Ostravsko-Beskydské šedesátky 21.-24.11.2019 – rozhovor

21 listopadu, 2019
Novin.článek Ostrava Kája

Hasičata SRBICE vyrazili poprvé na velké závody do OSTRAVY

OSTRAVSKO – BESKYDSKÉ ŠEDESÁTKY 23.11.2019

Letošní rok 2019 zakončili mladí hasiči ze Srbic na halových závodech Ostravsko-Beskydské šedestáky. Tuto akci naplánoval Starosta a zárověň vedoucí mládeže SDH Srbice pan Karel Maule.

Co Vás vedlo k trénování této disciplíny?

Od roku 2018 jsme se začali s týmem starších žáků a výběrem z mladších věnovat tréninku disciplíny: běh na 60 m s překážkami. Tuto disciplínu jsme k běžným tréninkům požárního útoku připojili, abychom vyzkoušeli i jiné disciplíny požárního sportu. Kromě závodů Stimax cupu jsme se zúčastnili s týmem starších žáků halových závodů v Praze a letos v březnu k nim přibyl ještě halový závod v Jablonci n.Nisou. Tyto závody se hodnotí nejen jednotlivě, ale spadají do série závodů. Dalším místem, kde se tento seriál koná je Ostrava. A tak jsem již na jaře přišel s myšlenkou vzít naše mladé hasiče i na tuto akci.

Jaké bylo složení Vašich závodníků?

Do závodů jsme přihlásili závodníky převážně z družstva starších žáků: Dominik Belej, Martin Kejval, Ondra Kubiš a Jindra Srb. Poté závodníky, kteří teprve od září přecházeli do této kategorie a v Ostravě běželi ještě za mladší: Tobiáš Kanta, Tonička Mauleová a Honza Reihs a ty doplnil z mladších ještě syn vedoucího mládeže František Maule. Jako doprovod se pak této akce účastlili vedoucí mládeže Karel Maule, člen SDH Srbice Radek Materna a Jindra Srb st.

Jaký byl program pobytu konaného 21.11.-24.11.2019?

V pátek jsme se všemi vyrazili na výlet do Ostravy do Landek parku – hornické muzeum, kde jsme se mimo jiné zúčastnili prohlídky Báňské záchranné služby. Poté jsme ještě navštívili Hasičské muzeum v Ostravě. V sobotu nás čekal velký den, kdy se naši závodníci utkali s těmi nejlepšími v ČR na Ostravsko-Beskydských šedesátkách.

Jak byste shrnul tuto akci?

Na tyto závody zatím stále jezdíme především kvůli získávání nových zkušeností a vylepšování osobního maxima. Na závodech si někteří vylepšili osobní rekordy a další závodníci se s časy pohybovali na jejich hranici. Touto cestou bych chtěl všechny jmenované závodníky pochválit za předvedený výkon.

Během výletů a závodů se tým mladých hasičů neuvěřitelně stmelil a fungoval jako tým i při jiných aktivitách než jsou jen tréninky a závody. Všichni byli nadšeni a věřím, že další akce, kterou plánujeme na jarní prázdniny, bude stejně úspěšná a bude se všem zúčastněným líbit.

Dojmy našich závodníků z této akce:

Dominik- líbilo se mi, že jsem mohl jet s kamarády na hasičské závody do Ostravy, kde jsme pořádali výlety.Byla velká sranda s trenéry, obzvlášť s Radkem jsem se nasmál a těším se na další společnou akcičku. Díky všem.Dominik B.

František – Nejvíc se mi líbilo, že jsme byli v dole a v Hasičském muzeu. A největší radost jsem měl, že jsem se mohl zúčastnit závodů.

Tobiáš – Líbil se výlet do dolů, kde nám ukázali jak se těží uhlí. Na závodech jsem byl překvapený jaké tam padaly rychlé časy a sledoval jsem ostatní závodníky.

Honza – Moc se mi tam líbilo, ale můj čas mohl být lepší i přesto super soustředění, ale ze všeho nejlepší byl výlet v Landek parku a v Hasičském muzeum už se těším na další výlet a na lepší čas 
Váš Honza.

Tonička – V Ostravě to bylo super. V Landek parku jsme prolezli všechny volně stojící stroje a to mě bavilo. Na závodech jsme měli velikou konkurenci a měla jsem radost, že jsem si zlepšila osobní rekord.

Jindra – Na závodech jsem byl šťastný, že se mi podařilo vylepšit si osobní rekord. Moc se líbila sportovní hala a pěkný přístup rozhodčích. A užil jsem si i prohlídku dolů a hasičského muzea.

Martin – Takže: v Ostravě se mi velice líbilo. Závody se mi líbili i výlet do Lander parku. Chtěl bych si to zopakovat.

Ondra – Líbila se mi cesta tam i zpátky, protože jsme dělali s klukama blbosti. Pak se mi líbilo v dolech, protože jsem se dozvěděl něco co jsem nevěděl. A hlavně se mi líbily závody, protože jsem se dostal do top 100 a překonal jsem svůj osobák.

Chcete náš příspěvek sdílet?