STIMAX CUP Krupka

19 května, 2018

Na závody do Krupky jsme bohužel vyráželi kvůli zraněním a nemoci jen s malou skupinkou závodníků. Ale doprovázelo nás krásné slunečné počasí a i štěstíčko nám přálo po celý den. Za kategorii mladších žáků nastoupila pánská sestava: Dominik Belej, Matěj Maule a Tobiáš Kanta a kluci předvedli neskutečné výkony. Za poslední 3 závody se dokázali vynikajícím způsobem stále zlepšovat a zdokonalovat a v posledním závodu Stimaxu se všichni tři dokázali dostat za „bájnou“ hranici 20 vteřin.  Dominikovi při prvním pokusu štěstí nepřálo a těsně před startem mu spadla hadice, popral se tím, ale statečně a do cíle doběhl v čase 24,99 s. Druhý pokus mu naopak skvěle sedl a doběhl ve vynikajícím čase 17,72 s. Od posledního závodu se tak zlepšil o další 3 vteřiny a celkově se umístil na skvělém 5. místě.  Další se na start postavil Matěj Maule a už prvním pokusem se neskutečně překonal a dostal těsně pod dvacku 19,99s. U druhého pokusu si vylepšil čas ještě víc a s časem 18,86 s se dostal do TOP TEN na krásném 9.místě. Osobní rekord si zlepšil o více jak 3 vteřiny.  Poslední z mladších žáků šel na start Tobiáš Kanta. Při prvním pokusu se trochu zasekl na hadicích a doběhl do cíle v čase 21,48s. U druhého pokusu si to, ale o to víc vynahradil a zaběhl krásný čas 19,07s a umístil se celkově na krásném 11. místě.   Kluci tak nasadili starším  laťku pořádně vysoko. Navíc ve starších (11-15 let) je věkový rozdíl pořádně výrazný. Kluci se však velké konkurence nezalekli a šli do boje.  Jako první se start hned do prvního rozběhu postavil Ondra Kubiš a i s menší zastávkou na bariéře zaběhl pěkný čas 20,01s. Martin Kejval hned prvním pokusem vyrovnal své letošní maximum a zaběhl krásný čas 17,75 s. Jako poslední závodník v kategorii starších běžel Denis Belej a začala přetahovaná mezi našimi kluky, když s časem 17,67 s překonal Martina. Do druhého kola hned poté natoupil Ondra Kubiš a z jeho vynikajícího výkonu a skvělého zlepšení nám padla brada. Do cíle doběhl ve skvělém čase 17,70 s a i on tak překonal Matinův krásný čas a zlepšil si svůj osobní rekord od 2 vteřiny. Kluci byli úžasně vyhecovaní a Martin dal ze sebe při druhém pokusu všechno. Do cíle doběhl ve vynikajícím čase a osobním rekordu 16,14 s. Mezi poslední závodníky se k druhému pokusu připravil skvěle i Denis Belej. Tratí prolétl stejně jako všichni naši závodníci v osobním rekordu 17,27s .  Celý závod byl pro nás neskutečně krásný zážitek …. pozorovat kluky při jejich skvělých výkonech. Je vidět, že je tahle disciplína chytila a můžou být všichni na svojí první závodní sezózu na běhu 60 m s překážkami … pyšní. Stejně jako jsme na ně pyšní my!!!!!  Kája a Lenka Hasiči Srbice  Fotky ze závodů nelezenete na : https://sdhsrbice1.rajce.idnes.cz/Deti_-_Stimax_cup_Krupka_15.9.2018/  Videa:      

Chcete náš příspěvek sdílet?