MISTROVSKÁ SEZÓNA 2022 V PODÁNÍ HASIČAT ZE SRBIC

21 ledna, 2023
20220705_125735

HASIČATA SRBICE V MISTROVSKÉ FORMĚ 2022

Naši borci od mladších a starších až po dorostence se zúčastnili celkem 32 závodů : tradičně v požárních útocích, běhu na 60 m s překážkami, ale i nově v běhu na 100 m s překážkami, závodu TFA Železný hasič, závod ve výstupu na cvičnou věž a postupových závodů dorostu, kde nás jejich úžasné výsledky vynesly až na Mistrovství ČR.

NEJVĚTŠÍ ÚSPĚCHY SEZÓNY 

MISTROVSTVÍ ČR V DOROSTU JEDNOTLIVCŮ 2022

                         

Úžasným úspěchem pro nás byla účast na postupových závodech dorostu jednotlivců, kde se našim závodníkům podařilo probojovat až na Mistrovství ČR. Z okresního kola postoupili z 1. místa Martin Kejval, Tobiáš Kanta a Antonie Mauleová, kteři si i na krajském kole vedli parádně – Tobiáš Kanta 3. místo, Martin Kejval 2. místo, Antonie Mauleová 1.místo. Na MČR se nám nakonec probojovali 2 závodníci Martin a Tonička, kteří se sebe vydali vše a s osobáky se umístili shodně na 12. místě.

MČR v běhu na 60 m s překážkami a STIMAX CUP

ANTONIE MAULEOVÁ, EMA NEJEDLÁ, TOBIÁŠ KANTA A TOBIÁŠ TOMANEC  – reprezentovali Ústecký kraj a SDH Srbice  na 1. ročníku  MČR v běhu na 60 m s překážkami v Benešově. 

Náš oblíbený závod Stimax cup byl letos poprvé vybrán jako postupový na Mistrovství ČR a 6 nejrychlejších závodníků z Ústeckého kraje v každé kategorii se probojovalo na 1.ročník MČR v šedesátkách. Hned první kolo Stimaxu v nás zapalilo jiskřičku naděje, když si z něj parádní 3. místo odvážela Ema Nejedlá. A nakonec nám to CINKLO v každém z 5ti kol Stimax cupu. Všichni bojovali a letošní sezóna byla nadupaná ukázkami úžasných sportovních výkonů, osobními rekordy a hlavně úžasnou partou, která si vzájemně pomáhá.

1.KOLO STIMAX CUPU v Ústí n.L. – 3. místo Ema Nejedlá, 5. místo Tobiáš Tomanec a Tobiáš Kanta

 

2. KOLO STIMAX CUPU v Mariánských lázních – 3. místo Antonie Mauleová, 5.místo Tobiáš Kanta

3. KOLO STIMAX CUPU v Ústí n.L. – 2. místo Antonie Mauleová, 4. místo Tobiáš Tomanec

                                                                          5. místo Tobiáš Kanta, 5. místo Martin Kejval 

 

4. KOLO STIMAX CUPU v Děčíne – 3. místo Martin Kejval  

5. KOLO STIMAX CUPU v Chomutově – 1. místo Antonie Mauleová, 2. místo Martin Kejval

                                                                                3. místo Tobiáš Kanta, 4. místo Ema Nejedlá 

—————————————————————————————————————————————–

NOVÝ TÝM DOROSTENCŮ SDH SRBICE 2022 

 

Dorostenci Martin Kejval, Ondra Kanta, Ondra Kubiš, Jindra Srb doplnění mladším dorostem ze starších žáků Tobiáš Kanta, Ema Nejedlá a Antonie Mauleová a tuhle partu řídil trenér a zárověň i závodník týmů Kája Maule. V jediném závodě dorostu získali na domácí půdě 1. místo. A když už byli nováčky v dorostu proč to nezkusit rovnou mezi dospěláky a tak naše parta tuto sezónu objela několik závodů Krušnohorské ligy v požárním útoku a to v kategorii muži a tam jim to v jejich úvodní sezóně cinklo a z KL Pavlíkov si odváželi úžasné 3. místo.

LIGA SEVERU – TFA ŽELEZNÝ HASIČ  – tuto soutěž pro tvrďáky si jakou svou další dráhu vybral Ondra Kubiš a byla to trefa do černého, protože ho to pořádně chytilo. Na závody se k němu připojil i Martin Kejval. Během celé sezóny předváděli úžasné výkony a vzájemně se předháněli . Martinovi to i cinklo při výběhu na Děčínský Sněžník – 3. místo.  A oba zvládli závod nejtěžší a to HAZMBURSKÝ ŽELEZNÝ HASIČ. Letos poprvé v této disciplíně startovala také v závodě v Hrobcích v  kategorii ŽENY – Olga Kantová.

