STIMAX CUP DĚČÍN 2.9.2023

2 září, 2023
received_845332173613222

STIMAX CUP DĚČÍN 2.9.2023

Po více jak tříměsíční přestávce jsme se vypravili na závody Stimaxu.  Dnes nás čekal velký den. Třetí kolo Stimaxu je zároveň rozhodovací v bitvě o postup na MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY V BĚHU NA 60 m S PŘEKÁŽKAMI  v kategorii mladších a starších žáků. Celý den nám krásně svítilo sluníčko a viděli jsme spoustu parádních sportovních výkonů, bojovnosti i osobních rekordů. Do závodu jsme vyjeli s 11 ti závodníky Zuzi, Matěj, Ema, Tonča, Tobiáš, Míra, Milan, Franta, Martin Ch. a Martin s Ondrou, jako velká podpora a pomocník s námi navíc vyrazil Vítek Spála, který si ještě léčí „válečné“ zranění z našeho soustředění. Patří mu obrovský dík i celé naší bandě, jak si vzájemně pomáhali.

A jak si vedli?

MLADŠÍ ŽÁCI 9-11 LET

ZUZI SPÁLOVÁ: Zuzka má v letošní sezóně parádní formu a dnes to potvrdila. Hned v prvním pokusu si zaběhla úžasný osobák 16,32 s , což bylo skvělé zlepšení o vteřinu a půl. V druhém pokusu dala čas jen o chloupek pomalejší. Z dnešního závodu si tak odváží krásné 8. místo z 50ti závodnic.

MATĚJ VLASÁK: Matěj měl dnes svůj den. Už v tréninku na dráze běžel krásně a při závodě to jen potvrdil. Navíc mu krásně klapli všechny spoje. Matěj si oběma pokusy doběhl pro parádní osobák a zlepšení o více jak 2 vteřiny. Cílem proběhl v čase 19:60 s a umístil se na pěkném 18. místě z 36 závodníků.

STARŠÍ DÍVKY 11-15 LET

ANTONIE MAULEOVÁ: Tonču dnes na dráze bohužel zradili hadice, přechod ze stovkových na šedesátkové jí nesedl. V prvním pokusu proběhla cílem s časem 14:10 s a umístila se na 12.místě z 63 závodnic.

EMA NEJEDLÁ: Emka letos jede na vítězné vlně. Celou dráhu dala parádně a cílem proběhla v čase 12,71 s. Po prvním kole se tak držela na sdíleném 1. místě s další závodnicí se shodným časem. Druhý pokus dala jak přes kopírák a cílem proběhla v čase 12,72 s. Nakonec z toho bylo parádní 2.místo z 63 závodnic.

STARŠÍ CHLAPCI 11-15 LET 

MÍRA FIDRICH: Míra je naše vycházející hvězda a letošní sezónu jede na bomby. Hned v prvním pokusu si zaběhl krásný osobák 13,69 s. Do druhého pokusu pak zabral ještě víc a bylo z toho další parádní zlepšení osobáku na 13,34 s, se kterým se umístil na skvělém 7.místě z 64 závodníků.

MARTIN CHLÁDOK: Martin je letos v kategorii starších nováček, ale už to vůbec není znát. Dnes si ve druhém pokusu doběhl pro krásný osobák 16,48 s a umístil se na pěkném 34. místě z 64.závodníků.

TOBIÁŠ KANTA: Tobinu v letošní sezóně zlobí rozdělovač, ale dneska mu nedal šanci. V obou pokusech si spoje krásně pojistil a s časem 14,01 s se umístil na krásném 11.místě z 64 závodníků.

FRANTIŠEK MAULE: František v prvním pokusu zaváhal na spojích, ale při druhém už mu to cvaklo a cílem proběhl v čase 16,52. Umístil se na 37.místě.

MILAN ZYKA: Milan se během letošních prázdnin věnoval v rámci výběru reprezentace ČR trénování běhu na 100 m, proto pro něj bylo dnes náročnější srovnat se s dráhou na šedesátky. Milan to ale zvládl  a cílem proběhl v čase 15,29 s a umístil se na pěkném 21.místě z 64 závodníků.

MUŽI 17-100 oba naši závodníci letos v této dospělácké kategorii začínají. Při jiných disciplínách jsou zařazeni ještě do kategorie dorostu. Na Stimaxu je, ale berou už jako dospěláky 😉 .

MARTIN KEJVAL: Martin ve druhém pokusu proběhl cílem v čase 21:18 s a umístil na pěkném 20.místě.

ONDRA KUBIŠ: Ondra si dnes zaběhl krásný osobák 21:45 s a umístil se hned za Martina na 21.místo.

Byl to krásný den. Jsme na vás všechny pyšní a teď budeme s napětím čekat jak to dopadne a kdo nám nakonec postoupí na Mistrovství ČR.

Kája a Lenka Hasiči Srbice

 

Chcete náš příspěvek sdílet?