Požární útok Štrbice 6.9.2020

10 září, 2020
Štrbice 2020

Na požární útok do Štrbic jsme naše hasičata (jak mladší tak starší) přihlásili do kategorie vlastní stroj, kam se hlásili tými s nabušenými mašinami. Protože jsme loni ukázali se staršími, že těmto strojům dokážeme konkurovat i s naší Tohatskou. 

Mladší žáci nastoupili v sestavě: Péťa Prchal – koš, Kuba Maule – savice, Terezka Frausová – béčka, Matěj Maule – rozdělovač, Milan Zyka a Fáňa Maule – proudy. V této sestavě byla řada dětí na nových postech a někteří i na svých prvních závodech. Celý tým si vedl skvěle. Čas levého terče byl 23,35s což by stačilo na 2.místo. Bohužel na pravém proudu byl prostřik a tak s časem 29,71s brali nakonec Srbice bramboru….pěkné 4. místo. Moc gratulujeme. 

1. místo H.Beřkovice 18,78s
2. místo Poštovice     24,44
3. místo Hrobce        25,93
4. místo  Srbice         29,71
5. místo  Štrbice        38,00
6. místo  Obora         62,84 

Starší žáci jsou sehraná parta, která útok opravdu umí skvěle. Složení: Ondra Kubiš – koš, Honza Reihs – savice, Martin Kejval – mašina, Tonička Mauleová – béčka, Jindra Srb – rozdělovač, Ondra a Tobiáš Kanta – proudy. Bohužel už v tréninku jsme se potýkali s vrtulí na béčkách, která občas odpojila rozdělovač. Nebylo už moc času na doladění nové základny a tak jsme doufali, že při útoku je toto nepotká. Start a základu zvládli skvěle a voda na rozdělovač doletěla rekordní rychlostí. Bohužel se, ale stalo to čeho jsme se obávali. Vrtule na béčku způsobila odpojení. Tým to nevzdal a útok nakonec zdárně dokončili, bohužel ale až s časem 31.93 s. 

S tímto časem počítali s poslední příčkou. Potom všichni v šoku sledovali další týmy. Nakonec jen dva z nich dokázali jejich čas překonat a tak naši borci brali 3.místo. Gratulujeme všem, protože jste předvedli, že na to máte a technické problémy věříme, že do dalšího závodu odstraníme.  

1. místo    Černouček  18:43
2. místo    Štrbice        22:83
3. místo    Srbice         31:93
4. Hrobce  Hrobce       NP
5.místo    Poštovice    NP 

Hasiči Srbice Kája a Lenka

https://sdhsrbice1.rajce.idnes.cz/Pozarni_utok_Strbice/

Chcete náš příspěvek sdílet?