     

VÝSTUP NA CVIČNOU VĚŽ – tak tento závod si jakou svou vysněnou metu vybrala v letošní sezóně Tonička Mauleová. V tréninku se k ní pak během sezóny připojilo několik dalších statečných z řad našich starších žáků, kteří mohou tuto disciplínu absolvovat v kategorii mladší dorost. Velké díky patří Jakubovi Pěknému z HZS Teplice , který naše závodníky na tuto disciplínu připravoval. Máme tu čest, že naše závodníky trénuje jeden z nejlepších- několikanásobný mistr ČR.  Jediného závodu sezóny v našem kraji se pak zúčastnil František Maule a Antonie Mauleová a Toničce to i cinklo – 3. místo.

—————————————————————————————————————————————–

ČESKÝ HALOVÝ POHÁR V BĚHU NA 60m s překážkami

 

Český halový pohár v běhu na 60 m s překážkami – v této sezóně jsme se zúčastnili 3. kol – v Jablonci n.N., v Praze a v Ostravě. I přes jedno vynechané kolo poháru se dva naši závodníci dokázali probojovat do FINÁLE ČHP, kam postoupilo 50 nejlepších závodníků celkového halového poháru TOBIÁŠ KANTA a ANTONIE MAULEOVÁ.


SOUTĚŽ V POŽÁRNÍM ÚTOKU SRBICE 11.6.2022

Po dvouleté covidové pouze jsme mohli opět přivítat závodní družstva mladých hasičů na naší domácí dráze v Srbicích. Přihlásilo se nám celkem 30 týmů ve 4 kategoriích : přípravka, mladší žáci , starší žáci a smíšený dorost. Naše závodníky jsme měli ve třech z nich – mladší, starší a dorost.  Celý závod zaznamenávala internetová televize a zpracovala krásnou reportáž z tohoto úžasného dne. Našim týmům se zadařilo a všichni mladší, starší i dorost v závodě zvítězili.

Ústecká TV

 

  1. místo mladší žáci: Tonda Vohradský, Tobiáš Tomanec, Matěj Vlasák, Zuzi Spálová, Jovča Savic´, Martin Chládok

             

 1. místo starší žáci:  Antonie Mauleová, Matyáš Tomanec, Tobiáš Tomanec, Míra Fidrich, Vítek Spála, Milan Zyka , František Maule

                               1. místo DOROST: Martin Kejval, Tobiáš Kanta, Jindra Srb, Ondra Kanta, Tonča Mauleová,

Ema Nejedlá, Ondra Kubiš a trenér Kája Maule

HASIČSKÉ SOUSTŘEDĚNÍ 30.6.-6.7.2022

Soustředění se zúčastnilo 18 mladých hasičů ze Srbic, které jsme rozdělili napříč kategoriemi do 4 týmů (Pupíčci, Pjudiči, Asio, Hasiči). V týmech fungovali úžasně, nejen v různých závodech, které jsme pro ně připravili, ale i mimo ně. Ukázalo se opět jaká jsou skvělá parta. Byli jsme svědky skvělých sportovních výkonů, ale hlavně skvělého přátelství.


RESCUE CAMP Rokytnice n.J.

Poprvé  naši dorostenci TOBIÁŠ KANTA, ANTONIE MAULEOVÁ A EMA NEJEDLÁ absolvovali  vzdělávací akci Rescue camp, kde se vychovávají noví členové výjezdových jednotek sborů dobrovolných hasičů.


V sezóně 2022 jsme toho s našimi hasiči prožili ještě mnoho a mnoho dalšího. Dalších úžasných závodů pořádaných v našem okrese, ze kterých jsme si přinesli nejen medaile, ale i zkušenosti a především jsme si s tou naší partou pořádně užili. Děkujeme všem  – dětem za jejich vzájemné přátelství, za jejich bojovnost a sportovního ducha, všem rodičům a všem organizátorům, bez kterých bychom neměli tak úžasné zážitky z jejich závodů. Díky díky a těšíme se spolu s vámi do další sezóny 2023.

Kája a Lenka Mauleovi

HASIČI SRBICE

web: www.sdhsrbice.cz

videa: https://www.youtube.com/@sdhsrbice4694

fotogalerie: https://sdhsrbice1.rajce.idnes.cz/

2.místo Míra Fidrich – 60 m Sokolov                Branný závod Unčín

Hasičata v akci                                                    Noční Štrbice – náš dorost jako muži

Trenér – Kája Maule                                           1.místo v požárním útoku a štefetě 4×60 m

Veselo před startem vítězného závodu.          Požární útok v Oseku 3.místo – mladší

PÚ v Měrunicích a náš crazy rozjezd sezóny.      Historie Stimaxu se sešla na soustředění.

Chcete náš příspěvek sdílet?