STIMAX CUP ÚSTÍ NAD LABEM 21.6.2020 – DEN REKORDŮ PRO SRBICE

1 července, 2020
Stimax Ústí červen 2020

Do Ústí jsme vyrazili s velkým počtem závodníků.

Z mladších žáků se zúčastnili: Matěj Maule, Míra Fidrich, Milan Zyka, Péťa Prchal a František Maule.

Ze starších žáků se zúčastnili: Ema Nejedlá, Antonie Mauleová, Martin Kejval, Ondra Kanta, Ondra Kubiš, Jindra Srb, Tobík Kanta a Honza Reihs. Nejdřív šli na start naši mladší žáci (30 závodníků v kategorii).

Jako první šel na start Fáňa. Při první pokusu mu nevyšel seběr hadic a nakonec měl NP. U druhého pokusu už mu běh vyšel lépe a dokončil v osobním rekordu 20:36s a celkově se umístil na 18. místě. 

Milan a jeho první pokus … vyšlo mu to skvěle a s časem 18,28 si výrazně vylepšil osobní rekord. Při druhém pokusu se mu bohužel zamotala hadice pod náběh a tak jsme byli radi, že dobojoval a v pořádku doběhl do cíle v čase 53,22s. Celkově se umístil na krásném 10. místě.

Péťa se v prvním pokuse opravdu předvedl a dal do běhu přesně to co má natrénováno. Doběhl v pěkném čase a osobním rekordku 19,92s. Druhý pokus už mu tak dobře nevyšel a doběhl v čase 22:71s. Celkově se umístil na pěkném 16.místě.

Mireček si dal první pokus jako zajišťovací a se zaváháním na hadicích doběhl v čase 19:13s. Do druhého pokusu už se pořádně obul a doběhl v pěkném osobáčku 17:96s a celkově se umístil na krásném 6. místě.

Matěj šel z našich na start jako poslední, ale tady platilo přísloví…to nejlepší nakonec. První pokus krásně napálil a doběhl v čase 17,68s. Druhý pokus byl časem ještě zlepšený, ale bohužel dostal nakonec NP. Celkově se umístil na krásném 5.místě. Veliká gratulace a nejlepší umístění Srbicích! 

Další šli na start naše slečny – a byla to jejich premiéra za kategorii starší žákyně. (v kategorii celkem 34 závodnic).

Tonička první pokus napálila a doběhla cílem ve skvělém osobáku 16:84s. Druhý pokus byl podobný a jen kousek na tímto časem 17:04s. Parádní úvod do nové kategorie. Celkově se umístila na 25. místě. 

Emka se zúčastnila závodů poprvé od roku 2017 a její úvod jí vyšel skvěle. První pokus zaběhla v čase 17:04s. Do druhého pokusu šla s úžasným nadšením a osobák si ještě posunula na skvělých 16:37s. Celkově se umístila na 22 místě.

Jako poslední šli na start naši starší žáci (celkem 60 závodníků v kategorii).

Ondra Kanta šel na start jako první. První pokus zaběhl skvěle a v osobním rekordu 15:17s. V druhém pokusu proletěl cílem ještě rychleji a osobáček si tak posunul na 14:97s. Celkově se umístil na 16. místě.

Martin si v prvním pokusu o pár setin vylepšil osobní rekord na 14:30s. Druhý pokus měl jako přes kopírák a doběhl do cíle v čase 14:34s. Celkově se umístil na skvělém 10. místě.

Ondra Kubiš si v prvním pokusu zaběhl pěkný zajišťovací čas 15:50s. Druhým pokusem zkopíroval výsledek Ondry Kanty a doběhl ve shodném čase 14:97s. Celkově se umístil hned za Ondrou na 17. místě. Jindra si prvním pokusem vylepšil osobní rekord na pěkných 16:15s. Druhý pokus byl jen kousek za prvním v čase 16:57s. Celkově se umístil na 27. místě.

Honza – pro něj byly tyto závody vstupem do kategorie starších žáků a stála tak před ním nová překážka – bariéra. Tyto závody pro něj tak byly hlavně na sbírání zkušeností. První pokus zaběhl v čase 21:94s. Druhým pokusem si čas ještě vylepšil na 21:41s. Celkově se umístil na 47. místě.

Tobík – i pro něj byl dnešní den vstupem do starších. Tobík se svou námořnickou rozvahou překonal trať v pěkném čase 19:38s. U druhého pokusu ho zradili hadice a doběhl v čase 22:91s. Celkově se umístil na 39. místě.

Všem závodním patří obrovská gratulace. Jsme moc rádi, že se závody mohli nakonec uskutečnit a že jsme měli šanci letos tu nelehkou sezónu zahájit. Po závodě jsme si ještě udělali měnší rozlučkovou párty. Na všechny se těšíme zase na konci srpna na Stimaxu. Kája a Lenka Hasiči Srbice 

https://sdhsrbice1.rajce.idnes.cz/Stimax_cup_Usti_n.L._21.6.2020/

Autor- Péťa Prchal – mladší žák

Chcete náš příspěvek sdílet?