TFA LIGA SEVERU HAZMBURK 7.10.2023

8 října, 2023
IMG-20231007-WA0108

TFA LIGA SEVERU HAZMBURK 7.10.2023

Na závěrečné kolo TFA ligy a TFA ligy junior jsme vyjeli v našem největším zastoupení  této sezóně 15 mladých hasičů, 2 dorostenci a 1 žena. Je vidět, že radost z této pro nás stále nové disciplíny je nakažlivá a přidávají se další a další závodníci. Jako velký pomocník s námi jel navíc opět dorostenec Ondra Kanta, kterého si tentokrát vypůjčili i organizátoři a měl na starost pomoc s dýchací technikou na TFA junior. Moc děkujeme za pomoc nejen v závodě, ale i za podporu našich závodníků.

Také musíme moooooc poděkovat pořadatelům za tuto úžasnou akci. Zázemí bylo parádní a atmosféra pohodová a přátelská.

Na dorostence a dospěláky čekali TFA disciplíny při výběhu  na hrad Hazmburk a pro mladé hasiče byly připraveny dráhy pod hradem. TFA junior čekala dráha: Zapojení rozdělovače a proudnice, barely, motání hadice, hammer box, pneumatika, tunel, bariéra a na závěr záchrana osoby s dýchacím přístrojem na zádech, vše mělo svá přísná pravidla a chybky znamenali trestné vteřiny.

Kategorie 12-15 dívky:

ANTONIE MAULEOVÁ: Tonča po zaváhání  v minulém kole pohlídala všechny spoje na hadicích a jinak šla celou trať na bomby, tentokrát jí i krásně vyšlo balení hadice. Cílem proběhla v čase 1,37,85 s a všechny své soupeřky nechala za sebou. Z tohoto kola si tak odvezla parádní 1. místo a celkově se na lize severu junior umístila na skvělém 2.místě. GRATULUJEME.

EMA NEJEDLÁ: Emka se na dráze trošku zdržela na hadicích, ale jinak si vedla dost dobře. Cílem proběhla v čase 1,46,71 s a byla z toho brambora – super 4.místo. Na 4. místě se umístila i v celkovém hodnocení letošní ligy. GRATULUJEME.

Kategorie 12-15 let chlapci:

TOBIÁŠ KANTA: Tobina se dlouho nemohl rozhodnout, kterou kategorii si zaběhne…jestli klasické velké TFA nebo junior. Nakonec dal až na doporučení hlavní organizátora závodu Matěje Proška a rozhodně udělal dobře. Juniorský závod zvládl parádně a cílem proběhl v čase 1:34,93 s a umístil se na parádním 2. místě. Z letošní ligy si odváží navíc i celkové 2.místo. GRATULUJEME.

MÍRA FIDRICH: Míra si s tratí také pěkně poradil a cílem proběhl v čase 1,50,47 s a umístil se na pěkném 6.místě. Celkově z toho bylo pěkné umístění TOP TEN – 7. místo. GRATULUJEME

VÍTEK SPÁLA : Vítek zvládl celou dráhu parádně a už ani není na jeho běhu znát předchozí zranění a vrací zpět do plné kondice. Cílem proběhl v čase 1,59,75 a umístil se na 12.místě. Celkově z toho bylo pěkné 13.místo. GRATULUJEME.

FRANTIŠEK MAULE : František se k hasičině vrátil po měsíční pauze po operaci a teprve se postupně začíná vracet do formy. Tohle byly jeho první závody a zvládl je se ctí. Cílem proběhl v čase 2,06,34 s a umístil se na 14.místě.

DOROST A ŽENY:  Naši dorostenci Ondra Kubiš a Martin Kejval už běželi TFA Hazmburk v loňském roce. Letos se k nim připojila Olča Kantová (mamka Ondry a Tobiny a má super sestřička 😉 )  v kategorii ženy. Naši závodníci startovali hned za sebou Olča, Ondra a Martin a každý z nich měl sebou svého hecaře. Před sebou měli všichni náročný úkol, zdolat dlouhý výběh na hrad Hazmburk a cestou plnit TFA disciplíny: průlez osobním autem, balík sena, barely, břevno, hammer box, výběh převýšení s lanovou oporou a na závěr balení hadice – to vše s dýchací technikou na zádech, dorostenci v PSII a Olča v zásahovém oblečení.

OLGA KANTOVÁ: Olča se ve svém osobním životě věnuje tréninku a závodů dálkových běhů, ale tentokrát se hecla zazávodit si s hasiči. A že je konkurence v kategorii ženy obrovská. Jako hecař s ní běžela Tonča. Olča zvládla na trati předběhnout dokonce dva závodníky, kteří startovali v časových intervalech před ní. Hasičské disciplíny její běh nijak nezpomalili a do cíle doběhla ve famózním čase 16:12,10 s, se kterým se umístila na průběžném 1.místě. Ale na svůj start ještě čekala spousta závodnic. Neskutečné se stalo skutečností…s přehledem a minutovým náskokem na další závodnici Olča zvítězila. 1. místo. GRATULUJEME a doufáme, že v příští sezóně se opět mezi hasiče podívá.

