Okresní kolo hry plamen a celoroční činnosti dorostu TEPLICE

20 května, 2023
20230520_173850

OKRESNÍ KOLO DOROSTU TEPLICE 20.5.2023

 

Na okresní kolo DOROSTU JEDNOTLIVCŮ  jsme přihlásili 7 našich závodníků. Srbice tak měli své zástupce ve všech kategoriích dorostenců – mladší (Míra Fidrich, Vítek Spála, Milan Zyka, Petr Prchal a František Maule), střední (Tobiáš Kanta) i starší (Martin Kejval).   Na závod s námi vyrazil i Ondra Kanta, který si spolu s Martinem užil roli rozhodčího….děkujeme klukům za pomoc. Naše dorostenky Emka a Tonča se letos zúčastní týmových závodů za okres Litoměřice a tak byly na závodě jen jako psychická podpora.

Celý den jsme sledovali zápolení mladších a starších žáků v disciplínách Hry Plamen (Štafeta CTIF, Požární útok CTIF, Štafeta Dvojic, Štafeta 4 x 60 m a požární útok). Po odběhnutí všech disciplín přišli na řadu jednotlivci.

Dorost na okresním kole běží 2 disciplíny – 100 m s překážkami a dvojboj (okno a hasičák). Pro většinu z našich závodníků to bylo poprvé co se start takového závodu postavili. A musíme je pochválit všechny. Každý z nich ze sebe dal maximum a předvedli krásné výkony.

MLADŠÍ DOROST: 

MIROSLAV FIDRICH – Míra měl dnes úžasnou formu a předvedl ji v obou závodech.  Stovku si zaběhl podruhé v životě a dal jí krásně v osobáku 21,80 s . Do dvojboje naběhl se stejnou bojovností a cílem proběhl v čase 19,54 s. Ani v jedné disciplíně Míra nenašel přemožitele a jako jediný z našeho týmu postupuje z 1. místa na KRAJSKÉ KOLO DOROSTU. GRATULUJEME A DRŽÍME PALCE V DALŠÍM KOLE !!!

VÍTEK SPÁLA   – Vítek dnes hodně překvapil a ukázal jak do toho umí pořádně šlápnout a v závodě za sebou nechal i kluky, kteří se jinak umísťují na šedesátkách před ním.  Stovku si zaběhl v čase 23,37s a dvojboj 22,05 s. Byl to parádní výkon, který ho vykopl na úžasné 2. místo. Gratulujeme.

MILAN ZYKA – Milan stovku zaběhl v čase 25,01 s a při dvojboji proběhl cílem v čase 22,69 s. Celkově se umístil na pěkném 3. místě. Gratulka

PETR PRCHAL – I Péťovi dnes dráha krásně sedla a ani dlouhá kladina pro něj nebyla pořádnou překážkou. Stovku zaběhl v čase 26,10 s a dvojboj 24,36 s. Lepší umístění na stovkách ho pak posunulo na krásné 4. místo.

FRANTIŠEK MAULE – František zaběhl stovku kousek nad osobákem v čase 26,12 s a dvojboj 23,29 s. Celkově se umístil na 5.místě.

STŘEDNÍ DOROST:

TOBIÁŠ KANTA – Tobina ukázal bojovnost i klidnou hlavu. Oba závody ze sebe vydal maximum a k pomyslné třešničce nechybělo moc. Stovku si zaběhl v čase 20,79 s a dvojboj 19,24 s. Tímto výkonem se umístil na krásném 2. místě a od 1.příčky ho v obou disciplínách dělilo jen pár setin. Gratulujeme

STARŠÍ DOROST:

MARTIN KEJVAL – Martinovi první pokus na stovkách nevyšel a tak šel druhý pokus krásně na jistotu. Byl z toho pěkný čas 20,67 s a průběžné 2.místo. Do dvojboje pak dal všechno a cílem proběhl jen kousek za svým soupeřem v čase 18,02s. Celkově se umístil na pěkném 2. místě. Gratulujeme.

Byl to náročný den, ale všichni naši závodníci ho zvládli se ctí a předvedli krásné výkony na hraně svého maxima. Získali cenné zkušenosti do dalších let a ještě jednou všem gratulujeme, jsme na vás pyšní. Za dva týdny budeme držet palce Mírovi, který nás bude reprezentovat na Krajském kole.

Děkujeme všem pořadatelům, byl to krásný den.

Kája a Lenka Hasiči Srbice

 

Chcete náš příspěvek sdílet?