ÚSPĚŠNÁ SEZÓNA 2021

4 února, 2022
IMG-20210926-WA0043

HASIČATA SRBICE A JEJICH ÚŽASNÁ SEZÓNA 2021

V sezóně 2021 jsme se i přes covidová omezení účastnili 23 závodů, ze kterých si naše týmy mladších a starších žáků odvezly 13 x ZLATO, 6 x STŘÍBRO, 4 x BRONZ.

Zúčastnili jsme se závodů v požárním útoku v okresních závodech i v rámci Podřipské hasičské ligy, branných závodů v požární všestrannosti, ale i v dalších požárních disciplínách např. štafeta dvojic a štafeta 4x 60 m s překážkami i spoustě dalších netradičních závodů.

Mladší žáci Srbice-1.místo na Lhenickém dvojboji : zleva Matyáš Tomanec, Vít Spála, Petr Prchal, Milan Zyka, František Maule, Martin Chládok a Zuzana Spálová

Starší žáci Srbice – 1.místo v požárním útoku ve Štrbicích: zleva Martin Kejval, Jindřich Srb, Ondřej Kanta, Ondřej Kubiš, Ema Nejedlá, Antonie Mauleová, Tobiáš Kanta, Jan Reihs a vedoucí mládeže Karel a Lenka Mauleovi.

Výborně si naši závodníci vedli i v individuální disciplíně „běhu na 60 m s překážkami“ jak v rámci seriálu závodů Stimax v Ústí n.L., Meziboří a Varnsdorf, tak i na halových závodech v Praze, Jablonci a Ostravě. Všichni závodníci si během sezóny výrazně zlepšili osobní maxima a někteří vystoupali i na stupně nejvyšší.

1. místo – Zuzi Spálová – Lhenický dvojboj a Stimax Ústí n.L.

2. místo – Jindřich Srb – Stimax Ústí n. L.

3. místo – Martin Kejval – Lhenický dvojboj a hned za ním 4. místo Jindřich Srb a 5. místo Ondřej Kanta

V závodech Stimaxu se pak na dalších vyhlašovaných místech umístili 4. místo : Milan Zyka – Stimax Ústí n.L., 4. místo: Antonie Mauleová – Stimax Meziboří, 4. místo: Jindřich Srb – Stimax Meziboří

Největší konkurenci zažili naši závodníci právě na halových závodech, na které se sjíždí mladí hasiči z celé ČR. Ani tam jsme se ale neztratili a spousta našich závodníků se umístila v TOP 50 bodovaných (Český halový pohár). Nejlepší výkon z našich pak předvedl Milan Zyka, který se jak v Praze, tak i v Jablonci probojoval do TOP TEN.

Také jsme v roce 2021 uspořádali první letní soustředění a to přímo u nás v Srbicích. Soustředění proběhlo od 30.6.2021 do 6.7.2021 a zúčastnilo se ho 17 mladých hasičů.

V zimním období se věnujeme tréninkům a připravujeme se tak na další sezónu. V roce 2022 nám nově vzniká tým dorostu a tak budeme závodit hned ve třech kategoriích (dorost, starší žáci a mladší žáci). Naše dětská základna se hned v prvním měsíci nového roku rozrostla o dalších 6 nových mladých hasičů.

Již v tuto chvíli připravujeme další akce do nové sezóny 2022: závody dorostu v požárním útoku, seriál závodů Stimax mladších, starších žáků i dorostu, závody pořádané okresními sdruženími, halové závody i další letní soustředění…

Více informací najdete na pravidelně aktualizovaných webových stránkách www.sdhsrbice.cz nebo na facebookové skupině Hasičata Srbice.

Karel Maule a Lenka Mauleová

Vedoucí mládeže SDH SRBICE

DALŠÍ STŘÍPKY ZE SOUSTŘEDĚNÍ: https://sdhsrbice1.rajce.idnes.cz/Soustredeni_Srbice_30.6.-6.7.2021/

NEJVZDÁLENĚJŠÍ ZÁVODY – OSTRAVA:

ONDŘEJ KANTA A JINDŘICH SRB  nás také úspěšně reprezentovali na Letní škole mladých hasičů v Jánských kúpelích a Malých Svatoňovicích :

A další střípky ze závodů:

Všechny fotky z této parádní sezóny najdete na:

https://sdhsrbice1.rajce.idnes.cz/

 

Chcete náš příspěvek sdílet?