ONDRA KUBIŠ: Ondra se už před startem hecoval s Olčou, že jí bude dýchat na záda a zkusí ji doběhnout. Jako hecař s ním běžela Emka. Ondra to zvládl parádně a i když jí nakonec nedoběhl tak se vyhecoval natolik, že cílem proběhl v ještě rychlejším čase a to 16:02,40 s. Průběžně se zařadil na 2.místo, ale letos osud Ondrovi bednu nepřeje a tak se pár posledních závodníků dostalo před něj. I tak z toho bylo krásné 6. místo. Celkově se umístil na parádním 5.místě. GRATULUJEME a příští rok už si dá v kategorii muži 18-35 let.

MARTIN KEJVAL : S Martinem  se do závodu jako hecař postavil jeho taťka. Martin závod úspěšně dokončil v čase 18:17,00 s a umístil se na pěkném 14. místě. Celkově se v letošní sezóně Martinovi dařilo skvěle a umístil se na parádním 3.místě. GRATULUJEME. Navíc spolu s dalšími borci získal tričko za absolvování všech 7mi závodů ligy 2023. I na Martina příští rok čeká kategorie muži 18-35 let.

Kategorie 9-11 dívky: 

ZUZI SPÁLOVÁ: Zuzi zvládla celou dráhu skvěle, povedli se jí hadice a cílem proběhla v čase 1,57,92 s. Umístila se na pěkném 14.místě a celkově se dostala do TOP TEN na krásné 10.místo. Gratulujeme.

TERKA VOHRADSKÁ: Terezka zvládla celou trať parádně, jen jí potrápilo balení hadice. Cílem proběhla v čase 2:19,25 plus penalizace 10 s za hadici. I tak ale skvělý výkon a pěkné 29.místo. Gratulujeme

ŠTĚPÁNKA FRAUSOVÁ: Štěpánka zvládla všechny nástrahy TFA dráhy bez trestných a cílem proběhla v čase 2,29,25 s na 33.místě. Celkově se umístila na pěkném 20. místě. Gratulujeme.

Kategorie 9-11 chlapci:

TONDA VOHRADSKÝ: Tonda se s celou dráhou parádně popasoval a zvládl i obávanou metrovou bariéru. Cílem proběhl v čase 1,43,81 s a umístil se na parádním 3. místě. Gratulujeme.

MARTIN CHLÁDOK: Martin je bohužel náš sběratel trestňáků. A nevyhnuli se mu ani v tomto kole. Dráhu zvládl v úžasném čase 1,37,97 s , bohužel +10s ho stálo bednu. I tak se , ale umístil na krásném 5.místě. Naštěstí to, ale nakonec vyšlo a cinklo mu to – celkově se umístil na 3. místě . Gratulujeme.

MATĚJ VLASÁK: Matěj proběhl celou dráhu moc krásně a už zbývalo jen pár kroků do cíle a poslední úkol  – figurína. Matějovi se bohužel vyzula bota, ukázal obrovskou bojovnost a i s vyzutou botou dotáhl figurínu a dostal se do cíle. Bohužel ho to stálo cenný čas. Cílem proběhl v čase 1,51,87 a umístil se na 17. místě. Celkově mu jen o chlup utekl topten a bylo z toho pěkné 11.místo.

Kategorie 6-8 chlapci: 

JINDŘÍŠEK PUCHMELTR: Jindra si vedl skvěle, poslouchal trenéra na slovo a dráhou doslova prosvištěl…zaujal dokonce i myšku, která na něj v průběhu závodu vykoukla u figuríny ;-). Cílem proběhl v čase 1,53,87 a bylo z toho parádní 5. místo. Celkově se umístil v TOP TEN na krásném 10.místě. Gratulujeme.

LUKÁŠ ŠAŠEK: Lukáškovi přišla fandit i jeho malinkatá sestřička . Luky to zvládl pěkně, jen se zamotal do kuželů a pak mu spadl kanystr z podložky , tak z toho byly trestňáčky. I tak to ale zvládl a cílem proběhl v čase 2,14,66 + 10s. Umístil se na 25.místě a celkově dokonce na 20.místě. Gratulujeme.

VAŠÍK DROBNÝ: Váša měl dnes velký den a tak ho hned po příjezdu na závody čekal velký narozeninový hobl od dorostenců a všichni mu popřáli vše nejlepší. Závod si pak užíval naplno, sem tam nasbíral trestňáčky, ale to mu radost ze závodního dne nezkazilo. Cílem proběhl v čase 2,10,35 +20 s a umístil se na 29.místě. Celkově na 27.místě. Gratulujeme.

Byly to úžasné závody. Děkujeme všem rodičům za doprovod dětí. Gratulujeme všem závodníkům k úžasným výkonům, parádnímu nasazení. TFA parta má velké srdce jsme rádi, že jsme součástí těchto závodů. Děkujeme organizátorům a těšíme se na další ročník. Na závěr dne jsme si ještě s menší partou dětí vyšli na Hazmburk po závodní trase velkého TFA, pak jsme se rozloučili s hasiči z Klapý a už teď se těšíme co nám přinese další rok, kdy nám přechází do velkého TFA naši starší Tonča, Emka a Tobina.

Kája a Lenka Hasiči Srbice

 

 

 

Chcete náš příspěvek sdílet?