STIMAX CUP Ústí n.L. 2019

22 června, 2019
Stimax Ústí 2019

STIMAX CUP ÚSTÍ  22.6.2019  Jako poslední závod sezóny 2018/2019 byla pro Srbice účast na 1.kole závodu Stimax cup v Ústí nad Labem. Kvůli blížícím se prázdninám jsme už neměli kompletní sestavu závodníků a tak jsme zkušené závodníky doplnili poprvé ve Stimaxu nováčky. Za starší žáky se účastnili: Jindra Srb, Ondra Kubiš, Dominik Belej a jako divák přijel zraněný Ondra Kanta. Do starších jsem pak já ještě omylem přihlásila naší Toničku . Za mladší přijeli: Tobík Kanta, Honza Reihs, Lukáš Valach a premiéru na závodech Stimaxu si vyzkoušeli ještě Milan Zyka a Frántišek Maule. Jako první šli na start mladší žáci. Největší hvězdou dne se stal Tobík Kanta, který předvedl na dráze dva skvělé výkony, první v čase 18:02 a druhý si zaběhl v osobním rekordu 17,52s. Tento skvělý výsledek ho vyhoupl v celkovém pořadí na krásné 4. místo, jen kousek pod stupni vítězů.   Matěj Maule převedl pěkný zajišťovací první pokus s časem 20,05s, do druhého pokusu pak dal všechno a doběhl v nádherném čase 18,68s.  Honza Reihs – tomu se první pokus příliš nevydařil čas 23,81s, druhý ale krásné zvládl a proběhl cílem v osobním rekordu 19,04s.  Lukáš Valach zabehl dva skoro totožné pokusy, které se mu moc povedli 19,96s a druhý pokus ještě víc napálil a doběhl v osobním rekordku 19,22s.  Milan Zyka- byl na prvních takto velikých závodech a tak měl hlavní cíl a to sbírat zkušenosti. Poradil si s tím, ale výborně …první pokus v čase 26,32s, a ve druhém ukázal co v něj a doběhl v krásném čase 21,87s.  František Male si šel stejně jako Milan tyhle závody hlavně vyzkoušet. V prvním pokusu měl bohužel NP (neplatný pokus). Druhý si pak dal na jistotu a doběhl v čase 24,36s.  Po té šli na start starší dívky, mezi které jsem omylem přihlásila i naši Toničku, která jinak spadá ještě do kategorie mladších. Podle toho, ale jak se jí závod povedl jí to asi musím dělat častěji ;-). Převedla dva skvělé výkony časy 19,66 a osobní rekord 19,52s.  Starší žáci šli z našich na start jako poslední.  Ondra Kubiš měl v prvním pokusu NP, druhý pokus dal i tak naplno a vyplatilo se. Proběhl startem v nejlepším čase srbických tohoto dne 17,19s.  Jindra Srb – tomu také první pokus nevyšel – NP. V druhém, ale předvedl pěkný výkon s časem 18:70s.  Dominik Belej zaběhl šedesátku v prvním pokusu v čase 20,57s, druhý pokus pak dokázal vytáhnout na 19,81s. Všem závodním moooooc gratulujeme. Kája a Lenka Hasiči Srbice Fotky najedete na: https://sdhsrbice1.rajce.idnes.cz/Staci_Cup_Usti_nad_Labem_22.6.2019/

https://sdhsrbice1.rajce.idnes.cz/Stimax_Cup_Usti_nad_Labem_22.6.2019/

Chcete náš příspěvek sdílet?