MISTROVSTVÍ SVĚTA V POŽÁRNÍM SPORTU DOROSTU 2021 ČR MISTŘI SVĚTA !!!!

13 srpna, 2021
234869522_4164764633644227_3996026958864243440_n

MISTROVSTVÍ SVĚTA V POŽÁRNÍM SPORTU DOROSTU 2021

CHORVATSKO, ČAKOVCE

9. – 15.8.2021

 

               

DRUŽSTVO DOROSTU:

Lukáš FLÉGR (ST) – SDH SKUTEČ

Petr LOUKOTA (ST) – SDH LHENICE (okres TEPLICE)

Jakub MICHALSKI (ST) – SDH KARVINÁ-HRANICE

Jakub STÝBLO (STŘ) – SDH PÍSKOVÁ LHOTA

Adam ŠÍP (STŘ) – SDH DUCHCOV (okres TEPLICE)

Vít VYMAZAL (STŘ) – SDH MORKOVICE

Tadeáš VOŘÍŠEK (ML) – SDH LETKOV

Martin ŠULC (ML) – SDH SEČ

Matyáš NOVÁK (ML) – SDH STARÁ ŘÍŠE 

 

DRUŽSTVO DOROSTENEK:

Johanka VACULÍKOVÁ (ST) – SDH TUHAŇ

Nikola RAŠKOVÁ (ST) – SDH NEPOMUK

Lucie LEDVINOVÁ (ST) – SDH DEŠENICE

Tereza CHOVANCOVÁ (STŘ) – SDH RAŠKOVICE

Vendula JÍLKOVÁ (STŘ) – SDH BLUDOV

Eliška NAVRÁTILOVÁ (STŘ) – SDH KOJETICE

Veronika FRICOVÁ (ML) – SDH MISTŘÍN

Marika MAŠKOVÁ (ML) – SDH RUDA

Rozálie POSPÍŠILOVÁ (ML) – SDH BOROVÁ

1. ZÁVODNÍ DEN – VĚŽ

Největší úspěch prvního závodního dne vybojoval na věži Adam Šíp z SDH Duchcov, který si ve skvělém čase 7:59s vylezl pro STŘÍBRO!!!

Družstva dorostenců i dorostenek se v soutěži družstev umístila na 3. místě.

2. ZÁVODNÍ DEN – BĚH NA 100 m s překážkami

Druhý den byl nabitý úžasnými sportovními výkony, před kterými nezbývá než smeknout. Družstvo dorostenců se celkově umístilo na 3.místě. Družstvo dorostenek tento den nemělo přemožitele a v soutěži družstev získali 1.místo. Cekově jsme získali 5. medailí.

3. ZÁVODNÍ DEN – Štafeta 4x 100 m s překážkami

Třetí den se naše týmy postavily na start běhu Štafety 4x 100 m s překážkami. 1.úsek – baráček, 2. úsek – bariéra/břevno, 3. úsek hadice, 4. úsek hašení.

Štafeta dorostenců běžela ve složení: Vít Vymazal, Jakub Stýblo, Petr Loukota SDH LHENICE , Lukáš Flégr. První pokus klukům nevyšel podle představ, ale druhým pokusem i přes malé zaváhání na hasičáku brali úžasné 2. místo. 

Dorostenky šli na start štafety ve složení: Tereza Chovancová, Vendula Jílková, Johanka Vaculíková a Lucie Ledvinová. Po prvních pokusech byli holky na skvělém 2. místě. Svůj druhý pokus, ale zvládli bez zaváhání a o pár setinek tak předběhli tým dorostenek z Ruska a brali zasloužené 1.místo. 

4. ZÁVODNÍ DEN – POŽÁRNÍ ÚTOK

V poslední den byla na řadě královská disciplína „požární útok“. Na mistrovství se, ale běžela trochu jinak než jak jsme běžně zvyklý. Běhalo se na jednotnou mašinu, pouze jednu dlouhou savici s dynkovým spojem na mašinu i koš, dvě béčka, rozdělovač a každý proudař měl pouze 1 céčko, terče byly nástřikové a celý útok běželi pouze v 6ti.

Naši si vedli skvěle!!! Jak dorostenci tak dorostenky neměli v této královské disciplíně přemožitele a oba naše tými se stali MISTRY SVĚTA V POŽÁRNÍM ÚTOKU!!!

Dorostenci běželi ve složení: Lukáš Flégr, Petr Loukota, Jakub Michalski, Jakub Stýblo, Adam Šíp a Vít Vymazal. Oba naši tepličtí borci byli na proudech a zvládli to parádně. Zaslouženě se stali Mistry světa v PÚ.

Celkově se pak naši dorostenci stali VÍCEMISTRY SVĚTA V POŽÁRNÍM SPORTU PRO ROK 2021

Dorostenky nastoupily na start v sestavě: Johanka Vaculíková, Nikola Rašková, Lucie Ledvinová, Tereza Chovancová, Vendula Jílková a Eliška Navrátilová. I když holky  při útoku zaváhali na spojích rozdělovače a mašiny tak, ale jejich bravůrní nástřiky vše zachránili a jejich čas se pak už nikomu nepodařilo překovat a stali se zaslouženě MISTRYNĚMI SVĚTA V POŽÁRNÍM ÚTOKU.

Celkově měli dorostenky shodný počet bodů jako Rusky, ale královská disciplína rozhoduje a tak se náš tým dorostenek stal i celkovými MISTRYNĚMI SVĚTA V POŽÁRNÍM SPORTU V ROCE 2021.

Mooooooc gratulujeme celé naší výpravě. Byla radost sledovat úžasné výkony závodníků. Hasiči Srbice

Videa z přenosů:

Den 1. https://www.youtube.com/watch?v=EgE2grDpUZg&t=5028s

Den 2. https://www.youtube.com/watch?v=qujMQ9UnVWs

Den 3. https://www.youtube.com/watch?v=IbclW8FgcN0

Den 4. https://www.youtube.com/watch?v=IHz9sWmeNL8

 

 

Chcete náš příspěvek sdílet?