TFA LIGA SEVERU – JUNIOR – Brozany n.O. 20.1.2024

21 ledna, 2024
20240120_161134

SEZÓNA 2024 ZAČALA

TFA LIGA SEVERU JUNIOR – letos zahájila novou sezónu halovým závodem v Brozanech nad Ohří. Do závodu se mohli přihlásit závodníci od 3 do 15 ti let. Bohužel už bez našich čerstvých dorostenců, ale myslím, že máme v našich řadách další vycházející hvězdy a skvělou partu.

Do závodu jsme chtěli přihlásit i naše nejmenší a nováčky, bohužel ale zaúřadovala marodka a tak nakonec z nováčků startoval jen jeden.

Startovní den otevírala kategorie těch nějmenší Plamínků 3-6 let (tam jsme nakonec zastoupení neměli) a pak Mladší ve věku 6-8 let, kde jsme měli přihlášené hned 4 závodníky Lukáš Šašek, Jindra Puchmeltr, Vašík Drobný a Martínek Mecel. Pro Martínka to byla první zkušenost se závody a zvládl jí parádně. Závod si užil s úsměvem na tváři a makal co to šlo – gratulujeme ke krásnému vstupu mezi hasiče. Jindra, Vašík a Luky jsou pak už naši zkušenější závodníci, kteří TFA vyzkoušeli už v minulém roce. Kluci měli velký cíl a to  zvládnout celou trať bez trestňáků a úkol od trenéra byl makat naplno. Gratulujeme všem třem…zvládli to parádně . Jindříšek se umístil v TOP TEN na 9.místě, Vašík na 13.místě a Luky hned za ním na 14. místě. Mooooc všem klukům gratulujeme. Dali ze sebe všechno a závody si užili na maximum.

Po poledni pak přišli na řadu starší žáci a střední kategorie. Jako jediná dívka dnešního dne startovala v našich řadách Zuzi Spálová a jak se říká to nejlepší nakonec. Startovala poslední z našich a dala ze sebe všechno její čas 1:18,25 s jí vynesla parádní 4.místo. Gratulujeme.

Dalším závodníkem ve střední kategorii byl Matěj Vlasák – ten na tratě makal naplno a krásně jí celou zvládl – bohužel přehlédl čáru položení figuríny a to ho stálo cenný čas.

Největší zastoupení jsme pak měli v kategorii starších 12-15 let – nejlépe si vedl Petr Prchal, který cílem proběhl v čase 1:16,69 a umístil se na parádním 4.místě. 

Pak se kluci hezky zařadili za sebou a jen pár kluků z jiných týmů mělo šanci proklouznout mezi naši srbickou hradbu. 7. místo Vítek Spála v čase 1:18,91 s , 9.místo Milan Zyka v čase 1:20,22 s, 10. místo Martin Chládok v čase 1:23,03 s , 11.místo František Maule v čase 1:23,15s a na 12.místě díky 10 trestným Míra Fidrich v čase 1:17,91 + 10- 1:27,91 s. Gratulujeme všem – dali jste ze sebe vše.

Na závody nás navíc doprovázeli naše dorostenky Emka Nejedlá a Antonie Mauleová, které v první části závodu využili organizátoři při závodě plamínků. Děkujeme všem co se podíleli na přípravě závodů, byl to úžasný a pohodový vstup do nové sezóny .

Kája a Lenka  Mauleovi Hasiči Srbice

Výsledky:

https://pozarnisport.hasicovo.cz/races/315?fbclid=IwAR3ERNcPxzh0gUAkXZcpvmWi0_yo6CQMt0VRa9zzYCeLdlJ7-QGDh95tPy4

Článek Hasičovo

https://www.hasicovo.cz/cs/pozarni-sport/ustecky-kraj-1/poharovky/obrazem-tfa-liga-severu-junior-1.-kolo?fbclid=IwAR29HJn_hUazyskHCGMzpGrksbzvOj7ABk3zp1vWNKaLkpWBMufqCFd3alI

Fotky:

https://www.rajce.idnes.cz/sdhsrbice1/album/tfa-liga-severu-junior-brozany-20-1-2024

 

 

 

Chcete náš příspěvek sdílet?