PRAHA HALA 60 m s překážkami – 5. a 6.11.2022

5 listopadu, 2022
20221105_160112

MEMORIÁL MARTY HABADOVÉ PRAHA – SRBICE V AKCI

BĚH NA 60 m s překážkami starší a mladší žáci

V sobotu 5.11.2022 jsme vyrazili se 7 závodníky z kategorie starších žáků na tradiční halový závod do Prahy. Hned po příjezdu na halu šli na trénink naše ladies – Tonča a Emka a závod mohl začít.

Tonča Mauleová – v prvním pokusu si zaběhla zajišťovák 13:25 s, ale rozhodně měla větší cíle. V druhém pokusu byla cílem dvanáctka nebo ještě lépe osobák. Závod proběhla hezky a i když to na osobák nestačilo tak se časomíra zastavila tam, kde měla 😉 ….. a tak jsme s časem 12,99 s byli více než spokojení. Celkově se umístila na krásném 24.místě z 316 závodnic a díky tomu, že se vešla do TOP 50 tak posbírala letos své první body do Českého halového poháru.

Emka Nejedlá – 😉 k Emce se v prvním pokuse „přilepila“ jedna hadice a néé a nééé se pustit …pak už bylo na spoje pozdě, ale pokus úspěšně dokončila s časem 15:76 s. Od druhého pokusu pak čekala víc. A povedlo se…osobák se jí sice vyhýbá, ale letošní sezónu má stabilní výsledky okolo třinácti a půl a ani dnešek nebyl výjimka. Cílem ve druhém pokusu proletěla v čase kousek nad osobákem 13:54 s. Celkově se umístila na krásném  52. místě z 316 závodnic.

Tobiáš Kanta – Tobík je už jen kousek od dvanácky…. ta už na něj pomalu mává, ale dnes ještě její čas nepřišel. V prvním pokuse parádně naběhl do závodu, ale přibrzdili ho spoje na středech a tak výsledný čas 13:64 s. Do druhého pokusu šel na bomby jako nikdy….kladinu doslova přeletěl…bohužel v letu zůstal i před rozdělovačem, kde by si měl jinak přibrzdit ;-). I tak, ale parádní výkon a krásné celkové 58.místo.

Matyáš Tomanec – Matymu se při prvním pokusu stejně jako v trénincích sekl spoj na rozdělovač jen na jeden zub a tak následovala diskvalifikace. Ale nedalo nám to a tak jsme zkusili změnit hadice a do druhého pokusu nastoupil s Emky hadicemi a byla to skvělá volba. Matyho nezastavilo ani jeho kličkování na kladině, které přidalo pár šedivých vlasů Kájovi 😉 …ale Maty to parádně vybral, všechny spoje cvaknul skvěle a cílem proběhl v úžasném osobáku 14,90s a umístil se na pěkném 122.místě z cca 250 závodníků.

Fáňa Maule – Fáňa si dal svůj osobák už na začátku sezóny a od té doby se k němu né a né přiblížit. Dnes byl, ale konečně jeho den. I přes malé blitíčko cestou nakonec do závodu nastoupil ve skvělé formě. V prvním pokusu si hned zaběhl osobák 16:31 s. Druhý pokus pak dal jen o trošku pomaleji a byla z toho další šestnácta 16:54s. Celkově se umístil na 161 s z 250ti závodníků.

Vítek Spála- Vítek v letošní sezóně předvádí stabilní pěkné výkony na 17 vteřinách. A ani dnešní závod nebyl výjimkou. V prvním pokusu proběhl cílovou čáru v čase 17:84s, ale bohužel za nedopojenou proudnici následoval disk. Druhý pokus pro změnu proudnici zapomněl vzít sebou úplně 😉 …..naštěstí, ale stihl odstartovat a cílem proběhl v čase 17:48 s.

Péťa Prchal – Péťovi se v prvním pokuse nepodařilo sebrat hadice. Ale je to bojovník, nevzdal se a celou trať zvládl. Cílem proběhl v čase 21,78s. A ve svém druhém pokusu Péťa uzavíral celý závodní den….poslední rozběh dne a poslední startovní číslo 266 ;-). Do druhého pokusu to Péťa napálil tak, že nestihl přibrzdit před rozdělovačem…i tak ale cílem proběhl v pěkném čase 19,76s ….bohužel nakonec nedopojený rozdělovač.

Halové závody byly super, jako vždy byla skvělá atmosféra a byly jsme svědky úžasných sportovních výkonů a nádherné soudržnosti mezi mladými hasiči napříč sbory. Gratulujeme všem závodníkům za jejich výkony – dali jste do toho vše!!!

MEMORIÁL MARTY HABADOVÉ PRAHA

NEDĚLE 6.11.2022 A NAŠI MLADŠÍ ŽÁCI – ZUZI, MARTIN A TOBÍK

V neděli jsme vyjeli v mini sestavě. Jen trenéři Kája a Lenka a tři závodníci z mladších žáků. Ale neměli jsme strach, že by to nedali. Byli úžasní a celou dobu si parádně pomáhali. Dopoledne šli na start dívky a odpoledne patřilo chlapcům.

Zuzi Spálová – Zuzi měla jasný cíl….osobák a nejlépe sedmnáctku. Hned do prvního pokusu šla naplno a ono to vyšlo. Cílem proběhla ve skvělém čase 17:59 s , bohužel lehké pohrávání si s proudnicí v cíli neušlo pozornému oku rozhodčího a následovala diskvalifikace. Ve druhém pokuse to, ale napálila stejně a cílem proběhla v osobáku 17,73 s a tentokrát stála v cíli jak socha a tak to parádně klaplo. Umístila se na krásném 80.místě ze 194 závodnic.

Martin Chládok – a jeho poslední start v této kategorii. Příště už uvidí na své dráze bariéru a tak si to šel hlavně užít, ale i on od nás měl cíl – osobák. A Martin to dal….hned v prvním pokusu si zaběhl osobák 17:29 s. Druhý si opravdu šel dát už na risk a i ten mu pěkně vyšel a ještě před prvním pokusem by to byl také osobák…cílem proběhl v čase 17:44s .

Tobiáš Tomanec – díky Tobinovi jsme se vlastně rozhodli, že do tohoto závodu vezmeme i naše mladší bojovníky. I on se letos s kategorií mladších loučí a díky jeho skvělým výsledkům v letošním roce jsme mu dali ještě jednu šanci na zlepšení osobáku. A Tobík tu šanci využil parádně. V prvním pokuse do toho šel tedy trošku opatrněji, ale i tak z toho o malinko osobák 15:62 s. Druhý pokus zabral víc a škoda rozdělovače, kde pár setinek nechal…i tak ale cílem proběhl v parádním osobáku 15.23 s.

Byl to parádní den a moc jsme si to s vámi užili. Gratulujeme vám ke skvělým výsledkům.

Kája a Lenka Hasiči Srbice

 

 

Chcete náš příspěvek sdílet?