VÝBĚR TALENTOVANÉHO DOROSTU PARDUBICE 28.5.2023

28 května, 2023
20230528_132604

Veřejný výběr talentované mládeže do Sportovního centra mládeže (SCM) hasičského sportu, sekce požární sport pro rok 2023

Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska hledá talentované chlapce a dívky ve věku 12 – 18 let za účelem společné přípravy pro mezinárodní soutěže .

Vzhledem k tomu,  že někteří naši  dorostenci splňovali kritéria a limity pro přihlášení tak jsme se rozhodli jít do toho. A když už….tak už a přihlásili jsme i další dorostence,  kteří měli  k limitům blízko.

Čekali jsme koho si z nich vyberou….no a překvapivě vzali všechny: Tobiáš Kanta,  Ema Nejedlá,  Antonie Mauleová, Míra Fidrich,   Milan Zyka,  František Maule a Vítek Spála.

Bohužel ráno nám pro nemoc odpadl Vítek a tak jsme vyjeli do Pardubic se 6ti dorostenci.

Cílem pro nás bylo získat cenné zkušenosti a nestranný pohled na naše borce.

Začalo se už rozcvičením, které měli individuální a trenéři bedlivě sledovali jejich přípravu.

Pak už se šlo na sprinty. A Začali čistým sprinter na čas  na 100 m. Dali ze sebe vše.  Hned na to je čekal člunkový běh,  který jim dal pořádně zabrat.

Pak už si je trenéři rozdělili na 3 party.  V jedné byli holky a špunti, jak říkali  klukům z mladšího dorostu, druhá parta byly střední dorostenci a třetí  starší kluci. Naši tak byli pohromadě až na Tobinu , který zůstal sám ve druhé partě.

Tobina šel na trénink  věže a mezitím ostatní trénovali stovky….hlavní byl trénink překážky a  kladiny. Potom se party prohodili.

Chválíme všechny,  makali a bedlivě poslouchali rady trenérů. Nejvíce rad a nejvíce pozornosti ulpělo z našich dorostenců na Milanovi, který měl dnes úžasnou formu.

Cílem pro náš tým nebylo dostat se do repre,  ale především nasbírat zkušenosti….závodnické i trenérské a užít si tento sportovní zážitek.

Cíl byl splněn na jedničku.

Děkujeme SHČMS a trenérům za tuto akci.

A držíme palce všem, kterým klapne postup do repre.