MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY v běhu na 60 m BRNO 23.9.2023

24 září, 2023
20230923_101718

MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY v běhu na 60 m BRNO 23.9.2023

Z našeho oblíbeného Stimax cupu se i v letošním roce udělal nominační závod na Mistrovství ČR v běhu na 60 m s překážkami. Během prvních 3 kol se rozhodlo, kdo bude reprezentovat Ústecký kraj. V každé kategorii postupovalo  6 nejrychlejších závodníků a závodnic.  V loňském roce jsme měli na MČR 4 závodníky a nakonec to v letošním roce vyšlo stejně, jen se nám někteří obměnili. Na MČR se mezi sebou utkalo v každé kategorii 120 nejrychlejších závodníků z celé ČR. Naši závodníci si vedli dobře, osobáky sice nepadli, ale nikdo z nich k nim neměl daleko. Moc jim gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci.

Z kategorie mladších chlapců nám postoupil nováček, který v letošním roce s touto disciplínou teprve začal – Antonín Vohradský a nominoval se jako 4. nejrychlejší v kraji. Tonda je po komplikované zlomenině ruky a do tréninků nastoupil těsně před MČR. Svou premiéru na velkém závodě zvládl skvěle a v druhém pokusu proběhl cílem v čase 17:38 s a umístil se na pěkném 88. Gratulujeme.

V kategorii starší dívky nám postoupili stejně jako v loňském roce Ema Nejedlá a Antonie Mauleová.                Ema Nejedlá  postoupila z Kraje jako 2. nejrychlejší. Antonie Mauleová jako 4. nejrychlejší. Obě holky chtěli jít na osobák. Bohužel oboum nevyšel první pokus a proto šli ten druhý trochu víc na jistotu. A zvládli to dobře –  obě kousek nad svými osobáky. Mooooc oběma gratulujeme a i když víme, že chtěli víc, tak my jsme na ně pyšní.                        Antonie Mauleová se s časem 12.68 s umístila na 31.místě                                                                                                        Ema Nejedlá  se s časem 12.75 s umístila na 35.místě

V kategorii starší chlapci nám v letošní sezóně zazářil Miroslav Fidrich, který se s každým dalším kolem zlepšuje. Na MČR se nominoval jako 4. nejrychlejší z kraje. Svůj první pokus zaběhl parádně jen kousíček nad osobákem v čase 13,43 s. Bohužel po proběhnutí cílem následoval pád. Po ošetření zdravotníky jsme ho z druhého pokusu raději odhlásili. Celkově se umístil na krásném 62. místě. Gratulujeme.

Všichni jsme si toto Mistrovství užili. Tondu přijela podpořit rodina, naše ladies si v hasičském světě užívají každou minutu a Míra s Frantou si den také užili. Všichni jsme byli svědky úžasných sportovních výkonů, bojovnosti a přátelství, které je vidět mezi všemi napříč sbory z celé ČR. Děkujeme organizátorům a snad zase za rok ;-).

Kája a Lenka Hasiči Srbice

PS: Jako doprovod, pomocník a vlajkonoš jel tentokrát František – děkujeme za pomoc.

https://www.rajce.idnes.cz/sdhsrbice1/album/mistrovstvi-cr-brno-beh-na-60-m-23-9-2023

 

Chcete náš příspěvek sdílet?