TFA LIGA SEVERU – 25.6.2022 a naši bojovníci v akci !!!

26 června, 2022
20220625_145402

25.6.2022 TFA LIGA SEVERU a naši borci poprvé v akci.

Kája přišel letos s myšlenkou, že by si dorostenci mohli vyzkoušet další disciplínu, protože příští rok náš střední dorost čeká přestup na velkou kladinu a né všichni se na ní úplně těší 😉 . Možnosti vyzkoušet si ŽELEZNÉHO HASIČE se hned a nadšeně chopil náš největší silák ONDRA KUBIŠ  a jako parťák se přihlásila v kategorii ženy OLČA KANTOVÁ. Oba dostali pár rad od našeho zkušeného závodníka TFA Péti Svobody, ale většinu disciplín měli možnost shlédnout max na videu a vyzkoušet si je v praxi tak mohli až přímo na závodní dráze.
A aby naši borci ukázali, že tohle zvládnou opravdu jen ti nejlepší a nejtvrdší bojovníci , tak do toho počasí hodilo ještě proudy deště.
Na trati v Hrobcích je čekala překážková dráha a na ní :
  • běh s béčkem a proudnicí
  • balení béčka
  • pneumatika
  • zvednutí žebříku
  • výlez na lešení a vytažení hadice
  • hammer box
  • odtáhnutí 80 kg vážící figuríny
  • schody – 20 x výstup na palety se zátěží( 2 kanystry)

A toto vše museli absolvovat v „plné polní“ tedy dorost v pracovním oblečení a s dýchacím přístrojem na zádech a ženy v zásahovém oblečení a s dýchacím přístrojem na zádech. Do toho jim ještě vše ztěžovaly nepřetržité proudy deště.

ONDRA KUBIŠ – DOROST 15-17 LET – Na něj byl úžasný pohled po celou dobu závodního dne. Bylo vidět jak ho tahle disciplína zajímá a co teprve po tom co jí parádně zvládl. To zářil jak sluníčko. Ondra se s celou dráhou popral parádně a jak po doběhu řekl : čekal jsem to těžší. 😉 . Tak myslím, že jsme právě stvořili ŽELEZNÉHO HASIČE a tohle bude Ondrovo cesta za individuálními úspěchy. Ondra celou trať zvládl bez penalizace a ve skvělém čase 6 minut a 20 vteřin, se kterým se umístil těsně pod vyhlašovanými 5ti nejlepšími na skvělém 6.místě. GRATULUJEME A TĚŠÍME SE NA TVOJE DALŠÍ SKVĚLÉ VÝKONY !!!!

OLČA KANTOVÁ – ŽENY 18 +  – Olča je úžasný závodník v dálkovém běhu a k tomu navíc ráda přidává další a další disciplíny jako jsou závody na kolech nebo triatlon a protože výzev není nikdy dost, tak se přihlásila v barvách SRBIC i na TFA.  Olča měla ve své kategorii žen dokonce i mistryni světa. Celou trať dala parádně, ale pořádně zabrat jí dal 80 kg panák, s tím se navíc v dešti natrápila spousta závodnic a néé všechny tuto disciplínu zvládli. Olča se  s tím, ale poprala a dokázala to. Se svým časem 11 min a 38 vteřin se umístila na skvělém 6.místě. GRATULUJEME !!!

Děkujeme i Tobiášovi Kantovi za celodenní podporu závodníků. A bylo vidět jak moc by se chtěl závodů také zúčastnit …ještě si musí rok počkat. Ale na konci závodního dne dostal možnost si pár disciplín vyzkoušet a přidali jsme se i my s Kájou….jako je to fakt SÍLA a my smekáme před úžasným výkonem našich borců.
27.8. 2022 je čeká další kolo tentokrát na Děčínském Sněžníku , kde je čeká výstup na rozhlednu v plné výbavě včetně hadic.
Kája a Lenka Hasiči Srbice
Chcete náš příspěvek sdílet?