STIMAX CUP ÚSTÍ .L. – EMCE TO CINKLO!!!

22 dubna, 2023
20230422_082409

Na atletickém stadioně v Ústí nás přivítalo krásné slunečné počasí. Na náš první venkovní závod v této sezóně jsme přivezli 14 závodníků. Do letošního ročníku se přihlásilo celkem 383 závodníků a závodnic.

Jako první šli na start naše mladší dívky:

Zuzana Spálová: První si dala na jistotu a byl z toho čas kousek nad osobákem 17:81 s. Druhý pokus byl jen o chloupek pomalejší. Celkově se umístila na 8. místě z 44 závodnic.

Jovana Savic´: Jovča si hned v prvním zajišťovacím pokusu zaběhla pro osobák 18:14 s. Ve druhém už jí zdradili hadice, ale i tak z toho bylo celkově 11. místo z 44 závodnic.

Hned po holkách šli na start naši nováčci, kteří oba viděli tyto závody úplně poprvé. Cílem bylo zvládnout dráhu a užít si atmosféru velkého závodu a oba cíl splnili na jedničku.

Tonda Vohradský: Tonda si v prvním pokuse zaběhl čas 19:51 s a i s bolavou novou se rozhodl jít do druhého pokusu a dobře udělal. Při něm do toho v cíli pořádně šlápnul  a byl z toho krásný osobáček 17:58. Celkově se umístil na 9.místě ze 40ti závodníků.

Matěj Vlasák: První pokus zvládl s krásným klidem a cílem proběhl v čase 23:01 s , bohužel udělal začátečnickou chybičku a rozpojil proudnici ještě před kontrolou rozhodčího. Do druhého pokusu se dokázal pořádně zkoncentrovat a svůj běh ještě zrychlil a byl z toho osobáček 22:22 s. Celkově se umístil na 21. místě ze 40ti závodníků.

A už šli na start naše zkušené ladies Emka a Tonča. Pro Toničku to byl úplně první závod po zranění a tak byl cílem už jen samotný start v závodu.

Ema Nejedlá: Emka už dlouho, dlouho čeká na osobáček a stejně jako před rokem jí Ústí nejspíš nosí štěstí !! V prvním pokusu se zasekla na rozdělovači a byl z toho čas 14:05 s. Druhý pokus šla na bomby a spoje jí tentokrát podrželi….velký dík patří v tomhle i jejímu Guru Ondrovi Kubišovi, který jí změnil postavení rozdělovače. Takhle krásně zvládnou celou dráhu jsme Emku ještě neviděli. Cílem proběhla v parádním osobáku 12:75 s a jako třešnička na dortu z toho bylo krásné 3.místo z 69 závodnic. Gratulujeme.

Antonie Mauleová: Pro Toničku to byl závodní běh po 4 měsících nucené stopky kvůli únavové zlomenině lýtkové kosti. V pátek si dala svůj první trénink a dohodli jsme, že zkusí start a alepoň 1 pokus. Už samotný start na závodech tak byl pro nás velkým úspěchem. První pokus šla na jistotu a je vidět, že ani po obrovském tréninkovým výpadku se neztratí. Cílem proběhla v čase 13:15 s. Ten nakonec stačil na úžasné 5.místo z 69 závodnic. Gratulujeme.

Potom šla na start naše nejpočetnější kategorie Starších chlapců. A tam jsme se dočkali i parádního překvapení.

Míra Fidrich: Míra už si v prvním pokusu proběhl cílem v čase osobáku 14:51 s, bohužel kvůli nezapojenému rozdělovači byl pokus neplatný. Druhý pokus pak byl jak z pohádky…dal do toho rychlost, skvěle zapojil a cílem proběhl v úžasném čase a parádním osobáku 13:92 s . Celkově se umístil nejlépe z našich borců na 9.místě z 66ti závodníků.

Tobiáš Kanta: Tobinovi se dařilo v tréninku, ale bohužel mu to v závodě nevyšlo. Počítal se mu čas z druhého pokusu 14:08 s, se kterým se umístil na 10.místě z 66ti závodníků.

František Maule: Fáňa v tréninku parádně nabombil bariéru, bohužel mu dnes nevyšli spoje na rozdělovači. I tak z toho byl čas kousek nad osobákem 15:60 s, se kterým se umístil na 20. místě z 66ti závodníků.

Vítek Spála: Vítkovi sedl krásně hned první pokus, kdy cílem proběhl v čase 16.23 s, čímž si zaběhl na setinku totožný čas jako jeho osobák. Celkově se umístil na 25.místě z 66ti závodníků.

Petr Prchal: Péťa si hned v prvním pokusu zaběhl pěkný osobák 17:83 s a umístil se na 39.místě z 66ti závodníků. A jako kuriozitka…. druhý pokus….éro si po při startování začal zavazovat tkaničky…no Srbice musí mít něco extra :-D.

Martin Chládok:  Marťas úžasně vybombil první pokus a cílem doslova proletěl v úžasném čase 16.72 s. Bohužel díky školácké chybě – odpojení proudnice v cíli před kontrolou rozhodčího jeho parádní pokus zneplatnil. V druhém pokuse už šel víc na jistotu i tak z toho byl osobák 17:93 s a umístil se na 40.místě z 66ti závodníků.

Milan Zyka: Milan bohužel v prvním pokusu špatně šlápl na náběh kladiny a ošklivě spadl. Ukázal se jako neskutečný bojovník a svůj pokus doběhl.  Bohužel i v druhém pokuse mu nevyšla kladina a musel jí opakovat. Z dnešního závodu si tak odváží 64.místo.

Dorost:

Martin Kejval: Martin je letos poprvé v kategorii 17-100 let a tak má před sebou na dráze vysokou bariéru 2m a dlouhou vysokou kladinu. Nakonec tohle dal v závodě parádně….bohužel ho v obou pokusech zradil rozdělovač. Cílem ve druhém pokusu proběhl v čase 21,39 a umístil se na 21.místě z 31 závodníků.

První Stimax cup máme za sebou a jsme na Vás na všechny obrovsky pyšní….padali úžasné výsledky, předvedli jste úžasnou bojovnost, někde přálo i to štěstí více. Gratulujeme všem našim závodníkům. Byl z toho úžasný den a těšíme se na další závody.

Kája a Lenka Hasiči Srbice

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Chcete náš příspěvek sdílet?