STIMAX CUP Ústí n.L. 24.4.2022 – CINKLO TO!!!! JUPÍÍÍÍÍ

24 dubna, 2022
20220424_133646

Do podmračeného Ústí dorazilo 17 závodníků ze Srbic a bojovat měli v 5ti kategoriích.

Mladší žákyně B – Zuzi Spálová a jako nováček Jovanka Savic´

Zuzanka si hned prvním pokusem zaběhla parádní osobák 19:04 s a celkově se umístila na krásném 12. místě ze 42 závodnic.

Pro Jovanku to dnes bylo na zkušenou – úplně první účast na hasičských závodech a zvládla jí skvěle a se ctí se s časem 24:86 s umístila na pěkném 33.místě ze 42 závodnic.

Mladší žáci B- Tobík Tomanec a Martin Chládok

Tobík   se na start šedesátky postavil po roční přestávce a teda klobouk dolů smekáme. Při prvním pokusu nám všem padla brada, když proběhl cílem v čase 15:39 s. Bohužel díky předčasně odpojené proudnici přišla diskvalifikace. Druhý pokus si pohlídal i tak, ale s parádním osobákem 16:60 s se umístil na skvělém vyhlašovaném 5.místě. Gratulujeme.

Martin Chládok si zaběhl oba pokusy krásně běžecky, bohužel hadice dnes nespolupracovali. I tak se, ale s časem 22:21 s umístil na pěkném 21. místě.

Starší dívky – Emka Nejedlá a Tonička Mauleová

Emka šla do prvního pokusu naplno a byla to paráda. Cílem proběhla ve skvělém osobáku 13:46 s. A tento čas se podařilo v závodě překonat už jen 2 závodnicím. Emka si tak ze závodů odvezla svou první individuální medaili. Gratulujeme k úžasnému 3. místu ze 69 závodnic.

Toničce první pokus nevyšel a tak musela jít do druhého více na jistotu. Cílem druhého pokusu proběhla jednu setinku za osobákem v čase 13:64 s a umístila těsně za vyhlašovanými na pěkném 6.místě ze 69 závodnic.

Starší chlapci – Tobiáš Kanta, Honza Reihs a premiéru v této kategorii dnes zažili: Matyáš Tomanec, Milan Zyka, Petr Prchal, Fáňa Maule a Vítek Spála

Tobiáš si zaběhl svůj standartní výkon a cílem proběhl v čase 14:61 s. Při vyhlašování výsledků pak přišlo velké překvapení. Jeho čas překonali už jen 4 další závodníci a tak se Tobina umístil na skvělém 5.místě ze 48 závodníků. Gratulujeme.

Milan si v prvním pokusu zaběhl krásný zajišťovací čas 17:57s. Do druhého se ještě více vyhecoval a tak svůj první výkon v kategorii starších posunul na skvělý čas 16:86 s a umístil se parádně na 22.místě.

Vítek si hned prvním pokusem zaběhl úžasný čas 17:19 s, kterým pokořil i svůj vlastní osobák z mladších žáků. Ve své premiéře za starší žáky se tak s tímto parádním časem umístil hned za Milanem na 23. místě.

Honza si druhým pokusem zaběhl čas 17:29 s a umístil se na pěkném 24. místě z 48.

Fáňa při prvním pokusu zaběhl pěkný čas 18:15s. Druhý pokus pak šel na risk a cílem proletěl v čase 17:61 s. Bohužel následovala diskvalifikace a tak se mu počítal čas z prvního kola se, kterých se umístil na 29.místě z 48.

Maty si na svém prvním závodě v kategorii starších žáků zaběhl pěkný  čas 19:25 s a umístil se na   34.místě.

Péťa v prvním pokusu proběhl cílem v čase rovných 20:00 s a umístil se na 37.místě.

Všem závodníkům patří obrovská gratulace. Svůj vstup do letošní sezóny jste všichni zvládli na jedničku a ani nepřízeň počasí Vás nezastavila v předvedení parádních sportovních výkonů. GRATULUJEME !!!

Za dorost – Martin Kejval, Jindra Srb, Ondra Kanta a Ondra Kubiš

Bohužel z důvodu stále se zhoršujícího počasí nakonec pořadatelé předčasně ukončili závody z důvodu bezpečnosti a tak si naši dorostenci na svou premiéru ve Stimaxu musí počkat až na závod v Mariánských lázních.

Kája a Lenka Hasiči Srbice

 

 

Chcete náš příspěvek sdílet?