SPORTOVNÍ SOUTĚŽ SPOJENÁ S AKCÍ UKLIĎME ČESKO – HASIČI SRBICE

27 března, 2021
Tonicka

Blížilo se jaro a my jsme přemýšleli jak vytáhnout naše hasičata od počítačů do přírody a ke sportovní aktivitě. Proto jsme nechtěli žádné online tréninky. Na jedné z našich rodinných procházek dostal Kája (vedoucí mladých hasičů) nápad s uspořádáním soutěže.

Od 10.3. jsme tak vyhlásili pro naše hasičata soutěž v chůzi/běhu. Jako minimální vzdálenost jsme dali 50km za měsíc a v každé kategorii jsme chtěli odměnit navíc i vítěze.

Překvapilo nás s jakým zápalem a chutí se do toho naše hasičata  pustila. První z nich dosáhli limitu 50km hned 4. den od vyhlášení. V tuto chvíli už má limit splněn polovina týmu a další se blíží. Každý den nám děti posílají údaje z různých aplikací, kde mají vidět mapku trasy procházky, čas i rychlost jejich aktivity. Předhánějí se vzájemně nebo si pomáhají a sportují společně.

22.3. jsme do závodu ještě přidali AKCI UKLIĎME ČESKO. Děti měly za úkol uklidit si okolí místa, kde se prochází a nás začali zaplavovat fotografiemi odpadu, který posbíraly po okolí. Tak ke sportovní aktivitě přidali i něco dobrého pro všechny.

Jsme moc rádi jak se do těchto aktivit všichni úžasně zapojili. I přes překážky, které měli tak se nevzdali …. někteří měli možnost kvůli malému katastru jen malé a stále stejné procházky pořád dokola, jiné pak potrápil náročný terén a povětrnostní podmínky, některým zas přerušila aktivitu karanténa.  Všichni ale úžasně bojují a snaží se být stále lepší a lepší. Jsme na ně pyšní.

Kája a Lenka Maulíci

Hasiči Srbice

www.sdhsrbice.cz

Článek vyšel na stránkách OSH Teplice:

SPORTOVNÍ SOUTĚŽ SPOJENÁ S AKCÍ UKLIĎME ČESKO – HASIČI SRBICE

Jindra Srb
Fáňa a Péťa
Milan a Hellenka
Matyáš a Tobík
Míra
Tobiáš Kanta
Emka a Tonička
Chcete náš příspěvek sdílet?