jindra – rozdělovač, Ondra Kubiš – béčka, Emka – koš, a zbytek zadku se různě střídal – Tonička Mauleová, Tobiáš Kanta a Honza Reihs. Mladší žáci mezitím trénovali na sucho spojování rozdělovače a béčka a k tomu atletickou abecedu,  sprinty  a pak i břevno a hadice. Po večeři jsme ještě vyrazli na procházku kolem Modlaňáku až na Kateřinu.

3. DEN 2.7.2021 pátek

V pátek jsme začali rozcvičkou na zóně. Během snídaně začalo pršet, ale i tak jsme vyrazili na dráhu a využili čas k tréninku teorie: hasičské a topografické značky a uzlování. Když se počasí trošku umoudřilo, tak jsme je poprvé nechali vyzkoušet štafetu dvojic. Po obědě pak přišly na řadu útoky, útoky a zase útoky. Natrénovala se sestava mladších i starších žáků i sestava budoucích starších žáků. Nakonec nás děti ještě ukecali na losování postů. Jak padl los tak se běželo a tak se všichni dostali na pro ně netradiční posty. A i trenéři ukázali, že ještě nepatří do starého železa ;-).  Po večeři jsme ještě vyrazili na cyklovýlet na Miladu. Tu jsme celou objeli, kdo chtěl se vykoupal a zase se jelo zpátky. Celkem 25 km. Večer jsme se pak rozloučili s Vítkem a Ondrou, které čekal tábor a dovolená a zbylo nás 15 + 2 ;-).

 

4. DEN 3.7.2021 sobota

V sobotu jsme se opět po rozcvičce věnovali trénovaní útoků a mladší si užívali přeskoky velké bariéry, které si zamilovali ;-). Odpoledne jsme pak vyrazili na další cyklovýlet na Miladu, tentokrát už s plánovanou koupačkou. Ujeli jsme opět 25 km.

5. DEN 4.7.2021 neděle

Ranní diskuse  o nejlepších časech v závodě 60 m s překážkami vyústila v závod v čistém běhu na 60 m, aby si každý mohl udělat představu jakého času může dosáhnout a že to byla bitva. Potom jsme trénovali zapojování proudnice a aby se děti v teplém počasí trošku schladili tak jsme vyhlásili soutěž o nejrychlejší „zadek“, kde se všichni prostřídali na koši a na savici. Odpoledne jsme pak opět věnovali útokům a různému prostřídávání postů. Konec tréninku pak zahlásil vodotrysk z převrácené mašiny. Večer jsme zvolili relaxaci u táboráku.

6. DEN 5.7.2021 pondělí

V pondělí jsme rozjeli trénink pozvolna a chtěli jsme jen trénovat seběry hadic na šedesátkách. Nakonec byl trénink, ale volnější než jsme zamýšleli a tak jsme zase přitvrdili ;-). A šlo se na další kolo závodů v čistých šedesátkách, ze kterých vzešli úžasné výkony. Ondra Kanta předvedl nejrychlejší čas dne a jako jediný se dostal pod hranici devíti sekund …úžasných 8,98s. Z mladších pak předvedl nejlepší čas Matyáš Tomanec s časem 9.42 s. Nakonec tréninku se dala disciplína na přání…..bariéra.  Po obědě jsme opět trénovali útoky. V kategorii mladších jsme vyzkoušeli změny v sestavě a Kája jim změnil základnu….a běhali jako dospěláci ;-). Prostor pro trénink útoků dostali i starší žáci s dorostem. Po večeři jsme vyrazili na procházku na Doubravku. Tam si děti dali nanuka a ti hladoví i párek. Do Srbic jsme dorazili až navečer a na sále proto protáhli večerku.

7. DEN 6.7.2021 úterý

Poslední den soustředění jsme už zvolnili a dopolední tréninky útoků jsme střídali se střelbou ze vzduchovky. Po obědě jsme se zabalili a vyklidili sál kulturního domu. Soustředění, ale ještě neskončilo a tak jsme chtěli využít poslední odpoledne a vyrazili jsme naposledy na cyklovýlet na Miladu na koupačku. Tentokrát jsme dali menší okruh a tak jsem ujeli jen něco kolem 23 km. Na závěr jsme dali táborák, ze kterého si pak kolem 19 hodiny rodiče postupně děti vyzvedávali.

Soustředění bylo úžasné a dětem se v Srbicích moc líbilo. Až tak, že si odhlasovali další rok ve stejný čas na stejném místě 😉 druhé letní soustředění. Mooooc všem děkujeme…..jste bezva parta a moc jsme si ten čas s vámi užili.

Kája a Lenka Hasiči Srbice

https://sdhsrbice1.rajce.idnes.cz/Soustredeni_Srbice_30.6.-6.7.2021/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Chcete náš příspěvek sdílet?