Ostravsko Beskydské šedesátky

23 listopadu, 2019
Ostrava 2019

OSTRAVSKO BESKYDSKÉ ŠEDESÁTKY 23.11.2019 
  Účast na těchto závodech byla takovou třešničkou na dortu úspěšného roku 2019. Vedoucí mládeže Kája se na ně chystal už od jara a kromě účasti na závodech připravil pro partu závodníků i nezapomenutelnou akci a první pobytový výjezd našich mladých hasičů: Ondra Kubiš, Martin Kejval, Jindra Srb, Dominik Belej, Tonička Mauleová, Tobík Kanta, Honza Reihs a František Maule.  Do Ostravy vyjeli už dva dny před samotným závodem a ubytovali se poblíž Ostravy v Hotelu U Jelena v Havířově. Na pátek pak vedoucí Karel Maule spolu s doprovem (Radek Materna a Jindra Srb st.) naplánovali velký výlet. A ráno po snídani vyrazili do Ostravy do Landek parku, kde si pořádně užili od těch nejmenších až po dospěláky…podívali se do dolů, prohlédli si důlní techniku, navštívili i důlní záchranáře. Po té se ještě vypravli do Hasičského muzea v Ostravě.  Celý den si pořádně užili a v sobotu od rána už na ně čekala sportovní hala v Ostravě a jejich dosud největší závody s nějvětší celorepublikovou konkurencí.  Jako první ze všech šla na start:  Startovní číslo 1. Tonička Mauleová : první pokus se jí skvěle vydařil a na setinu přesně dorovnala své osobní maximum 19:52s. Druhý pokus pak proběhla ještě rychleji a osobní rekord si vylepšila na 19:10s. A celkově se umístila ze 182 závodnic na pěkném 106. místě. ……………………….  Po té šli na řadu mladší žáci – chlapci: Startovní číslo 1. Tobík Kanta: hned první pokus mu skvěle sedl a doběhl jen pár setinek za svým osobáčkem ve skvělém čase 17:58s. Druhý pokus už mu tak nesdl a doběhl v čase 19:87s. Celkově se umístil ze 174 závodníků na překrásném 69.místě.  Startovní číslo 21. Honza Reihs: prvním pokus se mu vydařil a také jen o kousek minul své maximum a doběhl v čase 19:36s. Druhý pokus se mu už bohužel takto nepovedl a cíl překonal v čase 23:46s. Celkově se umístil na pěkném 103. místě.  Startovní číslo 41. František Maule: Oba dva pokusy se mu povedli pěkně zaběhnout a byli také jen kousek od jeho osobního maxima 1.pokus 21:37s a 2.pokus 21:49s. Celkově se umístil na 133. místě.  ………………………….. Na závěr dne se připravila na svůj běh kategorie starších žáků – chlapci.  Startovní číslo 22. Martin Kejval: Martin zkusil při startu novou techniku překonávání překážky a bohužel se mu to stalo osudným. Hlavně pak při druhém pokusu, kde následoval i pád. Martin je bojovník a cílem doběhl i tak v pěkném čase. První pokus 17:93s a druhý pokus 19:66s. Celkově se umístil ze 180 závodníků na 146. místě.   Startovní číslo 42. Ondra Kubiš: Ondrovi se první pokus vydařil na maximum a cílem prolétl ve skvělém čase a osobním rekordu 14:59s. Druhý pokus poté zaběhl v čase 17:17s. Celkově Ondra jako jediný ze starších prolomil hranici 100 závodníků a umístil se na skvělém 70.místě.   Startovní číslo 62. Jindra Srb: Jindrovi Ostrava svědčí. Jeho výkony byly skvělé, protože oběma pokusy dokázal překonat sám sebe a své osobní maximum. Z prnvího pokusu časem 16:81s a druhý pokus 17:06. Jindra se celkově umístil na 134. místě.  Startovní číslo 164. Dominik Belej: Dominikovi dráha úplně nesedla. První pokus zaběhl v čase 23:03, druhý v čase 21,08s. Celkově se umístil na 164.místě.  Všem závodním mooooc gratulujeme, většina z nich si zlepšila osobní maxima, nebo se k nim hodně přiblížila. Závody byly napínavé od začátku do konce a i pro ty co se jich neúčastnili a fandili jen na dálku přes živé vysílání. Celá parta si závody i celý pobyt na ostravsku užila na maximum.  Děkujeme Kájovi, Radkovi a Jindrovi za skvělý doprovod našich závodníků. Hasiči Srbice  

https://sdhsrbice1.rajce.idnes.cz/Ostravsko_Beskydske_sedesatky_21.-24.11.2019/

Chcete náš příspěvek sdílet?