OSTRAVSKÁ HALA 10.-12.3.2023

12 března, 2023
20230311_160455

OSTRAVSKÁ HALA- STARŠÍ ŽÁCI SRBICE

Pro tuto sezónu jsme měli v plánu dát našim starším 2008 šanci promluvit více do celkového pořadí Českého halového poháru tak, že se letos zúčastníme všech jeho závodů.  Klíč pro účast jsme nechali stejný jako v minulé sezóně a jelo 6 nejlepších s časy z minulé sezóny.  Navíc jsme přizvali mezi trenéry na pomoc i dorostence Ondru Kubiše a moc mu děkujeme za účast a pomoc v závodě i mimo něj.

Antonie Mauleová  Osobák sezóny 2022 12.53s. První velká překážka se do cesty připletla naší nejlepší závodnici Tonče, která se tak nyní pere s únavovou zlomeninou lýtkové kosti.  Toto zranění jí zabránilo nastoupit do závodu,  ale nezabránilo jí naštěstí v účasti a tak se stala velkou podporou týmu.

Ema Nejedlá Emce se nedaří prolomit osobák,  který si drží s časem 13.46 s. V Ostravě bohužel nevyšel první pokus na seběru hadic.  Druhý pokus tak šla na jistotu a doběhla v pěkném čase kousek nad osobákem 13.85 s a umístila se na 54.místě z 264 závodnic.  Gratulujeme

Tobiáš Kanta Tobina má letos našlápnuto pěkně. Jeho osobák  z r.2022 13.15 s je jen kousíček na nominačním limitem na MČR a tak cíl je v dohledu.  První pokus bohužel také nechal na rozdělovači.  Druhý pokus pak proběhl cílem i s pojištěním na spojích v pěkném čase kousek nad osobákem  13.34s. Umístil se na parádním 28.místě a jako jediný z našich závodníků získal body do Českého haloveho poháru.  23 bodů za 28. místo . Gratulujeme

Míra Fidrich Míra si v minulé sezoně vylepšil osobák na 14.73s.  V Ostravě mu závod neklapl na spojích a tak se s časem 16.09 s umístil na 93.místě.  Jeho reakce po doběhu nám,  ale ukázala,  že chce víc,  že ví stejně jako my, že na to má a bude bojovat.

František Maule Fáňa se postupně a po drobných krůčcích zlepšovat celou minulou sezónu až na čas 16.26s . Mezi ním a lepším časem,  ale stojí bariéra, na které ho krok navíc stojí drahocenný čas.  V Ostravě si jako jediný z našich závodníků doběhl pro osobák.  Ale jak už je mu vlastní tak ho jen zlehka vylepšil na 16,13 s a umístil se na 96.místě. Do Jablonce to chce tu bariéru pořádně nakopnout!!!

Milan Zyka Milánkovi musíme do příštího závodu natrhat hromadu čtyřlístků.  Poslední dva závody ho provází smůla a I když se mu z dráhy vykutálí sebemenší část hadice tak si stoprocentně najde cíl o který se sekne.  Tentokrát měl Milan 4. dráhu,  tu bez diváků,  prakticky bez překážek o co se seknout?  No jeho hadice má asi na konci rybářský háček…a našla si to jediné co stálo v cestě….fotografa.  Milan je ale bojovník a 1.pokus zdárně i přes opakování kladiny dokončil.  Ve druhém pokusu ho pak přemohli emoce.  Z radosti,  že se hadice nikde nesekla se nestihl připravit na rozdělovač. S časem 16.64 s se umístil na 105. místě

I když si z prvních závodů cenné body odváží jen jeden z našich závodníků vše je ještě otevřeno.  Český halový pohár má totiž letos v pravidlech velkou změnu.  A tou je Mistrovství ČR v Halovém běhu na 60m s překážkami,  kam je možné nominovat se časem z jakéhokoliv halového závodu.

Nominační limit na halové MČR je pro starší žáky chlapce 13.10 s a pro starší dívky 13.00 s. Mají na to!!! Tak nezbývá než pilně trénovat,  rehabilitovat a držet všem palce.

Ostrava pro nás již tradičně není jen závod,  ale máme to jako takové malé soustředění,  kde se závodnici tmelí a tlemí  🤣. I přesto,  že jsme jeli tentokrát jen den před závodem tak jsme stihli malou společnou procházku po okolních lesích Havířova,  která vydala za celý výlet , jak bylo veselo.

Více najdete na: https://sdhsrbice1.rajce.idnes.cz/Ostravska_hala_10.-12.3.2023/

Kája, Lenka a Ondra Hasiči Srbice

 

Chcete náš příspěvek sdílet?